Cristian Ansaldi

Uraz mięśnia dwugłowego

Powrót: 30 kolejka

Raport pomeczowy Parma - Pro Sesto

W swoim trzecim sparingu, w trwającym okresie przygotowawczym, piłkarze Parmy nie dali najmniejszych szans ekipie Pro Sesto, którą pewnie zwyciężyli 6:0.

W pierwszej połowie mimo niezłych wrażeń artystycznych, Crociatim wyraźnie brakowało konkretów z przodu, w efekcie czego byli oni w stanie zdobyć tylko jednego gola, za sprawą Inglese, który wykorzystał rzut karny. Po przerwie, w ekipie Crociatich zaszła duża zmiana na plus. Duża w tym zasługa bardzo dobrych zmian. Znakomicie zaprezentowali się Dezi i Siligardi, a także młodzież M.Lucarelli, Balogh oraz Mallamo. Parma zaczęła grałć już nie tylko efektownie, ale i efektywnie, zaś do siatki trafiali kolejno Darmian, Dezi, Gervinho, Simonetti oraz Siligardi.

Ogólnie rzecz ujmując, wrażenie po tym spotkaniu są jak najbardziej pozytywne, i można uznać je jako dobry test w wykonaniu podopiecznych Liveraniego. Nie mniej jednak było to tylko sparing, tak więc ciężko jest wyciągać jakieś daleko idące wnioski.

Czy wiesz, że...

Autorem najszybciej zdobytego gola, w historii Parmy, jest Benito Carbone, który 10 kwietnia 2004 roku, w spotkaniu Serie A, Parma-Lecce, wpisał się na listę strzelców, już w 17 sekundzie.

Zdjęcie tygodnia

Nahuel Estevez bohaterem Parmy. Strzał Argentyńczyka, z dystansu, zapewnił Crociatim cenne 3 punkty, w meczu z FeralpiSalo..