FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 8 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 8 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Atalanta - Parma

Po bolesnej porażce z Lazio, przed Parma spotkanie nieco mniejszego kalibru, jednakże z drużyną mającą ugruntowaną pozycję we włoskim futbolu. W sobotę o godzinie 15:00, Crociati na Stadio Atleti Azzurri zmierzą się z Atalantą.

Na przestrzeni ostatnich lata Atalanta przeszła drogę od ligowego średniak, do solidnej ekipa, której celem jest regularny udział w europejskich pucharach. Jednakże na starcie obecnych rozgrywek ekipę Gian Piero Gasperiniego należy zaliczyć do grona negatywnych zaskoczeń Serie A. Po bardzo udanym początku sezonu, w którym Atalanta grała efektownie i efektywnie, zarówno w Lidze Europy jak i Serie A, nagle przyszło załamanie formy. Wszystko na skutek przegranego dwumeczu z FC Kopenhaga, który zaważył o odpadnięciu zespołu z Bergamo z europejskich rozgrywek.

Od tego czasu w lidze, ekipa Gasperiniego nie wygrała 6 kolejnych spotkań, notując w nich 4 porażki i 2 remisy. Przełamanie dla Atalanty przyszło dopiero w zeszłym tygodniu kiedy to La Dea, rozgromiła ostatnie w tabeli Chievo 5:1. Mimo tego, iż mecz ten był prawdziwym koncertem gry Atalanty, to ciężko jest na jego bazie wyciągać jakiekolwiek daleko idące wnioski, gdyż nie da się oprzeć wrażenie, że w tej chwili ekipę Chievo byłby w stanie pokonać absolutnie każdy. Nie mniej jednak wygrana ta z pewnością podbuduje morale w Bergamo co może mieć kolosalne znaczenie dla dalszych spotkań.

Pod kątem kadrowym Atalanta nie zmieniła się wiele od ostatnich rozgrywek. W zespole udało się utrzymać największą gwiazdę - Papu Gomeza, zaś w formie wzmocnień przybył chociażby Duvan Zapata, który zajął miejsce Andrea Petagny. Ponad to Gasperini, w charakterystyczny dla siebie sposób systematycznie wprowadza do składu liczne młode talenty, ze szkółki Atalanty, która obecnie należy do jednej z najlepszych w kraju. Wśród młodzieży zdecydowanie najbardziej wyróżniają się Musa Barrow oraz Emiliano Rigoni.

Przejdźmy teraz do Parmy, która w miniony weekend miała przed sobą o wiele trudniejsze zadanie, niż Atalanta, bowiem mierzyła się z Lazio. Mimo niewątpliwej różnicy klas, ekipa Roberto D'Aversy przez długi czas stawiała rzymianom zacięty opór, jednak ostatecznie na skutek słabej końcówki i braku należytej koncentracji ostatecznie przegrała 0:2. Crociati grali to do czego przyzwyczaili, czyli bardzo defensywny futbol bazujący na kontratakach, niestety te nie były tego dnia ich siłą, a to głównie z uwagi na nieobecność Gervinho, który już jednak będzie w pełni gotowy na wyjazd do Bergamo.

Niestety powrót do pełnej sprawności Gervinho to jeden z nielicznych powodów do satysfakcji dla Roberto D'Aversy. Gdy już wydawało się, że sytuacja kadrowa w Parmie powoli się stabilizuje, w ciągu ostatnich dni znowu mieliśmy do czynienia z wysypem kontuzji, w wyniku czego w meczu z Atalantą na pewno nie zobaczymy Deziego, Grassiego, Munariego, Sierralty, Dimarco, a prawdopodobnie także Cicirettiego, Gobbiego i Inglese.

Z powyższego możemy wywnioskować, iż szkoleniowiec Parmy po raz kolejny będzie zmuszony do sporych eksperymentów ze składem. W obronie w miejsce Gobbiego, z konieczności prawdopodobnie oglądać będziemy Gazzole, który do tej pory nie miał okazji zbyt długo pograć. Pomoc raczej pozostanie bez zmian, z kolei do ataku wróci Gervinho oraz Ceravolo, których prawdopodobnie wspierać będzie ktoś z dwójki Di Gaudio-Siligardi.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, iż w Parmie występuje aktualnie dość spora grupa byłych graczy Atalanty, do grona których zaliczają się - Matteo Scozzarella, Fabio Ceravolo, Alessandro Bastoni oraz Alberto Grassi. Po stronie ekipy z Bergamo, próżno jest jednak szukać podobnych nawiązań.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów, które jak do tej pory spotykały się ze sobą 58 razy. Bilans dotychczasowych spotkań jest w idealnej równowadze - 18 razy wygrała Parma, 18 razy Atalanta zaś w 22 przypadkach spotkania kończyły się remisami. Znacznie mniej korzystnie dla Crociatich wygląda za to statystyka gier w Bergamo, gdzie odnotowali oni 5 zwycięstw, 9 remisów oraz 15 porażek.

Podsumowując, pomimo tego, iż w obecnych rozgrywkach to Parma jest zespołem spisującym się nieco lepiej, faworytem sobotniego starcia będzie Atalanta. Abstrahując od lekkiego kryzysu formy La Dea to wciąż praktycznie ta sama ekipa, które przez ostatnie dwa sezony czarowała całe Włochy. Atalanta góruje nad Parmą w kwestii kadrowej, a do tego będzie mieć za sobą atut własnego boiska. Nie oznacza to jednak, iż Crociati są w tym starciu bez szans. Roberto D'Aversa już nie raz udowodnił, że jest wielkim specjalistą i potrafi przygotować zespół do każdego pojedynku, nawet po mimo wielkich braków kadrowych. W Bergamo możemy więc spodziewać się ciekawego widowiska, w którym na pewno nie zabraknie zaangażowania i walki, ze strony Parmy. Czy wystarczy to do zdobycia punktów? Przekonamy się...
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl