FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 35 poniedziałek, 29 listopada 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Como1
Parma 1
Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17000 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 35 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Lazio - Parma

Przed Parmą, która wciąż boryka się ze sporymi problemami, zarówno sortowymi, jak i kadrowymi, krótka przerwa od ligowych zmagań, w postaci meczu 1/8 Coppa Italia.

Na Stadio Olimpico, Crociati zmierzą się z Lazio, z którym lnieco ponad dwa tygodnie temu rywalizowali o punkty w Serie A. Na Stadio Tardini, rzymianie zwyciężyli 2:0, nie ma jednak co ukrywać, iż w czwartek czeka nas zupełnie inny mecz.

Nie jest wielką tajemnicą, że zarówno Parmie, jak i Lazio, rozgrywanie meczów o krajowy puchar nie jest bardzo w smak. Crociati woleliby w pełni skupić się na walce w Serie A, gdzie ich sytuacja, mimo pozytywnych sygnałów z ostatnich spotkań, wciąż jest bardzo ciężka. Z kolei Rzymianie, którzy patrząc na ligową czołówkę, dysponują jedną z najbardziej wąskich kadr, woleliby po prostu odpocząć.

Tym samym zapowiada się, że w czwartkowy wieczór oba zespoły wybiegną na boisko w swoich drugich garniturach. W przypadku Parmy można nawet pójść o krok dalej i stwierdzić, ze będzie to drugi garnitur z dużą dozą Primavery, bowiem w kadrze na to spotkanie, znalazło się aż 9 piłkarzy młodzieżowego zespołu. Co więcej D'Aversa zdecydował się dać odpocząć takim zawodnikom jak Iacoponi, Gagliolo, Pezzella, Inglese, Cornelius, Grassi czy Gervinho.

O ile z punktu widzenia Parmy, ten mecz jest, nie bójmy się tego powiedzieć, absolutnie zbędny, to jednak samo to w jaki sposób D'Aversa zdecyduje się zestawić swój zespół jest niezwykle interesujące. W bramce prawdopodobnie zagra Colombi, z kolei w obronie prawdopodobnie doczekamy się debiutu, któregoś z piłkarzy Primavery - Radu lub Bane, bowiem oprócz nich, w kadrze, z defensorów są tylko Busi, Ricci i Dierckx. Na papierze najsilniejszą formacją powinna być pomoc, gdzie szansę powinni dostać Sohm, Cyprien oraz Hernani. Ciekawie robi się jednak w ataku, gdzie od pierwszej minuty, na skrzydłach powinni zagrać Mihailia i Brunetta, z kolei o miejsce "9", rywalizacja rozstrzygnie się między Artistico, a Adorante.

Podsumowując, ten mecz jest dla Parmy tylko i wyłącznie uciążliwym obowiązkiem, który trzeba spełnić. Nie należy mieć względem niego żadnych większych oczekiwań. Faworytem konfrontacji, niezależnie od wystawionego składu, jest oczywiście Lazio, które raczej bez większych trudów sięgnie po zwycięstwo. Mimo wszystko, z punktu widzenia kibica Parmy, warto ten mecz obejrzeć, choćby z uwagi na fakt, iż powinna to być dobra lekcja poglądowa dotycząca aktualnego stanu młodzieży Crociatich.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl