FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 28 poniedziałek, 29 listopada 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Como1
Parma 1
Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17001 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 27 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Bologna - Parma

Po porażce z Napoli, piłkarze Parmy szykują się do kolejnej ligowej batali, która będzie meczem ze sporym ciężarem gatunkowym. W poniedziałkowy wieczór ekipa Liveraniego, w derbach regionu, zmierzy się z Bologną.

Po pierwszej kolejce ligowej, w zasadzie ani o Parmie, ani o Bolgnie nie można powiedzieć niczego konkretnego. Oba zespoły przegrały swoje spotkania 2:0, oba mierzyły sie ze znacznie wyżej notowanymi rywalami - Napoli i Milanem, i w końcu oba nie zaprezentowały praktycznie nic ciekawego.

Z szerszego punktu widzenia lepiej wygląda sytuacja w ekipie Mihajlovica, który od blisko dwóch lat, w spokoju pracuje na Stadio dall'Ara, dobrze zna swój zespół, dysponuje dobrze zbilansowaną kadrą, która w trakcie trwającego okienka została dodatkowo wzmocniona takimi graczami jak De Silvestri czy Schouten. Krótko mówiąc sytuacja Bologny jest dość stabilna, co daje nadzieje na rychłe zdobycze punktowe.

Z goła inaczej sytuacja ma się w Parmie. Wprawdzie pod katem czysto kadrowym, ekipa Crociatich nie zmieniła się zbyt wiele, w stosunku do poprzednich rozgrywek, jednak z uwagi na zmianę jaka zaszła na stanowisku trenera, zespół wciąż jest nie jako w fazie przejściowej. W meczu z Napoli, mimo kilku dobrych momentów i nie najgorszej gry w zakresie defensywy, jak na dłoni widać było brak automatyzmów oraz schematów. Sam Liverani, podkreśla, iż pomimo tego notowania przez zespół stałego progresu, sporo czasu upłynie, nim w pełni zacznie on grać w zgodzie z jego wizją.

Brak zgrania, schematów i automatyzmów, to nie jedyne problemy z jakimi musi zmagać się obecnie Liverani. Niestety szybko wracają demony z ostatniego sezonu i już na starcie rozgrywek Crociati mają ogromne problemy z kontuzjami. W meczu z Bologną z uwagi na urazy na pewno nie wystąpią Gagliolo, Pezzella, Gervinho i Scozzarella. W obliczu tych braków, marnym pocieszeniem jest powrót do składu Kurtica.

Jeżeli chodzi o kwestię obsady składu, to trener Liverani ma mocno zawężone pole manewru. Największy problem może wystąpić na bokach obrony, gdzie aktualnie do dyspozycji szkoleniowca jest jedynie dwójka bocznych defensorów - Laurini oraz Darmian. Pewne zmiany mogą też dotknąć linię pomocy, gdzie powinien wskoczyć Kurtic. Ciekawe ma się sytuacja w ataku gdzie o dwa wolne miejsca rywalizować będzie trójka Cornelius-Inglese-Karamoh.

Niedzielne spotkanie będzie dokładnie konfrontacją numer 46 w Derby dell'Emilia. Dotychczasowy bilans tych potyczek jest w równowadze bowiem zarówno Parma, jak i Bologna mają na koncie po 12 zwycięstw, z kolei w 21 przypadkach padał remis. Jeśli idzie zaś o konfrontacje w samej Bolonii to bilans Parmy nie jest zbyt korzystny: 5 wygranych, 9 remisów i 8 porażek. Warto również zaznaczyć, że Crociati na tryumf w derbach oczekują od grudnia 2012 roku. Od tamtego czasu dwukrotnie górą była Bologna i sześć razy padał remis.

Na papierze Parma oraz Bologna to dwie zbliżone, pod kątem możliwości i potencjału kadrowego, ekipy. Biorąc jednak sytuacja jaka panuje obecnie w obu klubach, faworyta poniedziałkowej konfrontacji należy upatrywać w gospodarzach. Bologna na ten moment jest zespołem stabilniejszym i bardziej poukładanym niż Parma. Derby to jednak deby i często rządzą się one swoimi prawami dlatego też końcowy wynik trudno jest tu przewidzieć. Tym nie mniej jakiekolwiek punkty w wykonaniu ekipy Liveraniego, trzba będzie przyjąć jako sukces.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl