FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 11 środa, 12 sierpnia 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Lecce3
Parma 4
Stadio Via del Mare; 02.08.2020; 20:45

Następny mecz

Video

Lecce 3:4 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"W ostatnich dniach Faggiano zakomunikował nam, że chcę odejść z klubu w poszukiwaniu nowych wyzwań oraz chęci sprawdzenia się w projekcie, w którym będzie miał jeszcze większą odpowiedzialność na głowie. Jego decyzja wywołała w nas żal, jednak musieliśmy ją zaakceptować." - Pietro Pizzarotti

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5169 dni.
Napisaliśmy 14128 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 2 osób, oraz 9 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Genoa - Parma

Serie A nieubłaganie gna naprzód, zaś przed Parmą kolejny mecz z gatunku tych o "6 punktów". We wtorek o godzinie 21:45, Crociati na Stardio Luigi Ferraris zmierzą się z tamtejszą Genoą.

O ile po sobotnim spotkaniu Parmy z Torino, na temat drużyny Crociatich i ich obecnej dyspozycji możemy powiedzieć kilka zdań, o tyle o aktualnej kondycji Genoi nie wiemy absolutnie nic. Zespół z Genui nie był bowiem zaangażowany w grę w miniony weekend i mecz przeciwko Parmie będzie dla niego pierwszym spotkaniem od ponad 3 miesięcy, co ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Patrząc z punktu widzenia "Gryfów" po stronie korzyści należałoby wymienić brak zmęczenia, bowiem Crociati siłą rzeczy będą musieli odczuwać skutki dość intensywnego starcia z Torino. Z drugiej jednak strony Parma zdążyła już posmakować "nowego wymiaru Calcio" i jako tako wejść w meczowy rytm, co w starciu z ekipą Davide Nicoli może stanowić spory handicap.

Skoro już mowa o meczu Parmy z Torino, to oczywiście ciężko jest wysnuwać jakieś daleko idące wnioski na bazie tylko jednego spotkania, jednak w trakcie sobotniej rywalizacji, można było zaobserwować w drużynie Roberto D'Aversy kilka pozytywnych symptomów. Po pierwsze, podobnie jak to miało miejsce przed wstrzymanie rozgrywek, w zespole Parmy podobać mogła się organizacja gry, a także wysoki poziom zaangażowania graczy w spotkanie, ich waleczność oraz determinacja. Z drugiej strony Crociatim nie ustrzegli się kilku bardzo prostych błędów, zarówno w kryciu jak i wyprowadzaniu piłki, nie dało się również nie zauważyć tego, że niektórzy zawodnicy byli wyraźnie pod formą. Te wszystkie niedociągnięcia można jednak śmiało zrzucić na kark długiego rozbratu z futbolem, zaś patrząc globalnie, pod kątem całego zespołu, ciężko jest znaleźć w ekipie D'Aversy element do którego faktycznie można byłoby się mocno przyczepić. Krótko mówiąc Parma sprawiła dość solidne wrażenie, jednak pozbawione wielkich zachwytów (no może poza formą Luigiego Sepe).

Ciężko jest przypuszczać, żeby na przestrzeni ledwie trzech dni drastycznie zmieniła się sytuacja kadrowa Crociatich. Tym samym we wtorkowym meczu w Genoi w dalszym ciągu Roberto D'Aversa nie będzie mógł skorzystać z usług Inglese, Pezzelli, Grassiego oraz Siligardiego.

Co do samego zestawienia składu możemy spodziewać się kilku roszad, głównie w linii pomocy, gdzie do gry, w miejsce Scozzarelli i Kurtica, przewidywani są Brugman oraz Hernani. Niewykluczone również, że na ławce spotkanie rozpocznie ktoś z dwójki Gervinho-Kulusevski, których mogliby zastąpić Karamoh lub Caprari.

Na sam koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów. Jak do tej pory Parma i Genoa stawały na przeciwko siebie 49 razy, zaś bilans tych starć jest minimalnie na korzyść Crociatich, który zwyciężyli 16 razy, przy 14 tryumfach Genoi oraz 19 remisach. Zdecydowanie gorzej, dla Parmy, wygląda jednak statystyka gier w Genui, gdzie udało jej się wygrać ledwie 4 razy, przy 9 remisach i aż 11 porażkach. Warto jednak wspomnieć, iż Crociati pod wodzę Roberto D'Aversy wygrali 3 ostatni spotkania z Genoą z rzędu.

Podsumowując, biorąc pod uwagę niedostatek obiektywnych wskaźników, wytypowanie faworyta wtorkowego spotkania, przypomina nieco wróżenie z fusów. Ciężko jest stwierdzić w jakiej obecnie formie znajduje się Genoa oraz jak trudy meczu z Torino wpłyną na ekipę Roberto D'Aversy. Tym samym na boisku możemy spodziewać się absolutnie wszystkiego.
Copyright 2006-2020 by FCParma.com.pl