Osób przebywających na stronie: 32 poniedziałek, 29 listopada 2021

Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Como 1:1 Parma: Skrót

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17000 newsów

Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 31 gości.

Raport pomeczowy Parma - Udinese

To w jak łatwy sposób Parma traci, zdawałoby się pewne punkty, jest zatrważające. Crociati rozgrywający swój prawdopodobnie najlepszy mecz w sezonie, mimo prowadzenia 2:0 ostatecznie zremisowali z Udinese 2:2.

Pierwsza połowa była prawdziwym popisem w wykonaniu podopiecznych D'Aversy, którzy grali przemyślanie, ładnie i efektywnie. W 3 minucie Mihaila dobrze poradził sobie z rywalem na skrzydle, podał do Pezzelli a ten perfekcyjnie dośrodkował na głowę Corneliusa, który trafił do siatki. Dwie minuty później mogło być już 2:0. Karamoh świetnie napędził kontrę, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę na 5 metr do Mihaili, który będąc minimalnie spóźnionym nie był w stanie skierować jej do siatki. W 13 minucie mieliśmy praktycznie kopię sytuacji bramkowej. Ponownie z lewej strony boiska, futbolówkę dośrodkował Pezzella jednak tym razem strzał głową Corneliusa w kapitalny sposób zatrzymał Musso. Kilka chwil później mieliśmy do czynienia z dość poważną kontrowersją. Karmoh będąc w polu karnym został dosłownie staranowany przez rywala, który nie był zainteresowany piłką, jednak arbiter nie uznał tego za wystarczający powód do podyktowania karnego. Co innego jednak w 30 minucie. Conti świetnie wyłuskał piłkę na własnej połowie, podał do Karamoh, ten wypuścił Mihaile, który został sfaulowany w obrębie "16", a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Kucka, który pewnie wykonał wyrok. W samej końcówce pierwszej połowy, szansę na dobicie rywala miał jeszcze Mihaila, który otrzymawszy prostopadłe podanie z głębi pola, oddał strzał z bardzo ostrego kąta, jednak Musso instynktownie zdołał interweniować. Tym samym do przerwy, Parma w pełni zasłużenie prowadziła 2:0 i nic nie wskazywało na to by coś mogło się tu zmienić.

Druga część gry rozpoczęła się tak samo jak pierwsza - od ataków Parmy. W 47 minucie po długiej wymianie piłki na połowie rywala, ta trafiła pod nogi Kucki, który z 20 metrów oddał potężny strzał, który minimalnie minął słupek. Kilka chwil później swoją kolejną dogodną sytuację miał Mihaila, który został idealnie wypuszczony przez Pezzelle, jednak na skutek złego przyjęcia, nieczysto trafił w piłkę, marnując tym samym okazję sam na sam z Musso. Parma w pełni kontrolowała to co działo się na murawie, zaś Udinese nie miało pomysłu na to, jak rozmontować dobrze współpracującą ze sobą defensywę Crociatich. Wszystko zmieniło się w 63 minucie, kiedy to De Paul precyzyjnie dośrodkował w pole karne do Okaki, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Parma mogła szybko odpowiedzieć akcją rumuńskiego duetu Mihaila-Man, po której ten pierwszy, w dość przypadkowy sposób znalazł się w idealnej sytuacji strzałowej, jednak jego uderzenie z przewrotki poszybowało nad bramką. W 79 minucie dopełniła się tragedia Parmy. Udinese z rzutu wolnego w okolicach 40 metra, wrzuciło piłkę w pole karne, gdzie najlepiej zachował się Nuytinck, który głową wyrównał stan rywalizacji. Na ostatnie minuty spotkania Parma poderwała się jeszcze do walki o komplet punktów jednak w decydujących momentach brakowało jej precyzji. W 89 minucie Cornelius dobrze zastawił się w polu karnym rywali i zdołał obsłużyć Gagliolo, który z czystej pozycji na 10 metrze uderzył obok słupka. W 92 minucie ambitną próbę strzału z rzutu wolnego na 25 metrze, podjął Cyprien, jednak piłka w niewielkiej odległości minęła poprzeczkę. Na zakończenie meczu swoją sytuację miał także Man, który z sytuacyjnej piłki, na skraju pola karnego, uderzył głową, jednak futbolówka o centymetry minęła słupek. Tak więc ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Naprawdę ciężko jest wytłumaczyć to co w tym meczu zrobiła Parma. Crociati rozgrywali bezsprzecznie swój najlepszy mecz w tym sezonie, mieli spotkanie pod pełną kontrolą, jednak ostatecznie na skutek dwóch dziecinnych błędów, kończą z niczym, bowiem dokładnie tyle w ich styuacji wart jest ten punkt.

Bramki: Cornelius 3 min., Kucka 30 min.(k); Okaka 63 min., Nuytinck 79 min.

Żółte kartki: Brugman, Bani Cornelius, Mihaila, Man, Conti, Hernani (P); Zeegelaar, Musso, Pereyra (U)

PARMA (4-3-3): Sepe; Conti, Bani, Gagliolo, Pezzella (79' Laurini); Kucka, Brugman (70' Cyprien), Hernani (66' Grassi); Karamoh (66' Man), Cornelius, Mihaila (79' B. Alves).

UDINESE (3-5-1-1): Musso; Bonifazi, Nuytinck, Becao (46' Molina); Stryger Larsen, Walace (46' Nestorovski), Arslan (88' Makengo), de Paul, Zeegelaar (71' Ouwejan); Pereyra; Llorente (60' Okaka).