FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 32 poniedziałek, 29 listopada 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Como1
Parma 1
Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17001 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 32 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Fiorentina - Parma

Parma, która zaimponowała Italii, stawiając zacięty opór Interowi, stoi być może przed ostatnią szansą na włączenie się do walki o utrzymanie. W niedzielę na Artemio Frnachi, Crociati zmierzą się z Fiorentiną.

Biorąc pod uwagę potencjał zarówno kadrowy jak i finansowy, a także klubowe aspirację, postawę Fiorentiny w obecnej (a także w sumie w poprzedniej) kampanii należałoby uznać za jedno z największych rozczarowań sezonu. W trakcie rozgrywek ekipa ze Florencji dokonała zmiany na stanowisku szkoleniowca, w wyniku której, Giuseppe Iachiniego zastąpił Cesare Prandelli. Wprawdzie dzięki tej korekcie klub wydostał się z okolic strefy spadkowej, jednak jego sytuacja wciąż nie jest do końca bezpieczna.

Ostatnie tygodnie są dla klubu z Florencji bardzo trudne, bowiem w 5 ostatnich spotkaniach, poza wygraną ze Spezią, drużyna Prandelliego odnotowała 4 porażki, w wyniku których, w mediach zaczęło się mówić o kolejnej, możliwej zmianie szkoleniowca. Co więcej niedzielny mecz z Parmą, miałby być dla Prandelliego grą o utrzymanie posady.

Chcąc nie chcąc, starcie z Fiorentiną, Parma musi traktować w kategoriach konfrontacji z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Co więcej wydaje się, że dla podopiecznych Roberto D'Aversy może być to już naprawdę ostatnia szansa na dołączenie do walki o utrzymanie status pierwszoligowej drużyny.

Wielkim problemem Parmy w dalszym ciągu jest regularne punktowanie, jednak ostatnie mecze mogą stanowić pewnego rodzaju promyk nadziei. W czwartek Crociati wprawdzie ulegli Interowi, jednak swoją postawą i grą na tle lidera tabeli, zaimponowali całej Italii. Wielu kibiców, a także trener D'Aversa ma nadzieję, że ten mecz, choć przegrany, pozwoli piłkarzom uwierzyć we własne możliwości i na nowo rozbudzi entuzjazm, tak potrzebny w walce o główny cel sezonu.

Niestety prócz deficytu punktowego Parma nieustanie musi zmagać się również z kłopotami wewnętrznymi, związanymi z kontuzjami. Wprawdzie na mecz z Fiorentiną do kadry powróci Gervinho, to D'Avera nie będzie mógł skorzystać z usług takich graczy jak Valenti, Zirkzee, Cornelius, Conti czy Caviglia.

Z uwagi na trudny tydzień z trzema spotkaniami do rozegrania oraz oraz dużą intensywność jaką cechowała się gra z Interem, bardzo możliwe, że w wyjściowym składzie Parmy, we Florencji zobaczymy sporo zmian. Na bokach obrony szanse występu od pierwszej minuty powinni otrzymać Busi oraz Pezzella, do drugiej linii może wrócić Kucka, z kolei w ataku rolę "fałszywej 9" miałby przejąć Brunetta. Ponad to walkę o miejsce w wyjściowym składzie miałoby stoczyć dwóch Rumunów - Mihaila i Man.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów, bowiem Parma i Fiorentina to rywale, którzy na przestrzeni lat, spotykali się dość często, bo aż 68 razy. Bilans tych konfrontacji jest korzystniejszy dla Violi, która wygrała 24 mecze, przy 24 remisach i 20 wygranych Crociatich. Na korzyść ekipy z Florencji, przedstawia się także statystyka spotkań na własnym boisku. Na Artemio Franchi, Parma zanotowała 8 wygranych, 10 remisów i 15 porażek.

Podsumowując, zarówno Parma i Fiorentina to zespoły targane licznymi problemami, potrzebujące punktów jak tlenu, dlatego też niedzielne spotkanie śmiało można określić tym z kategorii o "6 punktów". Crociati muszą wygrać by potrzymać nadzieję na walkę o utrzymanie, z kolei Fiorentina by zagwarantować sobie nieco spokoju oraz utrzymać posadę trenera. Ciężko jest przewidzieć, w którym kierunku może pójść to spotkanie, jednak kibice raczej nie powinni nastawiać się na wielkie piłkarskie widowisko. Będzie to raczej mecz na wyniszczenie, pełen walki i fizycznych pojedynków. Tym nie mniej, nie zważając na koszty, ekipa D'Aversy musi zrobić wszystko by 3 punkty pojechały do Parmy, w przeciwnym wypadku Crociati mogą już w zasadzie rejestrować się w Serie B...
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl