Osób przebywających na stronie: 12 piątek, 21 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 12 gości.

Raport pomeczowy Venezia - Parma

Zero pomysłu, zero tempa, fura szczęścia i jeden celny strzał zamieniony na gola, tak można podsumować mecz Gialloblu na Stadio Penzo. Ostatecznie Parma pokonuje Venezie 0:1.

W pierwszej połowie optyczna przewaga należała do Parmy, która długo otrzymywała się przy piłce, jednak była to tylko sztuka dla sztuki, a na potwierdzenie warto wspomnieć, że w pierwszych 45 minutach ekipa D'Aversy nie oddała żadnego strzału. Co innego Venezia, której pomysł na grę był prosty - czekać na pomyłkę Gialloblu, dostarczyć piłkę do skrzydła i szukać szczęścia w polu karnym. Przed swoją pierwszą dogodną sytuacją gospodarze stanęli już w drugiej minucie. Lucarelli niedokładnie wyprowadził piłkę, przejął ją Moreo, który będąc na skraju pola karnego zdecydował się na strzał, który minął słupek. W 18 minucie Lucarellie był bardzo blisko gola samobójczego, po tym jak głową przeciął mocne dogranie w pole karne, ostatecznie interwencje należy jednak uznać za udaną, gdyż wszystko skończyło się na rzucie rożnym. Kilka chwil później, po wrzutce z lewej strony, piłka przeszła całe pole karne i trafiła na nogę Andelkovica, który z ostrego kąta uderzył wysoko nad poprzeczką. W 29 minucie Masura znalazł się sam na 16 metrze i podjął błyskawiczną decyzje o strzale, na który dobrze zareagował Frattali pewnie łapiący futbolówkę. Na 5 minut przed końcem pierwszej części gry ponownie zakotłowało się pod bramką Parmy. Masura otrzymawszy dobre podanie wbiegł w pole karne przedryblował Lucarelliego i oddał strzał, piłka rykoszetem odbiła się od Scozzarelli i w niewielkiej odległości minęła bramkę.

W drugiej połowie obraz gry nieco uległ zmianie, jednak Parma wciąż nie miała pomysłu na rozgranie swoich akcji. Połowę w znakomity sposób mogła zacząć za to Venezia, która już po kilkunastu sekundach groźnie zaatakowała. Na indywidualną akcję zdecydował się Moreo, który zszedł z skrzydła do środka boiska i z 17 metrów uderzył na bramkę. Frattali pewnie wyłapał ten strzał. Gialloblu nie byli w stanie stworzyć sobie groźnej akcji z gry, jednak pokazali, że znakomicie potrafią egzekwować stałe fragmenty. W 55 minucie, z rzutu rożnego piłkę dorzucił Scozzarella, a nieupilnowany Di Cesare, głową, pewnie wpakował ją do bramki. Od tej pory podopieczni D'Aversy całkowicie oddali inicjatywę gospodarzom i skupili się praktycznie tylko i wyłącznie na rozbijaniu ich akcji. Kilka minut po utracie gola kolejną próbę strzału z dystansu podjął Moreo i ponownie nie sprawił on wielkich problemów Frattaliemy. W 72 minucie w polu karnym Parmy doszło do sporej kontrowersji, interweniujący Frattali wparował w rozpędzonego napastnika Venezi i spowodował jego upadek, na szczęście dla Parmy sędzia nie zakwalifikował tego jako zagranie godne rzutu karnego. Trzy minuty później Venezia była o włos od zdobycia wyrównani. Po szybko wykonanym rzucie wolnym, pilka trafiła na 5 metr do Moreo, który błyskawicznie uderzył na bramkę. Futbolówka nie trafiła jednak do siatki, gdyż znakomitą instynktowną interwencją popisał się Frattali. W 78 minucie ponownie przed szansą stanął Moreo, który w polu karnym minął Germoniego i Lucarelliego i lekko uderzył obok wychodzącego Frattaliego, wszystko asekurował jednak Di Cesare, który interweniował na samej linii bramkowej. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Fabiano posłał dobre dośrodkowanie w pole karne Parmy, gdzie głową uderzył Suciu, piłka minęła jednak słupek. W doliczonym czasie gry, Parma mogła jeszcze dobić rywala, jednak Gialloblu dwukrotnie wychodząc z kontrą 3 na 2 nie byli w stanie zakończyć akcji jakimkolwiek strzałem. Ostatecznie więc spotkanie zakończyło się rezultatem 0:1.

Kluczową sprawą w tym spotkaniu był zdobycie 3 punktów i ten plan podopieczni D'Aversy dobrze zrealizowali. Niestety prócz wyniku ciężko powiedzieć jest cokolwiek pozytywnego na temat poziomu prezentowanego prez Gialloblu. Z taką grą Parma na pewno wiele w Serie B nie zwojuje.

Bramki: Di Cesare 55 min.

Żółte kartki: Zampano, Domizzi, Fabiano (V); Calaio, Scavone (P)

VENEZIA (3-5-2): Audero; Andelkovic (60' Zigoni), Modolo, Domizzi; Zampano (82' Fabiano), Falzerano, Bentivoglio, Suciu, Del Grosso; Moreo, Marsura (80' Pinato).

PARMA (4-3-3): Frattali; Iacoponi, Di Cesare, Lucarelli, Germoni; Dezi (70' Munari), Scozzarella (90' Barillà), Scavone; Di Gaudio (79' Mazzocchi), Calaiò, Baraye.