Osób przebywających na stronie: 15 piątek, 21 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 15 gości.

Raport pomeczowy Parma - Sassuolo

Piłkarze Parmy mają za sobą ostatni sprawdzian tego lata. Podopieczni Roberto D'Aversy w niezłym stylu wygrali dziś towarzyski mini turniej - SportItalia Cup.

W rozgrywkach, prócz Gialloblu, udział wzięły także ekipy Sassuolo oraz czwartoligowego Caratese. Same spotkania trwały po 45 minut. W pierwszym meczu Sassuolo zremisowało 1:1 z Caratese, zaś zwycięstwo po rzutach karnych ostatecznie przypadło ekipie Neroverdich.

Drugi mecz, który stanowił ozdobę całego turnieju, był potyczną Parmy oraz Sassuolo. Spotkanie stało na niezłym poziomie i bardzo szybko rozbudziło emocje. Już w 4 minucie na prowadzenie, po katastrofalnym błędzie Sepe, wyszło Sassuolo. Gialloblu wyrównali już po 2 minutach za sprawą dwójkowej akcji Di Gaudio z Ceravolo, po której do siatki trafił ten pierwszy. W dalszej fazie meczu trwała wymiana ciosów, w której minimalnie lepsze wrażenie sprawiali podopieczni D'Aversy. Gdy wydawało się, ze spotkanie zmierza do remisu, na pięć minut przed końcem, Gialloblu zadali decydujący cios w postaci znakomitego uderzenie z rzutu wolnego Stulaca, które zapewniło im zwycięstwo 2:1.

Na zakończenie turnieju Parma spotkała się z Caratese. Grający w mocno rezerwowym składzie Gialloblu, w podstawowym czasie gry zremisowali z rywali 0:0, zaś w rzutach karnych okazali się minimalnie gorsi przegrywając 4:5. Pomimo takiego rozwoju wypadków, ostateczne zwycięstwo w imprezie przypadło Parmie, co stanowić może bardzo dobre podsumowanie jej okresu przygotowawczego.

Parma 2:1 Sassuolo

Bramki: Di Gaudio 6 min., Stulac 40 min.; Babacar 4 min.

PARMA: Sepe, Iacoponi (cap.), Stulac, Ceravolo, Rigoni, Frediani, Gagliolo, Barillà, Gobbi, Di Gaudio, Siligardi.

SASSUOLO: Consigli (17′ Pegolo), Magnanelli (cap.) (17′ Missiroli), Rogerio (17′ Sernicola), Berardi (17′ Odgaard), Babacar (17′ Matri), Ferrari, Duncan (17′ Cassata), Di Francesco, Dell'Orco, Bourabia, Adjapong.

Parma 0:0 (4:5k.) Caratese

PARMA: Frattali, Iacoponi (cap.) (41′ Botturi), Dimarco, Vacca, Da Cruz, Scavone, Baraye, Frediani, Carriero, Galano, Scaglia.

CARATESE: Asnaghi, Monticone, Cacciatore, Poesio, Bianco, Penna, Dayne, Moretti, Vingiano (41′ Marchio), Derosa, Zacchi.