Osób przebywających na stronie: 13 poniedziałek, 29 listopada 2021

Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Como 1:1 Parma: Skrót

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17001 newsów

Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 12 gości.

Raport pomeczowy Parma - Sassuolo

Niespodzianki nie było, a Parma zgodnie z przewidywaniami przegrywa swój ostatni, w tym sezonie, domowy mecz. Na Tardini, Sassuolo pokonało Crociatich 3:1.

Należałoby uczciwie przyznać, że spotkanie stało na niezłym poziomie i postronnemu kibicowi mogło się podobać. Goście mogli objąć prowadzenie już w drugiej minucie, kiedy to przez kilka chwil utrzymali się przy piłce w polu karnym Parmy, futbolówka trafiła na pod nogi Berardiego, który z dogodnej pozycji fatalnie spudłował. W odpowiedzi na prowadzenie mogła wyjść Parma. Hernani po wymianie piłki z Brunettą, przedarł się prawym bokiem i idealnie zagrał w okolice 14 metra, do Soham, który mając mnóstwo miejsca i czasu, zamiast do braki, uderzył obok. W 13 minucie po szybko rozegranym rzucie rożnym, w pole karne Parmy wpadł Boga, które strzał z bliskiej odległości bardzo szczęśliwie zatrzymał Sepe. Podobnie stało się również z próbą Defrela, dwie minuty później. W 25 minucie Sassuolo, które z przebiegu gry było stroną lepszą, objęło prowadzenie. Po długim zagraniu za linię obrony Berardi znalazł się oko w oko z Sepe, który zdołał interweniować, jednak Busi, próbując zapobiec dobitce sfaulował Raspadoriego, a sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie, na bramkę, zamienił Locatelli. Z prowadzenia Sassuolo cieszyło się ledwie 7 minut, bowiem Parma, dość niespodziewanie była w stanie doprowadzić do wyrównania. Hernani z rzutu wolnego dorzucił piłkę w okolice 15 metra, gdzie Alves kapitalnym uderzeniem przelobował Consigliego umieszczając futbolówkę w siatce i stając się tym samym najstarszym zdobywcą gola, dla Parmy, w rozgrywkach Serie A. Do przerwy nic godnego uwagi już się na boisku nie wydarzyło.

Drugą część gry, od mocnego uderzenie mogli zacząć podopieczni D'Aversy. Busi po wymianie piłki z Kurticem, ruszył z piłką, z własnej połowy, wbiegł w pole karne i z ostrego kąta decydował się na strzał, który minimalnie chybił celu. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska, bardzo dobry strzał z dystansu oddał Lopez, jednak Sepe popisał się efektowną paradą. Do tego momentu spotkanie było dość wyrównane i żadna ze strony nie potrafiła zyskać znaczącej przewagi, wtedy jednak Parmie przytrafił się kilkuminutowy "blackout" na skutek którego Sassuolo osiągnęło dwubramkowe prowadzenie. W 61 minucie, po wrzutce z lewej strony, Defrel urwał się defensorom i z 5 metrów pewni trafił do bramki. Z kolei w 68 minucie po długim zagraniu z głębi pola Boga, wykorzystał swoją przewagę szybkościową nad Laurinim i Alvesem, a także niezdecydowanie Sepe, wbiegł w pole karne i pewnym uderzeniem posłał futbolówkę do siatki. Kilka chwil później Crociatich mógł jeszcze dobić Berardi, jednak jego piękne, techniczne uderzenie zatrzymało się na słupku. Ostatnich 10 minut spotkania było prawdziwym naporem ze strony Parmy, która nie mając nic do stracenia, po prostu ruszyła na rywala. W 82 minucie Pelle znakomicie przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja, Consigli z największym trudem interweniował, do futbolówki dopadł jeszcze Gervinho, jednak bramkarz gości ponownie był górą. Nie minęło 60 sekund, a golkiper Sassuolo ponownie został zmuszony do interwencji tym razem wyłapując potężny strzał Hernaniego z 25 metrów. Crociati nie rezygnowali. W 85 minucie ambitną próbę strzału podjął Brugman, jednak piłka o centymetry minęła poprzeczkę. Trzy minuty później, po bardzo ładnie rozprowadzonej akcji, Urugwajczyk uderzył ponownie, tym razem jednak na posterunku był Consigli, który zaliczył kolejną świetną paradę. Jeszcze lepiej, bramkarz gości zachował się w 92 minucie. Po dobrym rajdzie prawą stroną, Busi zdołał zagrać na 5 metr do niekrytego Gervinho, który uderzył na bramkę, jednak Consigli popisał się świetnym refleksem parując strzał na rożny. Na zakończenie spotkania swoją sytuację miał jeszcze Busi, który po zagraniu Zagaritisa, z pola karnego uderzył tuż obok słupka. Ostatecznie więc to Sassuolo zwyciężyło 3:1.

Cóż jest to kolejny mecz, w którym Parma może mieć pretensje tylko do siebie. Patrząc na sam przebieg gry Crociati wcale nie byli stroną gorszą, jednak nie ustrzegli się prostych i niewymuszonych błędów, za które w ostatecznym rozrachunku słono zapłacili.

Bramki: B.Alves 32 min.; Locatelli 25 min.(k), Defrel 61 min., Boga 68 min.

Żółte kartki: Kurtic (P)

PARMA (3-5-1-1): Sepe; Dierckx (70' Zagaritis), B. Alves, Valenti; Laurini (78' Bani), Sohm (56' Brugman), Kurtic, Hernani, Busi; Brunetta (70' Gervinho); Cornelius (78' Pellè).

SASSUOLO (4-2-3-1): Consigli; Muldur (57' Toljan), Chiriches, Ferrari, Rogerio; Lopez (64' H. Traore), Locatelli; Berardi, Defrel (64' Caputo), Boga (79' Obiang); Raspadori (57' Djuricic).