Osób przebywających na stronie: 24 poniedziałek, 29 listopada 2021

Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Como 1:1 Parma: Skrót

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17000 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 24 gości.

Raport pomeczowy Parma - Napoli

Wzorem poprzedniej kampanii, piłkarze Parmy rozpoczynają sezon od domowej porażki. Na Stadio Tardini po bardzo słabym spotkaniu Crociati ulegli Napoli 2:0.

O pierwszej połowie meczu można w zasadzie powiedzieć tyle, że się odbyła. Tempo było mizerne, akcji podbramkowych nie było, zaś praktycznie cała gra toczyła się w środkowej części boiska. Tym samym wynik 0:0 do przerwy dobrze odzwierciedlał przebieg gry.

Początek drugiej części wcale nie był lepszy, z tymże obie ekipy były w stanie oddać po strzele z dystansu, Parma za sprawą Kucki, Napoli za sprawą Ruiza. Obie próby były jednak bardzo niecelne. Impas trwał do 60 minuty, aż do wejścia na murawę Osimhena, który wprowadził absolutny zamęt w poczynania obronne Crociatich. Przyniosło to skutek już w 63 minucie. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Lozano, Iacoponi wygłówkował piłkę wprost pod nogi niepilnowanego Mertensa, a ten pewnie ulokował futbolówkę w siatce. Nie minęło kilka chwil, a mogło być 2:0. Po szybkiej akcji gości, przed polem karnym Osimhen, zagrał na ściankę z Insigne, a ten uderzył w słupek. W 69 minucie przed szansą na drugiego gola stanął Mertens, jednak Sepe dobrze wybronił jego strzał. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Napoli ostatecznie dobiło Parmę w 76 minucie. Katastrofalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Iacoponi, który podał ją wprost pod nogi Lozano, ten wpadł w pole karne i jak na tacy wyłożył futbolówkę do Insigne, a ten tylko dopełnił formalności. Parma bardzo nieśmiało próbowała odpowiedzieć. W 81 minucie bardzo aktywny Pezzella, wrzucił piłkję w pole karne wprost na głowę Corneliusa, jednak ten uderzył w Ospinę. W odpowiedzi, po drugiej stroni swoją firmową akcję przeprowadził Politano, który zbiegł ze skrzydła do środka boiska i uderzył na bramkę, Sepe z największym trudem sparował uderzenie na róg. W samej końcówce Parma mogła jeszcze zmniejszyć straty. Pezzella wbiegł w pole karne, podał do Karamoh, ten dość przypadkowo wycofał piłkę na 16 metr do Kucki, jednak jego strzał był daleki od ideału i minął bramkę. Po upływie 6 doliczonych minut sędzia zagwizdał po raz ostatni i 3 punkty pojechały do Neapolu.

Ciężko jest powiedzieć po tym meczu cokolwiek pozytywnego o grze ekipy Liveraniego, no może poza tym, że przez 60 minut ogranizacja gry obronnej stała na niezłym poziomie. Na tym jednak pozytywy się kończą, w grze Crociatich nie było widać pomysłu, schematu oraz żadnej jakości. Wprawdzie oczekiwania względem tego spotkania nie były wygórowane, jednak styl zaprezentowany przez Parmę może rodzić spory niepokój.

Bramki: Mertens 63 min., Insigne 76 min.

Żółte kartki: Darmian, B. Alves, Pezzella, Kucka (P); Demme (N)

PARMA (4-3-1-2): Sepe; Darmian, Iacoponi, B. Alves, Pezzella; Grassi (90' Siligardi), Brugman (69' Dezi), Hernani; Kucka; Cornelius, Inglese (69' Karamoh).

NAPOLI (4-3-3): Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Hysaj; Zielinski (88' Lobotka), Demme (61' Osimhen), F. Ruiz (83' Elmas); Lozano (84' Politano), Mertens (89' Petagna), Insigne.