Osób przebywających na stronie: 15 piątek, 21 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 15 gości.

Raport pomeczowy Parma - Pescara

Piłkarze Parmy ponoszą trzecią porażkę na własnym boisku w trwającym sezonie. Tym razem Gialloblu w jednym z najciekawszych spotkań 9 kolejki Serie B, ulegli Pescarze 0:1.

Pierwsze 20-25 minut spotkania to praktycznie pełna dominacja Parma, która miała kontrolę nad spotkaniem i jego tempem. Gialloblu długo utrzymywali się przy piłce, jednak mieli wyraźny problem z kreowaniem sytuacji. Pierwsze dogodna akacja do zdobycia bramki przytrafiła się 17 minucie. Siligardi w efektowny sposób ograł rywala, podał do Calaio, a ten uruchomił Baraye, który wychodząc oko w oko z bramkarzem w ostatniej chwili został powstrzymany przez ambitnie wracającego obrońcę Pescary. Dwie minuty później na boisku, a także poza nim zrobiło się bardzo gorąco. W polu karnym Pescary doszło do kontraktu pomiędzy Baraye i Palazzim, a piłkarze Parmy domagali się rzutu karnego i czerwonej kartki. Sędzia nie uznbał jednak tego zagrania jako faul, co wprawiło w szał dyrektora sportowego Daniele Faggiano, który został odesłany na trybuny. W 24 minucie po raz pierwszy groźnie zaatakowali goście. Do uderzenia przed polem karnym doszedł Capone, jednak Frattali zdołał skutecznie interweniować. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska strzał oddał Scavone, w tym przypadku golkiper Pescary nie miał również problemów z interwencją. W 37 minucie blisko zdobycia pięknego gola z piętki był Pettinari, jednak po jego sytuacyjnym strzale futbolówka w niewielkiej odległości minęła słupek. To by było na tyle jeśli idzie o ciekawe sytuacje w pierwszej części gry, tak więc na przerwę drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch dogodnych sytuacji Zampano. Wpierw w 47 minucie zawodnik gości był o włos od zaskoczenia Frattaliego "centrostrzałem", zaś następnie w 61 minucie jego uderzenie głową po rzucie rożnym dobrze wyłapał golkiper Gialloblu. Parmę stać było na odpowiedź dopiero po minięciu 70 minuty. Wpierw na strzał z blisko 25 metrów zdecydował się Dezi, jednak piłka w niewielkiej odległości minęła poprzeczkę. W 72 minucie dobrą piłke, z lewej strony, w pole karne Pescary posłał Scaglia, jednak znajdujący się w niezłej sytuacji Calaio w decydującym momencie nie trafił w piłkę i skończyło się jedynie na westchnieniu rozczarowania. Następnie znać o sobie dał wprowadzony w drugiej połowie Di Gaudio, który na przestrzeni kilku minut miał dwie dogodne sytuacje. W 79 minucie skrzydłowy błysnął indywidualną akcją, którą zakończył strzałem, jednak bramkarz gości był na posterunku. Trzy minuty później Di Gaudio dobrze znalazł się w zamieszaniu pod bramką i zdołał oddać strzał, który sparowano na rzut rożny. Gdy wydawało się, że podopieczni D'Aversy mają mecz pod kontrolą i gol jest tylko kwestią czasu, Pescara zadała, jak się później okazało, decydujący cios. W 85 minucie po ładnej wymianie piłki w środkowej strefie boiska Pettinari prostopadłym zagraniem uruchomił Mancuso, który na skutek źle zastawionej pułapki ofsajdowej wbiegł sam w pole karne i jak na tacy wyłożył futbolówkę do Brugmana, który pewnie umieścił ją w siatce. W samej końcówce Parma próbowała jeszcze zmienić losy mecz. W doliczonym czasie gry, dwie dobre sytuacje miał Insinge, jednak żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem i ostatecznie 3 punkty pojechały do Pescary.

Parma po raz kolejny w tym sezonie zapłaciła wysoką cenę, za brak skuteczności oraz niemożność zabicia spotkania. Przez większość spotkania, Gialloblu kontrolowali wydarzenia na boisku mieli, swoje szanse by wyjść na prowadzenie, jednak ostatecznie to Pescara, która bezlitośnie wykorzystała błąd w ustawieniu obrony, sięgnęła po bardzo cenne zwycięstwo.

Bramki: Brugman 85 min.

Żółte kartki: Iacoponi, Scavone (Pa); Palazzi, Fiorillo (Pe).

PARMA (4-3-3): Frattali; Iacoponi, Gagliolo, Lucarelli, Scaglia; Dezi, Scozzarella, Scavone; Siligardi (66' Insigne), Calaiò (81' Ceravolo), Baraye (52' Di Gaudio).

PESCARA (4-3-3): Fiorillo; Zampano, Perrotta, Coda, Mazzotta; Palazzi (66' Valzania), Kanouté (74' Carraro), Brugman; Mancuso, Pettinari, Capone (67' Benali).