FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 9 czwartek, 20 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5695 dni.
Napisaliśmy 17315 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 9 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Fiorentina - Parma

Na zakończenie intensywnego tygodnia w Serie A, Parmę czeka wyjazd do Florencji i mecz z tamtejszą Fiorentiną, który jeszcze kilkanaście lat temu uchodziłby za absolutny włoski klasyk.

Stawką spotkania, które zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 18:00, na Stadio Artemio Franchi będzie ósma pozycja w tabeli, bowiem Parma oraz Fiorentina to bezpośredni sąsiedzi z tabeli, których aktualnie dzielą ledwie dwa oczka.

W kontekście tej rywalizacji warto przypomnieć, iż Fiorentina to drużyna, która ostatnimi czasy przywołuje w sercach kibiców Parmy miłe wspomnienia, bowiem w minionych rozgrywkach był to jeden z dwóch zespołów, na którym Crociati wywalczyli komplet punktów

Tegoroczna Fiorentina to jednak zupełnie inny zespół. W lecie we Florencji zaszły olbrzymie zmiany i to zarówno na tle organizacyjnym, jak i sportowym. Wszystko za sprawą nowego właściciela, który wniósł do klubu nowy kapitał i plany odbudowy jego dawnej potęgi. Za jego sprawą na Artemio Franchi zawitało wielu bardzo dobrych i ciekawych piłkarzy na czele z przeżywającym w Serie A drugą młodość, Riberym. Prócz doświadczonego Francuza warto również wspomnieć takie nazwiska jak Caceres, Boateng, Dalbert, Pulgar, Badelj, Gezzal czy też wracający z wypożyczenia Castrovilli, który z miejsca stał się jednym z najlepszych pomocników w lidze.

Wszystkie te zmiany sprawiają, iż Fiorentina to zespół niezwykle groźny i z olbrzymim potencjałem, którego jednak jak na razie trener Montella zdaje się nie do końca wykorzystywać. Jego ekipa, mimo kilku naprawdę znakomitych spotkań jak choćby z Milanem, Atalantą czy Juventusem wciąż ma problem ze stabilizacją formy, czego najlepszym dowodem są 3 ostatnie mecze, w trakcie których Viola odnotowała remis z Brescią, porażkę z Lazio oraz zwycięstwo nad Sassuolo. Nie tylko wyniki tych spotkań, ale postawa zaprezentowana w nich przez Fiorentinę były naprawdę skrajne i na ten moment można powiedzieć, iż ekipa z Florencji jest drużyną dość nieprzewidywalną.

Patrząc w statystyki można odnieść wrażenie, iż Fiorentina jest zespołem który, na początku sezonu nie wykorzystuje do końca autu gry na własnym boisku gdzie jak na razie zaliczyła ona dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki. Warto również nadmienić, iż Viola jest drużyną niezwykle groźną w pojedynkach powietrznych. Żaden zespół Serie A niez zdobył bowiem większej liczby goli po strzałach głową niż ekipa Montelli, która jak do tej pory dokonała tego czterokrotnie.

Przejdźmy teraz do Parmy, która do niedzielnego spotkania przystąpi po bardzo dotkliwej, domowej porażce z Veroną, której bezpośrednią przyczyną była, wciąż fatalna sytuacja kadrowa w zespole Roberto D'Aversy. Mimo iż to Crociati nadawali ton rywalizacji i napierali na rywala całą siłą nie byli w stanie odrobić bramki straconej przez gapiostwo na początku meczu. Ciężko jest jednak w jakikolwiek sposób mieć pretensję do Crociatich, którzy jak na swoje niezwykle ograniczone zasoby ludzkie, rozegrali niezłe spotkanie. Niestety brak jakiegokolwiek pola manewru, czy elastyczności taktycznej, które na ten moment cechują Parmę, nie wróży zbyt dobrze na najbliższe dni.

Sytuacja kadrowa Parma, mówiąc krótko jest beznadziejna. Z powodu kontuzji D'Aversa wciąż nie może korzystać z Inglese, Alvesa, Grassiego, Corneliusa, Gagliolo i Lauriniego, zaś swojego rodzaju zagadką jest stan zdrowia Pezzelli, który mecz z Veroną zakończył z powodu drobnego urazu. W tym natłoku złych wiadomości marnym pocieszeniem wydaje się być powrót do składu Scozzarelli, który odcierpiał dość absurdalną karę zawieszenia.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku meczu z Veroną, również teraz praktycznie w ciemno można obstawić wyjściowy skład Parmy, bo jako się już rzekło D'Aversa nie ma w tej kwestii prawie żadnego pola manewru. Jedyną niewiadomą jest w zasadzie tylko zestawienie linii pomocy gdzie o 2 miejsca rywalizować będą Barilla, Kuca oraz Hernani. Reszta jest tu kwestią raczej oczywistą.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów, bowiem Parma i Fiorentina to rywale, którzy na przestrzeni lat spotykali się dość często, bo aż 65 razy. Bilans tych konfrontacji jest korzystniejszy dla Violi, która wygrała 23 mecze, przy 22 remisach i 20 wygranych Crociatich. Jeszcze większą dominacje widać w meczach we Florencji, gdzie z punktu widzenia Parmy, bilans to 8 wygranych, 9 remisów i 15 porażek.

Podsumowując, gdyby mecz toczony był w normalnych okolicznościach moglibyśmy być świadkami naprawdę interesującego i frapującego widowiska, w którym ciężko byłoby wskazać zdecydowanego faworyta. Oczywiście nadal może tak być, jednak w zaistniałych okolicznościach, to Fiorentina ma po swojej stronie wszystkie atuty i nie da się ukryć, że w dużej mierze to od jej postawy zależeć będzie wynik spotkania. W kontekście doboru taktyki i składu, D'Aversa nie ma w zasadzie żadnego wyboru ani pola manewru, tym samym w momencie gdy mecz nie potoczy się po myśli jego i Crociatich, nie będzie praktycznie żadnej możliwości zmiany tego stanu rzeczy (co oglądaliśmy choćby w meczu z Veroną). Tym samym śmiało można rzec, iż w niedzielę wszystko jest w rękach Fiorentiny.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl