Osób przebywających na stronie: 17 czwartek, 15 kwietnia 2021

Serie A
Cagliari-
Sardegna Arena; 17.04.2021; 20:45

Parma 1:3 Milan: Skrót

"Prawda jest tak, że w przerwie mogłem ściągnąć wielu piłkarzy, gdyż nasza gra była naprawdę słaba. Ostatecznie padło na Gervinho. Powiem jednak szczerze, że gdybym mógł to wymieniłbym cały skład." - Roberto D'Aversa

Sklep golfowy ze sprzętem do gry w golfa BogiGolf

Czyli ma już 5415 dni.
Napisaliśmy 15618 newsów

Mamy 280 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 17 gości.

Raport pomeczowy Parma - Udinese

To w jak łatwy sposób Parma traci, zdawałoby się pewne punkty, jest zatrważające. Crociati rozgrywający swój prawdopodobnie najlepszy mecz w sezonie, mimo prowadzenia 2:0 ostatecznie zremisowali z Udinese 2:2.

Pierwsza połowa była prawdziwym popisem w wykonaniu podopiecznych D'Aversy, którzy grali przemyślanie, ładnie i efektywnie. W 3 minucie Mihaila dobrze poradził sobie z rywalem na skrzydle, podał do Pezzelli a ten perfekcyjnie dośrodkował na głowę Corneliusa, który trafił do siatki. Dwie minuty później mogło być już 2:0. Karamoh świetnie napędził kontrę, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę na 5 metr do Mihaili, który będąc minimalnie spóźnionym nie był w stanie skierować jej do siatki. W 13 minucie mieliśmy praktycznie kopię sytuacji bramkowej. Ponownie z lewej strony boiska, futbolówkę dośrodkował Pezzella jednak tym razem strzał głową Corneliusa w kapitalny sposób zatrzymał Musso. Kilka chwil później mieliśmy do czynienia z dość poważną kontrowersją. Karmoh będąc w polu karnym został dosłownie staranowany przez rywala, który nie był zainteresowany piłką, jednak arbiter nie uznał tego za wystarczający powód do podyktowania karnego. Co innego jednak w 30 minucie. Conti świetnie wyłuskał piłkę na własnej połowie, podał do Karamoh, ten wypuścił Mihaile, który został sfaulowany w obrębie "16", a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Kucka, który pewnie wykonał wyrok. W samej końcówce pierwszej połowy, szansę na dobicie rywala miał jeszcze Mihaila, który otrzymawszy prostopadłe podanie z głębi pola, oddał strzał z bardzo ostrego kąta, jednak Musso instynktownie zdołał interweniować. Tym samym do przerwy, Parma w pełni zasłużenie prowadziła 2:0 i nic nie wskazywało na to by coś mogło się tu zmienić.

Druga część gry rozpoczęła się tak samo jak pierwsza - od ataków Parmy. W 47 minucie po długiej wymianie piłki na połowie rywala, ta trafiła pod nogi Kucki, który z 20 metrów oddał potężny strzał, który minimalnie minął słupek. Kilka chwil później swoją kolejną dogodną sytuację miał Mihaila, który został idealnie wypuszczony przez Pezzelle, jednak na skutek złego przyjęcia, nieczysto trafił w piłkę, marnując tym samym okazję sam na sam z Musso. Parma w pełni kontrolowała to co działo się na murawie, zaś Udinese nie miało pomysłu na to, jak rozmontować dobrze współpracującą ze sobą defensywę Crociatich. Wszystko zmieniło się w 63 minucie, kiedy to De Paul precyzyjnie dośrodkował w pole karne do Okaki, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Parma mogła szybko odpowiedzieć akcją rumuńskiego duetu Mihaila-Man, po której ten pierwszy, w dość przypadkowy sposób znalazł się w idealnej sytuacji strzałowej, jednak jego uderzenie z przewrotki poszybowało nad bramką. W 79 minucie dopełniła się tragedia Parmy. Udinese z rzutu wolnego w okolicach 40 metra, wrzuciło piłkę w pole karne, gdzie najlepiej zachował się Nuytinck, który głową wyrównał stan rywalizacji. Na ostatnie minuty spotkania Parma poderwała się jeszcze do walki o komplet punktów jednak w decydujących momentach brakowało jej precyzji. W 89 minucie Cornelius dobrze zastawił się w polu karnym rywali i zdołał obsłużyć Gagliolo, który z czystej pozycji na 10 metrze uderzył obok słupka. W 92 minucie ambitną próbę strzału z rzutu wolnego na 25 metrze, podjął Cyprien, jednak piłka w niewielkiej odległości minęła poprzeczkę. Na zakończenie meczu swoją sytuację miał także Man, który z sytuacyjnej piłki, na skraju pola karnego, uderzył głową, jednak futbolówka o centymetry minęła słupek. Tak więc ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Naprawdę ciężko jest wytłumaczyć to co w tym meczu zrobiła Parma. Crociati rozgrywali bezsprzecznie swój najlepszy mecz w tym sezonie, mieli spotkanie pod pełną kontrolą, jednak ostatecznie na skutek dwóch dziecinnych błędów, kończą z niczym, bowiem dokładnie tyle w ich styuacji wart jest ten punkt.

Bramki: Cornelius 3 min., Kucka 30 min.(k); Okaka 63 min., Nuytinck 79 min.

Żółte kartki: Brugman, Bani Cornelius, Mihaila, Man, Conti, Hernani (P); Zeegelaar, Musso, Pereyra (U)

PARMA (4-3-3): Sepe; Conti, Bani, Gagliolo, Pezzella (79' Laurini); Kucka, Brugman (70' Cyprien), Hernani (66' Grassi); Karamoh (66' Man), Cornelius, Mihaila (79' B. Alves).

UDINESE (3-5-1-1): Musso; Bonifazi, Nuytinck, Becao (46' Molina); Stryger Larsen, Walace (46' Nestorovski), Arslan (88' Makengo), de Paul, Zeegelaar (71' Ouwejan); Pereyra; Llorente (60' Okaka).