FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 9 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 9 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Benevento - Parma

Po przerwie na spotkania reprezentacji, do gry powraca Serie A, zaś przed Parmą, jak zwykło się to określać w mediach, pierwszy z dziesięciu finałów w walce o utrzymanie. W sobotę na Stadio Vigorito, Crociati zagrają z Benevento.

Benevento wzorem wielu zespołów drugiej połówki tabeli, gra falami i przeplata serię dobrych rezultatów, bardzo słabymi. W zasadzie do ostatniej ligowej kolejki podopieczni Filippo Inzaghiego wymieniani byli w gronie zespołów, które do samego końca rozgrywek mogą walczyć o utrzymanie, jednak to zmieniło się za sprawą sensacyjnego wyniku z Turynu. Na Allianz Stadium, Benevento pokonało bowiem Juventus 1:0, dzięki czemu wyraźnie odskoczyło od strefy spadkowej.

Po ostatniej serii gier, z goła odmienne nastroje panują w Parmie, w stosunku co do której ponownie można mówić o zmarnowanej szansie i kolejnych wypuszczonych punktach. Pomimo tego, iż Crociati mieli olbrzymią przewagę, praktycznie w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła i długimi fragmentami kompletnie dominowali na boisku, to ostatecznie przegrali oni z Genoą 1:2. Tym samym, niejako na własne życzenie, ekipa D'Aversy zamiast zbliżyć się do opuszczenia strefy spadkowej, ciągle tkwi w tym samym miejscu.

Mimo przerwy w rozgrywkach, w kontekście Parmy ciagle możemy mówić o trudnej sytuacji kadrowej. Wprawdzie po kontuzjach wrócili Gervinho, Conti czy Cornelius, jednak D'Aversa nie będzie mógł skorzystać z Zirkzee, Valentiego, Cavigli, Inglese, Brunetty, Iacoponiego oraz zawieszonego za kartki Pezzelli. Do tego po powrocie ze zgrupowań reprezentacji, nie jest do końca jasne, na ile gotowi do gry są zawodnicy tacy jak Mihaila czy Man.

W efekcie powyższego, w wyjściowym składzie Parmy możemy spodziewać się dużej liczby zmian. O miejsce Pezzelli na lewej stronie boiska rywalizować ma trójka zawodników - Gagliolo, Busi oraz Laurini. Sporo niepewności jest też w ataku, gdzie, wielu dziennikarzy, u boku Pelle, awizuje do gry Gervinho i Karamoh.

Nie ma co długo rozwodzić się na historią spotkań obu zespołów, bowiem jak do tej pory, Parma i Benevento rozegrały ze sobą tylko jedno spotkanie - w poprzedniej rundzie, kiedy to padł wynik 0:0.

Podsumowując, ciężko jest wskazać jednoznacznego faworyta sobotniej konfrontacji. Mimo wszystko, w ostatnich kilku tygodniach, pod kątem czysto sportowym lepsze wrażanie robiła ekipa Crociatich, którzy jednak mają olbrzymi problem z osiąganiem konkretnych wyników, co z kolei bardzo dobrze jest w stanie robić ekipa Benevento. Nie ma też co ukrywać, iż dla Parmy będzie to kolejny mecz z gatunku o "6 punktów". Tym samym podopieczni D'Aversy, chcąc utrzymać, wciąż tlącą się w sercach fanów, nadzieję na utrzymanie, muszą po prostu wygrać, nie zważając na żadne koszty.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl