FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 32 poniedziałek, 29 listopada 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Como1
Parma 1
Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17001 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 32 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Hellas Verona - Parma

W poniedziałek o godzinie 20:45, na zakończenie 22 kolejki Serie A, wciąż przypominająca obraz nędzy i rozpaczy Parma, w poszukiwaniu punktów uda się na Stadio Marcantonio Bentegodi, aby zmierzyć się z Hellasem.

Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że Hellas to akuralnie typowy ligowy średniak, który do tego nie ma przed sobą konkretnego celu. Z uwagi na regularność i powtarzalność wyników, walka o utrzymanie nie grozi ekipie Ivana Jurica, jednak z drugiej strony zespół z Werony, z uwagi na sporą stratę punktową oraz olbrzymią konkurencję, nie powinien być też zaangażowany w grę o europejskie puchary.

Mimo to należy bardzo doceniać to w jaki sposób funkcjonuje i rozwija się Hellas. Ekipa ta nie dysponuje ani pokaźnym budżetem, ani też specjalnie silnym składem, jednak na skutek dobrej pracy z młodzieżą, skutecznych transferów oraz idealnego wykorzystania umiejętności posiadanych piłkarzy w praktyce, od dwóch lat klub osiąga nad wyraz dobre wynik.

Obecny sezon jest dla Hellasu, z grubsza mówiąc bardzo udany, jednak ostatnie tygodnie są dla niego problematyczne. Ekipa z Werony, w słabym stylu przegrała dwa ostatnie spotkania z rzędu - z Udinese oraz Romą. Patrząc zaś na ostatnich 10 ligowych kolejk bilans Hellasu to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 5 porażek. Skoro już przy statystykach jesteśmy to warto jest docenić grę Hellasu w obronie, bowiem ekipa Jurica dysponuje obecnie, trzecią najlepszą linią defensywy zaraz po Juventusie i Napoli.

W przeciwieństwie do Hellasu, na temat Parmy nie można powiedzieć praktycznie nic dobrego. Sytuacja Crociati nie dość, że w ogóle się nie poprawia, to wręcz można odnieść wrażenie, że z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej. W miniony weekend ekipa D'Aversy rozegrała jedno z najgorszych spotkań w sezonie, w kompromitującym stylu przegrywając z Bologną 3:0. Z tego spotkania nie można wyciągnąć praktycznie żadnych pozytywów i nie powinnien dziwić fakt, iż już nawet najbardziej zagorzali kibice, tracą jakąkolwiek nadzieję na włączenie się do walki o utrzymanie.

Wśród wielu problemów z jakimi zmaga się Parma, występują także te związane z ubytkami kadrowymi. Na mecz w Weroni, D'Aversa nie będzie mógł zabrać takich graczy jak Caviglia, Valenti, Busi, Hernani i prawdopodobnie także Inglese. Dobrą wiadomością jest za to powrót do składu Iacoponiego i Pezzelli.

Kibice i eksperci są zgodni co do tego, że obecna formuła zespołu kompletnie nie sprawdza się na boisku i D'Aversa musi zacząć bardziej odważnie eksperymentować ze składem. Pytanie tylko jak do tej kwestii podejdzie sam trener, który do tej pory wykazywał bardzo duże przywiązanie do poszczególnych piłkarzy. Patrząc jednak obiektywnie, można spodziewać się, że skład na spotkanie z Hellasem będzie znacząco różnił się od tego co oglądaliśmy przeciwko Bolognie. Szansę od pierwszej minuty mają otrzymać chociażby tacy gracze jak Cyprien, Sohm, Man oraz Zirkzee.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów, która przemawia za Hellasem. Ekipa z Werony wygrała bowiem równo połowę z dotychczasowych konfrontacji (31 z 62), Parma tryumfowała 19 razy, zaś w 12 przypadkach starcia tych zespołów kończyły się remisem. Jeszcze bardziej przytłaczająco wygląda statystyka gier w Weronie, gdzie Crociati byli w stanie wygrać ledwie trzykrotnie, przy 5 remisach i aż 22 wygranych Hellasu. Po raz ostatni z tryumfu w Weronie, Parma cieszyła się blisko dwie dekady temu. 28 stycznia 2001 roku pod wodzą Arrigo Sacchiego i dzięki dwóm trafieniom Marco Di Vaio, Crociati wygrali 2:0.

Podsumowując, pomimo ostatniej zadyszki i nieco słabszej formy, zdecydowanym faworytem poniedziałkowego spotkania jest Hellas. Na korzyść ekipy z Werony przemawia większość obiektywnych wskaźników i ciężko jest przypuszczać, że powtórzy się tu scenariusz z października, kiedy to Crociati byli w stanie ograć podopiecznych Jurica. Kibice Parmy mogą mieć jedynie, złudne nadzieje, na nagłe przebudzenie swoich pupili, jednak naprawdę nic nie wskazuje na to, by taki scenariusz miał wydarzyć się na Bentegodi.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl