FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 17 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 17 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Raport pomeczowy Parma - SPAL

SPAL to wciąż temat tabu dla Parmy. W zaległym spotkaniu 26 kolejki Serie A, Crociati przy pustych trybunach Stadio Tardini, ulegli ekipie z Ferrary 0:1.

Mówiąc absolutnie szczerze, nie ma co rozwodzić się na temat tego co działo się w tym spotkaniu, bowiem tak naprawdę nie powinno do niego dojść. Abstrahując od całej otoczki, chaosu organizacyjnego, cofania piłkarzy do szatni, przekładania godziny pierwszego gwizdka, to mecz ten nie miał po prostu nic wspólnego ze sportową rywalizacją. Zawodnicy obydwu zespołów od samego początku nie wykazywali wielkich chęci do gry, wyglądali jak ludzie przymuszeni do pracy i tak w istocie było. Na boisku od samego początku wiało nudą, w pierwszej połowie nie oglądaliśmy praktycznie żadnej ciekawej akcji. W drugiej odsłonie wcale nie było lepiej, aż do 69 minuty, kiedy to arbiter podjął bardzo kontrowersyjną decyzję o podyktowaniu rzutu karnego dla SPAL. Wprawdzie kontakt pomiędzy Alvesem i Petagną był oczywisty, jednak jak wyraźnie pokazały powtórki przed faulem Petagna zagrał piłkę ręką co powinno od razu anulować całą sytuację. Sędzia podjął jednak inną decyzję, do piłki podszedł sam Petagna i pewnie wykończył "11". Parma próbowała odpowiedzieć jednak jej próby były niemrawe i wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu.

Tak więc mówiąc w skrócie, Parma przegrała, jednak nie ma co traktować tego meczu poważnie i miarodajnie. Była to parodia gry w piłkę bardziej przypominająca sparing aniżeli mecz o stawkę czy punkty. Miejmy nadzieję, że podobny kabaret nie będzie, a liga pójdzie po rozum do głowy i podjemie jedyną słuszną decyzję o zawieszeniu rozgrywek, bo tego typu mecz nie mają sensu.


Bramki: Petagna 70 min.(k)

 

Żółte kartki: Brugman, Gagliolo (P); Felipe (S)


Składy:

PARMA (4-3-3): Colombi; Darmian (88' Siligardi), Iacoponi, B. Alves, Gagliolo; Grassi, Brugman (73' Caprari), Kurtic; Kulusevski (82' Karamoh), Cornelius, Gervinho.

SPAL (4-3-3): Berisha; Cionek, Bonifazi, Vicari, Reca (34' Felipe); Missiroli, Valdifiori, Murgia (90' Tunjov); Valoti, Petagna, Fares (62' Sala).
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl