FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 9 czwartek, 20 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5695 dni.
Napisaliśmy 17315 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 9 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Raport pomeczowy Parma - Sampdoria

Parma w poszukiwaniu punktów i matematycznego przypieczętowania utrzymania, powraca na Stadio Tardini, gdzie w meczu zgody, zmierzy się z zaprzyjaźnioną Sampdorią, która ostatnio kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa.

Patrząc przez pryzmat potencjału kadrowego i prezentowaną formę, na przestrzeni całych rozgrywek, Sampdoria może uchodzić za jedno z większych negatywnych zaskoczeń obecnej kampanii. Przez długi czas ekipa z Genui oscylowała wokół stefy spadkowej i de facto dopiero w ostatnich kilku kolejkach zaczęła grać na miarę swoich możliwości, jednocześnie znacząco przybliżając się do utrzymania. W minione kolejki to dla podopiecznych Claudio Ranieriego bardzo udany czas, o czym świadczą 4 wygrane w 5 meczach. Jedyną porażkę, w ostatnim okresie, Doria zaliczyła z Atalantą, jednak nawet na tle tak świetnego rywala, jej gra wyglądała całkiem nieźle. Mówiąc krótko Sampdoria jest zespołem, który jest obecnie w bardzo wysokiej dyspozycji i zdecydowanie należy się z nią liczyć.

Pod kątem, aktulanie prezentowanej formy, Parma znajduje się po zupełnie innej stronie niż Sampdoria. Sześć ostatnich spotkań Crociatich to 5 porażek oraz jeden remis z Bologną. W minioną środę ekipa Roberto D'Aversy miała okazję spotkać się z jedną z najlepszych ekip restaru - Milanem i można powiedzieć, że przez 50 minut rywalizacji Parma stawiała dzielny opór. Później jednak wyszła klasa i wyższość techniczna Rossonerich, którzy pewnie zwyciężyli 3:1. Być może, z tego spotkania dało się wykrzesać nieco więcej, jednak prócz standardowych dla siebie, w "post covidowym" okresie, błędów w obronie, Crociati razili również nieskutecznością z przodu. Mimo tego, iż klub i poszczeólni piłkarze deklarują chęć walki o jak najwyższą lokatę oraz dorobek punktowy, nie da się ukryć, że Parma jest drużyną, która najzwyczajniej w świecie wolałaby, aby ten sezon dobiegł już końca.

Niestety w ostatnim czasie, prócz problemów z formą i punktowaniem, ekipę D'Aversy dopadły też poważne kłopoty kadrowe. Na skutek kontuzji sezon dobiegł końca dla trójki bardzo ważnych piłkarzy - Corneliusa, Scozzarelli i kapitana Alvesa. Poza tym w meczu z Sampdorią z powodu zawieszenie nie wystąpią Grassi i Darmian. Ponad to pod znakiem zapytania stoi też występ Kucki, który w trakcie ostatniego tygodnia zmagał się z pewnymi problemami zdrowotnymi.

W obliczu tych wszystkich poważnych braków, na mecz z Sampdorią możemy się spodziewać dość poważnej rewolucji kadrowej. W obronie od pierwszych minut powinni wystąpić Dermaku oraz Larurini. Do drugiej linii prawdopodobnie wróci Hernania, zaś na środku ataku, jako "fałszywa 9" szansę powinien dostać były piłkarz Sampdorii - Caprari, dla którego może to być jedna z ostatnich szans na to by cokolwiek na Tardini pokazać.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu drużyn, która przemawia delikatnie za Sampdorią. Jak do tej pory niedzielni goście, w starciach z Parmą, byli górą 20 razy, Crociati tryumfowała w 17 przypadkach, zaś 12-krotnie padał remis. Korzystniej dla Parmy wygląda za to statystyka gier na Tardini, gdzie jej bilans to 12 wygranych, 6 remisów i 7 porażek.

Podsumowując, patrząc tylko i wyłącznie przez przyzmat obecnie prezentowanej formy oraz biorąc pod uwagę sytuację kadrową, faworytem niedzielnego starcia będzie Sampdoria. Ekipa z Genui jest na fali, prezentuje dobry i poukładany futbol, zaś w przypadku poszczególnych jej piłkarzy, zmęczenie sezonem nie jest, aż tak bardzo widoczne jak w przypadku Parmy. Crociati w dalszym ciągu sprawiają wrażenie zespołu kompletnie wyprutego z sił, zaś ostatnie urazy kluczowych graczy tylko ich sytuacje pogarszają. Naprawdę ciężko jest przypuszczać, żeby ekipę D'Aversy w takim stanie miało czekać jeszcze coś dobrego w końcówce rozgrywek, zaś patrząc obiektywnie remis w niedzielnym spotkaniu byłby szczytem marzeń.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl