FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 17 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 17 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Cagliari - Parma

W poniedziałek o godzinie 20:45, Parma która od niedzieli jest pierwszym tegorocznym spadkowiczem Serie A, na Stadio Sant'Elia, zmierzy się z wciąż walczącym o utrzymanie Cagliari.

W tym sezonie Parma zmierzyła się z Cagliari już dwukrotnie. Obie konfrontacje miały miejsce na Stadio Tardini. W spotkaniu ligowym po bardzo nudnym meczu padł remis 0:0, zaś w ramach Pucharu Włoch lepsi okazali się Gialloblu, którzy po golach Paletty i Rispoliego, zwyciężyli 2:1. 

W ostatnich tygodniach Cagliari, jest chyba najsłabszą ekipą w Serie A. W tym sezonie zespół kompletnie nie potrafi odnaleźć swojego rytmu, a liczne zmiany szkoleniowców, które do tej pory były aż 3, tylko pogłębiają kryzys zespołu. Aktualnie szkoleniowcem Cagliari jest Gianluca Festa, zaś wcześniej, w trakcie obecnych rozgrywek, zespół prowadzili Ginafranco Zola i dwukrotnie Zdenek Zeman.

Spójrzym na ostanio prezentowaną formę przez obie drużyny. W 5 ostatnich spotkaniach Cagliari odniosło 4 porażki i jedno zaskakujące zwycięstwo, w wyjazdowym spotkaniu nad Fiorentiną (1:3). Mimo to zespół ten nie jest w najlepszej formie co obrazuje statystyka 13 ostatnich gier w których Sardyńczycy odnotowali 1 zwycięstwo, 2 remisy i aż 10 porażek.

Zdecydowanie lepiej na tym polu wypada Parma, który w trakcie 5 ostatnich kolejek, odnotowała 2 zwycięstwa, 2 porażki i jeden remis. Gialloblu do poniedziałkowego meczu na Sardynii przystąpią jednak po dotkliwej porażce 4:0 z Lazio. W kontekście tego spotkania nie można powiedzieć za wiele, a w zasadzie nic dobrego o zespole Roberto Donadoniego.

W temacie składów obu zespołów. Cagliari w poniedziałek powinno zagrać systemem 4-3-1-2. W ataku powinniśmy oglądać duet Cop - Farias, który w dwie kolejki temu pogrążył Fiorentinę. Za ich plecami zagra Mpoku, drugą linię powinni stworzyć Joao Pedro, Ekdal oraz wychowanek Parmy Dessena. O kwestię defensywy troszczyć powinni się Avelar, Diakite, Piosano i kolejny były piłkarz Gialloblu - Cappitelli. W bramce na pewne miejsce może liczyć za to Brkic.

W przypadku Parmy, o ile formacją wyjściową prawie na pewno będzie 3-5-2, o tyle w przypadku personaliów, po raz kolejny możemy być pewni kilku zmian w stosunku do ostatniej ligowej potyczki. Do obrony po kolejce zawieszenia powróci prawdopodobnie duet Feddal - Costa, którego wspierać będzie jeszcze Mendes. W drugiej linii u boku Nocerino, zagrają prawdopodobnie Mauri i Jorquera, którzy spotkanie z Lazio obejrzeli z ławki rezerwowych. W ataku zaś pewny występu wydaję się duet Ghezzal - Coda. Warto również wspomnieć iż w związku z zawieszenie Mirante, zmiana na pewno nastąpi w bramce, ciężko jednak stwierdzić czy donadoni zdecyduje się wystawić Iacobucciego, który do tej pory pełnił rolę golkipera numer 2, czy też da szanse Bajzie.

Skoro już niejako wywołaliśmy temat nieobecności to warto podkreślić, iż w gorszej sytuacji przed poniedziałkowym starciem jest Parma. Gialloblu na Sardynię przyjadą bez kontuzjowanych Galloppy i Presti, a także zawieszonych Belfodila i wspomnianego wyżej Mirante. Z kolei Cagliari radzić będzie musiało sobie bez Cossu i Murru, którzy podobnie jak Belfodil i Mirante, pauzują z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na dotychczasową historię spotkań obu drużyn, która w minimalnie lepszej sytuacji stawia Parmę. Ogółem Gialloblu wygrali 24 konfrontacje z Sardyńczykami, 22 razy padł remis, zaś Cagliari lepsze było w 21 przypadkach. Zdecydowanie gorzej Parma wypada w pojedynkach na Stadio Sant'Elia. Tu Crociati zwyciężyli tylko 6 razy przy 10 remisach i aż 16 zwycięstwach Rossoblu.

Warto również zaznaczyć, że w 9 ostatnich spotkaniach, które odbyły się na terenie Cagliari, Parma odniosła tylko 1 zwycięstwo. Stało się to 8 maja 2013 roku kiedy to po trafieniu Aleandro Rosiego, Gialloblu wygrali 0:1.

Wskazać zdecydowanego faworyta tej konfrontacji jest niezwykle ciężko. Z pewnością większą motywację do gry ma Cagliari, które wciąż liczy się w walce o utrzymanie, jednakże w związku z tym na podopiecznych Festy, ciążyć będzie zdecydowanie większa presja. Parma za to w ostatnich tygodniach prezentuje lepszą formę, gra na luzie wyraźnie służy Gialloblu. Wydaje się, że jeśli podopieczni Donadoniego, w poniedziałek, zagrają tak jak chociażby z Palermo powinni być zdolni do zainkasowania 3 punktów, które z pewnością zmyły by plamę po ostatnim występie w Rzymie.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl