FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 10 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 10 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Cagliari

Czas odpocząć od walki o ligowe punkty i byt w Serie A, gdyż przyszedł już czas na pierwsze, w tym sezonie, spotkanie Parmy w ramach krajowego pucharu.

Dziś o godzinie 18:00 w ramach 1/8 finału tych rozgrywek, Gialloblu na Stadio Ennio Tardini podejmą Cagliari.

W Serie A obie ekipy miały już okazję grać przeciwko sobie i delikatnie mówiąc ich konfrontacja nie zachwyciła. 14 grudnia 2014 roku, po niezwykle nudnym spotkaniu, prowadzonym w wolnym tempie, Parma na własnym stadionie bezbramkowo zremisowała z Sardyńczykami.

W lidze obie ekipy zaciekle walczą o utrzymanie. Zarówno Parma jak i Cagliari znajdują się na chwilę obecną w strefie spadkowej. W lepszej sytuacji są jednak podopieczni Ginafranco Zoli, który niedawno objął posadę szkoleniowca zespołu, mający na swoim koncie 15 punktów czyli o 6 więcej niż Gialloblu.

Sytuacja tabeli Serie A, karze nam przypuszczać iż do czekającego nas pucharowego starcia, obie ekipy przystąpią z sporą rezerwą i potraktują to spotkanie raczej jako przegląd kadr. Tak więc jeśli chodzi o Parmę to możemy się spodziewać, że od pierwszej minuty na boisku zobaczymy takich zawodników jak Mariga, Bidaoui, Santacroce czy pozyskany niedawno Lila.

Nie da się ukryć, iż dla Gialloblu sprawą pierwszorzędną jest w tej chwili utrzymanie i gra w Coppa Italia nie ma większego znaczenia dla zespołu Roberto Donadoniego. Nie mniej jednak wygrana w bezpośrednim starciu z jednym z głównym rywali w walce o ligowy byt, z pewnością poprawiłaby nastroje wszystkich na Tardini.

Z pewną dozą ostrożności, można powiedzieć iż to Parma będzie faworytem dzisiejszego spotkania. Niezależnie od wyniku wiadomo iż wygrany zmierzy się w ćwierćfinale Coppa Italia z lepszy z pary Juventus-Hellas.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl