FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 32 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 32 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Cagliari

Opromieniona sensacyjnym zwycięstwem nad Interem, Parma staje do boju o pierwszy komplet punktów przed własną publicznością. W sobotę o godzinie 15:00 na Stadio Tardini, Crociati podejmą zespół Cagliari.

Wiele wskazuje na to, że drużyna z Sardynii będzie jednym z bezpośrednich rywali Parmy w walce o utrzymanie w Serie A. Start rozgrywek, piłkarze Cagliari mieli dość zbliżony do Gialloblu i w czterech pierwszych meczach zgromadzili 5 punktów, przegrywając z Empoli, wygrywając z Atalantą oraz remisując z Sassuolo oraz Milanem.

W każdym z wyżej wymienionych spotkań, ekipa którą w lecie przejął Rolando Maran, zaprezentowała coś ciekawego. Dla przykładu w ostatnim meczu z Milanem, przez pierwsze 30 minut spotkania, Cagliari miało wręcz miażdżącą przewagę i tylko na skutek słabej skuteczności, a także braku szczęścia nie wbiła mediolańczykom 2-3 bramek więcej. Mecz ten pokazał spory potencjał ofensywny drzemiący w ekipie Rossoblu na co na pewno Parma będzie musiała zwrócić uwagę. Z drugiej jednak strony Cagliari przejawiało negatywne symptomy, wśród których królowało słabe przygotowanie fizyczne.

Potencjał kadrowy zespołu z Sardynii jest dość spory jak na zespół ligowego średniaka. W lecie drużynę Cagliari wzmocniło kilku ciekawych graczy jak chociażby Srna, Cerri, Pavoletti czy też Castro co w połączeniu z graczami pokroju Barelli uznawanego za jednego z najlepszych młodych pomocników we Włoszech daje interesującą mieszankę.

Przejdźmy teraz do Parmy, która od ostatniego weekendu jest na ustach wszystkich. Po meczu pełnym kontrowersji Gialloblu niespodziewanie wywieźli komplet punktów z Mediolanu, co jednak zdecydowanie ważniejsze zaprezentowali się przy tym z naprawdę dobrej strony. Ekipa D'Aversy, na San Siro zaprezentowała znakomitą wydajność, boiskową inteligencję oraz wielką dyscyplinę taktyczną. Poza tym Crociati pokazali, iż potrafią wyciągać wnioski z poprzednich spotkań oraz że zdecydowanie popracowali nad aspektem fizycznym. Wszystko to w połączeniu dało pierwsze zwycięstwo w Serie A oraz wlało niesamowitą wiarę w serca kibiców, którzy z niecierpliwością oczekują kolejnego meczu swoich pupili.

Niestety na przestrzeni ostatnich kilku dni niewiele zmieniło się w temacie piłkarzy kontuzjowanych, z których nie będzie mógł skorzystać D'Aversa. W sobotę na Tardini na pewno nie zobaczymy Biabianyego, Grassiego, Deziego, Munariego i Scozzarelli. Pod zankiem zapytania stoi też występ, grającego coraz lepiej, Stulaca, który przez ostatnie dni nie trenował z powodu grypy.

Jeśli idzie o zestawienie składu na spotkanie z Cagliari to powinno być ono bardzo zbliżonego do tego co oglądaliśmy na San Siro. W zasadzie jedyne wątpliwości można mieć do obsady miejsca wspominanego Stulaca, którego może zastąpić Deiola. Ponad to na prawym boku obrony, w miejsce Iacoponiego, wielu wciąż awizuje Gazzole. Z drugiej strony, pomimo dobrego występu i bramki w Mediolanie, spotkanie z Cagliari od ławki powinien zacząć Dimarco.

W kontekście składu warto wspomnieć, iż w ekipie Gialloblu występuje aktualnie dwójka byłych graczy Cagliari - kapitan Bruno Alves oraz Deiola, który na Tardini jest wypożyczony. Z drugiej strony barw Cagliari broni trójka wychowanków Parmy - Cerri, Dessena oraz Cigarini. Można wspomnieć także Cappitteliego, jednak on swojego czasu w zespole Crociatich "przebywał" jedynie na liście płac.

Na koniec rzućmy jeszcze krótko okiem na historię dotychczasowych spotkań obu zespołów, która liczy sobie 68 spotkań. Bilans tych starć jest bardzo wyrównany i przedstawia się minimalnie na korzyść Gialloblu, którzy zwyciężyli 24 razy przy 22 remisach i 22 tryumfach Cagliari. Zdecydowanie większą przewagę Crociatich widać jednak w starciach na Tardini, gdzie odnotowali oni 18 wygranych, 12 remisów i 5 porażek.

Podsumowując, ciężko jest wskazać zdecydowanego faworyta sobotniej konfrontacji. Mecz ten zapowiada się raczej jako starcie dwóch równorzędnych rywali o zbliżonym potencjale, a także celach. Być może z uwagi na ostatnio prezentowaną formę oraz fakt gry na Stadio Tardini, lekka przewaga będzie po stronie ekipy Roberto D'Aversy, jednak nie co się łudzić, że dla Parmy będzie to łatwy mecz. Crociatich czekać będzie naprawdę trudna przeprawa, w której jednak styl będzie rzeczą drugorzędną. W istocie liczą się tylko trzy punkty, które mogą dodatkowo podbudować morale oraz dobitnie pokazać, iż w poczynaniach zespołu widać ciągłość.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl