FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 25 poniedziałek, 29 listopada 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Como1
Parma 1
Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17000 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 24 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Atalanta

Od poniedziałku Parma jest pewna degradacji do Serie B, niestety dla jej kibiców sezon wciąż trwa. Przed ekipą Crociatich kolejne, potencjalnie tęgie lanie, bowiem w niedzielę na Tardini zawita Atalanta.

Wprawdzie Atalanta nie gra już w sposób tak spektakularny, jak czyniła to w poprzednich rozgrywkach, jednak w niczym nie zmienia to faktu, iż ekipa Gasperiniego zalicza się do ścisłego ligowego topu. La Dea, to zespół dobrze poukładany, zbilansowany, z jasnym pomysłem na grę i niebywałą siłą rażenia. Na ten moment głównym celem Atalanty jest walka o tytuł wicemistrza, a to samo w sobie sporo mówi o tym, jak mocno zmotywowana będzie ekipa z Bergamo, w starciu na Tardini.

O grze Parmy w ostatnich tygodniach nie można powiedzieć praktycznie nic dobrego, zaś poniedziałkowe starcie z Torino było po prostu zwieńczeniem ostatnich popisów Crociatich oraz ostatecznym przypieczętowaniem ich losu. Tę konfrontację można uznać też za idealne podsumowanie całego sezonu w wykonaniu Parmy, bowiem w Turynie zespół D'Aversy był nieporadny, bez charakteru i bez pomysłu, a do tego wszystkiego dorzucił jeszcze cały zestaw starczych, dobrze znanych i wciąż powtarzanych błędów indywidualnych. Krótko mówiąc, nawet najwięksi optymiści mogą mieć problem w znalezieniu jakichkolwiek pozytywów, w grze Parmy.

Prócz piętrzących się problemów boiskowych, D'Aversa stale musi radzić sobie również z kłopotami kadrowymi. Przy okazji meczu z Atalantą do pokaźnej grupy zawodników niezdolnych do gry (Zirkzee, Caviglia, Inglese, Man, Mihaila, Cyprien, Iacoponi, Karamoh) dołączyła dwójka kolejnych zawodników - Brugman oraz Hernani.

Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności naprawdę ciężko jest wytypować skład jaki na niedzielę zdecyduje się desygnować do gry D'Aversa. Z jednej strony liczne kontuzje i świadomość gry o nic, stwarzają szansę do tego by dać się wykazać młodzieży, nawet tej z drugiego szeregu, która jeszcze nie miała szansy nawet zadebiutować. Z drugiej strony takie podejście w obliczu rywala klasy Atalanty może skończyć się sromotnym pogromem. Tak naprawdę poza Kucką czy Pezzellą naprawdę ciężko jest wskazać jakiś pewniaków do gry.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów, które jak do tej pory spotykały się ze sobą 63 razy. Bilans tych spotkań jest minimalnie na korzyść Atalanty, która wygrała 23 razy przy 18 tryumfach Parmy i 22 remisach. Korzystniej, z punktu widzenia Crociatich, wygląda jednak statystyka gier na Tardini, gdzie odnotowali oni 13 wygranych, 13 remisów i tylko 5 porażek. Warto mieć jednak na uwadze, że Parma nie wygrała żadnej z ostatnich 7 konfrontacji z Atalantą, ponosząc w nich 6 klęsk i notując 1 remis.

Powiedzmy sobie krótko. Jeżeli w niedzielę na Tardini nie wydarzy się cud, to Parma po prostu zostanie rozniesiona przez Atalantę w pył. W tej chwili nie ma nawet pół argumentu sportowego, który mógłby świadczyć na korzyść ekipy D'Aversy. Absolutnie wszystko przemawia za ekipą niedzielnych gości, co więcej bardzo wiele wskazuje też na to, że dla kibiców Parmy będzie to bardzo upokarzające popołudnie.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl