FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 25 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 25 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Cosenza

Po blamażu w meczu z Romą, piłkarze Parmy mają błyskawiczną szanse na podbudowanie swojego morale. W środę o godzinie 14:30 na Stadio Tardini, w ramach 4 rundy Coppa Italia, Crociati podejmą Coesnze.

Cosenza to, na poziomie Serie B, typowy ligowy średniak, plasujący się obecnie na 12 miejscu w tabeli. Dotychczasowy bilans tej ekipy to jedno zwycięstwo, co ciekawe odniesione w miniony weekend z Frosinone, pęć remisów oraz dwie porażki. Z kolei jeśli idzie o rozgrywki krajowego pucharu, to do tej pory podopieczni Roberto Occhiuzziego, pokonali dwóch trzecioligowców - Alessandrie (po rzutach karnych) oraz Monopoli (2:1).

Z punktu widzenia Parmy konfrontacja z Cosenzą jest nie tylko szansą na swojego rodzaju odkupienie win po katastrofalnym ligowym meczu z Romą, ale również okazją do gry dla dublerów oraz piłkarzy, którzy do tej pory nie mogli liczyć na zbyt wiele minut. Tym samym w składzie Crociatich możemy spodziewać się takich nazwiska jak Colombi, Laurini, Balogh, Caviglia, Dezi, Sprocati czy Adorante. Niewykluczone również, że Fabio Liverani zdecyduje się dać zadebiutować kolejnemu z wychowanków - Camarze.

Próba zatarcia złego wrażenia i duża rotacja w składzie to jedno, jednak nie należy mieć żadnych złudzeń co do tego, że mecz z Cosenzą w ostatecznym rozrachunku ma dla Parmy marginalne znaczenie, zwłaszcza w obliczu zaplanowanej na poniedziałek arcyważnej konfrontacji z Genoą, która może się okazać decydująca dla przyszłości Liveraniego na Tardini.

Na koniec krótka wzmianka dotycząca historii spotkań obu klubów, które do tej pory miały okazję grać ze sobą 11-krotnie. Bilans tych gier jest korzystniejszy dla Parmy, która zwyciężyła 6 razy, przy 3 tryumfach Cosenzy oraz 2 remisach. Jeśli idzie zaś o mecze rozgrywane tylko na Stadio Tardini, to bilans Crociatich to 5 wygranych i jeden remis.

Podsumowując zdecydowanym faworytem meczu jest Parma. Niezależnie od wszelkich okoliczności i prawdopodobnej gry rezerwowym składem, obowiązkiem Crociatich jest zwycięstwo w tym spotkaniu. Ewentualne potknięcie i brak awansu do 1/8 finału, gdzie czeka już Lazio, trzeba będzie traktować w kategoriach kompromitacji.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl