Osób przebywających na stronie: 18 poniedziałek, 10 sierpnia 2020

"W ostatnich dniach Faggiano zakomunikował nam, że chcę odejść z klubu w poszukiwaniu nowych wyzwań oraz chęci sprawdzenia się w projekcie, w którym będzie miał jeszcze większą odpowiedzialność na głowie. Jego decyzja wywołała w nas żal, jednak musieliśmy ją zaakceptować." - Pietro Pizzarotti

Napisaliśmy 14111 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 18 gości.

Raport pomeczowy Parma - Sampdoria

Piłkarze Parmy mają za sobą swój ostatni letni sparing. Na Stadio Tardini, Crociati pokonali zaprzyjaźnioną Sampdorię 2:1.

Mecz był bardzo wyrównany, jednak nie można raczej pokusić się o stwierdzenie, że prowadzono go w szybkim tempie. Akcji podbramkowych było jak na lekarstwo, zaś oba zespoły przykładały sporo uwagi do działań defensywnych. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Sampdorii, a to za sprawą Ramireza, który w 7 minucie, pięknym strzałem zza pola karnego nie dał szans Sepe. Kilka chwil później, goście mogli podwyższyć wynik, jednakże Quagliarella w sytuacji sam na sam z Sepe minimalnie się pomylił. W 22 minucie Parma doprowadziła do wyrównania. Indywidualną akcję przeprowadził Gervinho, który mimo asysty kilku rywali wpadł w pole karne i dał się sfaulować, a sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Inglese, które strzał obronił Audero, piłka wróciła jednak pod nogi napastnika, który skuteczni ją dobił. Inglese tuż przed przerwą mógł wyprowadzić Parmę na prowadzenie, jednakże w dogodnej sytuacji trafił wprost w bramkarza. Krótko po zmianie stron znakomitą sytuację miała Sampdoria, jednakże wprowadzony do bramki Colombi popisał się śwetną paradą stopując w pojedynku 1 na 1 Ramireza. Później przez długi czas na boisku panował impas, który przełamany został w 80 minucie. Po rzucie wolnym, dla Parmy, obrońcy Sampdorii zbyt krótko wybili piłkę przed własne pole karne, dopadł do niej Sprocati, który podjął błyskawiczna decyzję o strzale, zaś futbolówka po lekkim rykoszecie od jednego z zawodników Dori, wpadła do siatki.Tym samym było 2:1 dla Crociatich i właśnie takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Podopieczni D'Aversy w pozytywny sposób zakończyli więc przygotowania do sezonu. Mimo iż sam mecz nie należał do najlepszych to pokonanie wyżej notowanego rywala z własnej ligi, to bardzo dobry prognostyk na nadchodzące mistrzostwa.

Bramki: Inglese 22 min., Sprocati 80 min.; Ramirez 7 min.

PARMA: Sepe (46' Colombi), Iacoponi (89' Gazzola), Inglese (71′ Cornelius), Hernani Jr (62′ Barillà), Brugman (78′ Scozzarella), Laurini (78′ Dermaku), B. Alves (cap.), Gervinho (71′ Sprocati), Gagliolo, Kucka (62′ Grassi), Kulusevski (62′ Karamoh)

SAMPDORIA: Audero, Vieira (88′ Pompetti), Ramirez (88′ D'Amico), Jankto (76′ Thorsby), Colley (76′ Chabot), Linetty (68′ Barreto), Maroni (72′ Bahlouli), Murillo (76′ Ferrari), Bereszynski (76′ Augello), Quagliarella (77′ Bonazzoli) (cap.), Murru (76′ De Paoli).