FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 32 poniedziałek, 29 listopada 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Como1
Parma 1
Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17001 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 31 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Juventus - Parma

Zanosi się na kolejny trudny i z perspektywy kibiców Parmy, upokarzający wieczór. W środę o godzinie 20:45 na Allianz Stadium, nie mający już większych szans na utrzymanie, Crociati zmierzą się z Juventusem.

Po kilku latach absolutnej hegemoni na włoskich boiskach, Juventus zdecydowanie spuścił z tonu i nie jest już ekipą przed którą drży każdy w Serie A. Wprawdzie ekipa Andrei Prilo to wciąż ścisła ligowa czołówka, jednak spadek jakości jest w niej dostrzegalny. Dość powiedzieć, że w ostatnich latach w analogicznym okresie sezonu "Stara Dama" regularnie mogła cieszyć się już ze Scudetto, podczas gdy dziś nie jest pewne znalezienia się w top 4, a to chociażby za sprawą niedzielnej prażki z Atalantą. Mówiąc więc krótko, Juventus wciąż ma o co grać i potrzebuje zwycięstw jak tlenu.

Co innego Parma, która po absolutnej kompromitacji, jakiej doznała w meczu z Cagliari, gdzie mimo dwukrotnego prowadzenie różnicą dwóch goli, ostatecznie przegrała 4:3, straciła szanse na utrzymanie w lidze. Wprawdzie matematyka jeszcze Crociatich nie potępia, jednak strata 10 punktów do bezpiecznej strefy, przy 7 meczach do końca sezonu i absolutnej indolencji w zakresie wygrywania spotkań, sprawiają iż sezon śmiało można uznać za zakończony niepowodzeniem.

Do tego wszystkiego klub z Tardini nieustannie boryka się z problemami kadrowymi. Do składu na mecz z Juventusem wrócą wprawdzie Hernani i Karamoh, jednak w między czasie urazy wykluczyły z gry Kuckę i Gagliolo, którzy dołączą do reszty niedostępnych: Inglese, Conti, Iacoponiego, Cypriena, Cavigli oraz Zirkzee.

Co oczywiste w kontekście wyjściowego składu Parmy powinniśmy doświadczyć przynajmniej kilku zmian. Pewni gry mogą być w zasadzie tylko nieliczni jak Man, Pezzella, Brugman czy Sepe. Co do pozostałych pozycji wiele jest wątpliwości i niewykluczone, że doczekamy się przynajmniej kilku niespodzianek i nieoczywistych wyborów.

Na koniec pochylmy się jeszcze nad statystyką spotkań obu zespołów, która zdecydowanie przemawia na korzyść Juventusu. "Stara Dama" wygrała aż 37 konfrontacji, przy ledwie 13 zwycięstwach Crociatich i 18 remisach. Jeszcze bardziej przytłaczająco wygląda bilans gier w Turynie. Tutaj Parma tryumfowała tylko trzykrotnie, 7 razy remisowała i aż 23 razy przegrywała. Warto również wspomnieć, iż od czasu gdy Juventus występuje na Allianz Stadium, Crociati zaliczyli w Turynie 5 porażek i jeden remis.

Cóż można tu powiedzieć, w środę czeka nas pojedynek dwóch różnych piłkarskich światów. Literalnie wszystkie atuty sportowe leżą po stronie Juventusu i każdy wynik niż wysokie zwycięstwo "Starej Damy" będzie trzeba rozpatrywać w kategoriach sensacji. Jedynym plusem po stronie Parmy jest to, iż nie ma już ona o co grać, a co za tym idzie do Turynu uda się bez presji. Mimo to celem nadrzędnym dla ekipy Crociatich, będzie nie tyle zdobycie punktów, a po prostu uniknięcie kompromitacji, co patrząc na obecną dyspozycję defensywy, samo w sobie stanowić będzie spore wyzwanie.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl