Cristian Ansaldi

Uraz mięśnia dwugłowego

Powrót: 30 kolejka

Raport pomeczowy Santarcangelo - Parma

Wyjazdowa niemoc Parmy trwa. W drugim wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie, Crociati odnotowali drugi bezbramkowy remis. Tym razem na Stadio Mazzola, ekipa Apolloniego podzieliła się punktami z Satnarcangelo.

Na początku należałoby nadmienić, iż mecz prowadzony był w ciężkich warunkach, a temperatura dochodziła nawet do 30 stopni. Nie sprzyjało to widowisku, gra momentami była ospała i mozolna. Od samego początku przewaga optyczna należała do Parmy, która w swoich atakach była nieco konkretniejsza. Pierwsze zagrożenie pod bramką rywali, Crociati stworzyli w 12 minucie, kiedy na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Nocciolini, a golkiper Nardi na dwa tempa zdołał skutecznie interweniować. Trzy minuty później ponownie w roli głównej wystąpił Nocciolini, który najwyżej wyskoczył, do dośrodkowani, w polu karnym i głową posłał piłkę na bramkę, ta przeszła całym obwodem linię bramkową, po czym rozpaczliwym rzutem została "wyciągnięta" przez bramkarza. Sędzia postanowił jednak puścić grę i gol nie został uznany. Żeby nie być gołosłownym pod spodem prezentujemy zdjęcie, na którym wyraźnie widać, że Parma powinna prowadzić 0:1.

Napór Parmy trwał. W 20 minucie po rzucie rożnym, głową uderzył Lucarelli, jednak Nardi ponownie był na posterunku. Cztery minuty później, do głosu doszli gospodarze, którzy stworzyli sobie pierwszą i ostatnią godną wspomnienia akcje w pierwszej części gry. Po wrzutce w pole karne Crociatich, głową na bramkę uderzył Carlini, jednak Zommers nie miał większych problemów z interwencją. Od tego momentu gra spowolniła a na kolejne podbramkowe sytuacje czekaliśmy do 41 minuty. Po bardzo ładnie rozwiązanym rzucie wolnym i miękkiej wrzutce od Nunzelli, do strzału doszedł Nocciolini, jednak trafił wprost w dobrze ustawionego bramkarza. Tym samym na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 0:0.

O ile na to co prezentowały sobą oba zespoły, w pierwszej połowie, dało się patrzeć, to gra po zmianie stron była istnym dramatem. Dość powiedzieć, ze kibice zobaczyli tylko jedną konkretną sytuację. W 69 minucie Cesaretti, zdecydował się na strzał z 20 metrów, piłka po drodze, rykoszetem odbiła się jeszcze od któregoś z rywali stojących w polu karnym, jednak Zommers popisał się nie lada refleksem i zdołał uratować całą sytuację. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Łotysz miał jeszcze okazję wykazać się przy strzale z rzutu wolnego, jednak nie stanowił to dla niego żadnego problemu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Wynik ten jest zdecydowanie bardziej korzystny dla gospodarzy. Parma sprawiała lepsze wrażenie i kto wie jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby sędzia zaliczył trafienie Noccioliniego. Po części Crociati są jednak sami sobie winni ponieważ w drugiej połowie, zamiast kontynuować pressing na rywalu, zagrali bardzo asekuracyjnie i bez pomysłu.

Żółte kartki:  Dalla Bona Ungaro (S); Coly, Scavone, Nunzella (P)

SANTARCANGELO (3-5-2): Nardi; Oneto, Adorni, Sirignano; Posocco, Carlini (93' Ungaro), Dalla Bona, Valentini (83 Ungaro), Rossi; Cori (62' Merini), Cesaretti.

PARMA (3-5-2): Zommers; Coly, Canini, Lucarelli; Messina, Baraye (55' Evacuio), Giorgino, Scavone, Nunzella; Nocciolini (72' Melandri), Calaiò (92' Corapi).

Czy wiesz, że...

Autorem najszybciej zdobytego gola, w historii Parmy, jest Benito Carbone, który 10 kwietnia 2004 roku, w spotkaniu Serie A, Parma-Lecce, wpisał się na listę strzelców, już w 17 sekundzie.

Zdjęcie tygodnia

Nahuel Estevez bohaterem Parmy. Strzał Argentyńczyka, z dystansu, zapewnił Crociatim cenne 3 punkty, w meczu z FeralpiSalo..