FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 17 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 17 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Crotone - Parma

Po dotkliwej klęsce w spotkaniu z Juventusem, Parma otrzymuje błyskawiczną i wręcz wymarzoną szansę na rehabilitację. We wtorek o 18:30 na Stadio Enzo Scida, Crociati zmierzą się z Crotone.

Przed startem sezonu Crotone było określane mianem najsłabszej ekipy w Serie A i murowanego kandydata do spadku, zaś w pierwszych 13 kolejkach otrzymaliśmy potwierdzenie tej tezy. Podopieczni Giovanniego Stroppy, zamykający ligową tabelę, wyraźnie odstają od reszty stawki na polu zarówno kadrowym, jak i sportowym.

W tym sezonie Crotone było w stanie wygrać tylko jeden mecz - domową konfrontacje ze Spezią, która stanowiła swoisty wyjątek od reguły. W zdecydowanej większości pozostałych konfrontacji postawa ekipy z Kalabrii wyglądała raczej jak dramatyczna walka o życie, zaś w jej poczynaniach próżno jest szukać czy to finezji czy to sportowej jakości. W zasadzie jedynym godnym uwagi piłkarzem, w zespole Stroppy, jest Simy, który za sprawą 4 goli i jednej asysty, jest odpowiedzialny za blisko połowę dorobku strzeleckiego beniaminka.

Na polu statystyk Crotne podobnie jak w tabeli, pałęta się w końcówce stawki. 11 zdobytych bramek to najgorszy atak w lidze (tuż za Parma, która zdobyła 12 goli), zaś 28 bramek straconych czyni z Crotone drugą najgorszą (po Genoi) defensywę Serie A. Ponad to Crotone, do tej pory przegrało największą liczbę spotkań - 9.

Gdy już wydawało się, że Parma w końcu zaczyna łapać rytm, stabilność oraz ciągłość, przyszedł sobotni mecz z Juventusem, który brutalnie sprowadził zarówno zespół Liveraniego, jak i jego kibiców, do parteru. Wyłączając pierwszych 20 minut rywalizacji ze "Starą Damą", które stały na dość przyzwoitym poziomie, Parma zagrał katastrofalnie, popełniając całą amsę prostych, niewymuszonych błędów, rażąc nieskutecznością i niechlujnością zagrań, a także prezentują prawdziwą niemoc zarówno na polu sportowym, jak i fizycznym. Krótko mówiąc Juventus który, co należy oddać, zagrał na niezłym poziomie, obnażył wszystkie braki i niedociągnięcia zespołu Liveraniego.

W kontekście wtorkowej konfrontacji z Crotone, niewiele zmienia się w odniesieniu do sytuacji kadrowej Crociatich, która wciąż jest daleka od ideału. Na Stadio Enzo Scida, szkoleniowe Crociatich nie będzie mógł skorzystać z usług Mihaili, Grassiego, Lauriniego, Scozzarelli, Pezzelli oraz Cavigli.

Swoistą zagadkę stanowi zestawienie składu na konfrontacje z Crotone, zaś podstawowe pytanie brzmi jak sobotnia klęska na Tardini, na podejście Liveraniego do poszczególnych piłkarzy? Trener chcąc szukać wzmocnienia morale, może zdecydować się postawić na z grubsza podobny skład, dając tym samym poszczególnym zawodnikom na rehabilitację. Jednakże może również zdecydować się na gruntowne przemeblowanie "11" w poszukiwaniu świeżości i nowego impulsu. Względnie spokojni o miejsce w składzie są praktycznie tylko Sepe, Gagliolo, Kurtic i Gervinho. W stosunku do reszty istnieją zaś mniejsze lub większe znaki zapytania.

Z kronikarskiego obowiązku warto wspomnieć, że wtorkowy mecz, będzie pierwszą historyczną konfrontacją Parmy i Crotone, bowiem do tej pory, na żadnym szczeblu rozgrywkowym, te ekipy nie miały okazji rywalizować ze sobą.

Przed tym spotkaniem należy sobie jedną rzecz jasno powiedzieć - zwycięstwo jest w przypadku Parmy obowiązkiem. Każdy inny wynik i to niezależnie od wszelkich okoliczności, przebiegu meczu, sytuacji kadrowej etc. będzie po prostu kompromitacją. Z taką świadomością Crociati muszą przystąpić do tej konfrontacji.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl