FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 13 środa, 12 sierpnia 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Lecce3
Parma 4
Stadio Via del Mare; 02.08.2020; 20:45

Następny mecz

Video

Lecce 3:4 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"W ostatnich dniach Faggiano zakomunikował nam, że chcę odejść z klubu w poszukiwaniu nowych wyzwań oraz chęci sprawdzenia się w projekcie, w którym będzie miał jeszcze większą odpowiedzialność na głowie. Jego decyzja wywołała w nas żal, jednak musieliśmy ją zaakceptować." - Pietro Pizzarotti

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5169 dni.
Napisaliśmy 14128 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 13 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Raport pomeczowy Parma - SPAL

SPAL to wciąż temat tabu dla Parmy. W zaległym spotkaniu 26 kolejki Serie A, Crociati przy pustych trybunach Stadio Tardini, ulegli ekipie z Ferrary 0:1.

Mówiąc absolutnie szczerze, nie ma co rozwodzić się na temat tego co działo się w tym spotkaniu, bowiem tak naprawdę nie powinno do niego dojść. Abstrahując od całej otoczki, chaosu organizacyjnego, cofania piłkarzy do szatni, przekładania godziny pierwszego gwizdka, to mecz ten nie miał po prostu nic wspólnego ze sportową rywalizacją. Zawodnicy obydwu zespołów od samego początku nie wykazywali wielkich chęci do gry, wyglądali jak ludzie przymuszeni do pracy i tak w istocie było. Na boisku od samego początku wiało nudą, w pierwszej połowie nie oglądaliśmy praktycznie żadnej ciekawej akcji. W drugiej odsłonie wcale nie było lepiej, aż do 69 minuty, kiedy to arbiter podjął bardzo kontrowersyjną decyzję o podyktowaniu rzutu karnego dla SPAL. Wprawdzie kontakt pomiędzy Alvesem i Petagną był oczywisty, jednak jak wyraźnie pokazały powtórki przed faulem Petagna zagrał piłkę ręką co powinno od razu anulować całą sytuację. Sędzia podjął jednak inną decyzję, do piłki podszedł sam Petagna i pewnie wykończył "11". Parma próbowała odpowiedzieć jednak jej próby były niemrawe i wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu.

Tak więc mówiąc w skrócie, Parma przegrała, jednak nie ma co traktować tego meczu poważnie i miarodajnie. Była to parodia gry w piłkę bardziej przypominająca sparing aniżeli mecz o stawkę czy punkty. Miejmy nadzieję, że podobny kabaret nie będzie, a liga pójdzie po rozum do głowy i podjemie jedyną słuszną decyzję o zawieszeniu rozgrywek, bo tego typu mecz nie mają sensu.


Bramki: Petagna 70 min.(k)

 

Żółte kartki: Brugman, Gagliolo (P); Felipe (S)


Składy:

PARMA (4-3-3): Colombi; Darmian (88' Siligardi), Iacoponi, B. Alves, Gagliolo; Grassi, Brugman (73' Caprari), Kurtic; Kulusevski (82' Karamoh), Cornelius, Gervinho.

SPAL (4-3-3): Berisha; Cionek, Bonifazi, Vicari, Reca (34' Felipe); Missiroli, Valdifiori, Murgia (90' Tunjov); Valoti, Petagna, Fares (62' Sala).
Copyright 2006-2020 by FCParma.com.pl