Osób przebywających na stronie: 14 piątek, 21 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 14 gości.

Raport pomeczowy Parma - Lazio

Niespodzianki nie było, piłkarze Parmy po dość wyrównanym meczu i bardzo słabej końcówce, ostatecznie ulegli Lazio, na Stadio Tardini, 0:2.

Mecz przebiegła dokładnie tak jak można było przypuszczać - Lazio miało olbrzymią przewagę, Parma zaś skupiona była na defensywie i szukała swoich szans w kontraktach, które jednak tym razem nie przytrafiały się zbyt często. Jednak mimo to ekipie D'Aversy udawało się trzymać rywala na dystans. Pierwsze minuty były dość senne i nudne, zaś na pierwszą sytuację kibice czekali do 18 minuty, kiedy to Lulic przejął piłkę na własnej połowie, popędził w kierunku bramki i tuż zza lini pola karnego oddał mocny strzał, który minimalnie minął bramkę Sepe. Odpowiedź Parmy, która nastąpiła po 2 minutach mogła być naprawdę miażdżąca. Stulac przejął piłkę przed własnym polem karnym i kapitalnym zagraniem uruchomił kontratak i Inglese. Ten wbiegł w pole karne uwikłał się w drybling z trzema rywalami i uderzył tuż obok bramki. Niestety napastnik wybrał w tym przypadku źle bowiem, mógł on podać do kompletnie niepilnowanego Di Gaudio, który w takiej sytuacji miałby czystą drogę do siatki. W 25 minucie próbę bezpośredniego strzału na bramkę z rzutu wolnego podjął Stulac, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Pierwsza połowa powoli zbliżała się do końca, zaś w ostatnich 5 minutach Lazio dwukrotnie zagroziło bramce Gialloblu. W 41 minucie Patric z głębi pola świetnym zagraniem obsłużył Luisa Alberto, a ten z 5 metrów uderzył na bramkę, jednak Sepe kapitalnie interweniowało. Trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową obok bramki uderzył Acerbi. Tym samym pierwsza część zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części gry przewaga gości jeszcze się zwiększyła, co również przekładało się na ilość sytuacji, jednakże w większości przypadków nie stanowiły one zagrożenia dla Parmy. W 52 minucie powinno być 0:1 dla gości. Milinkovic-Savi mimo asysty kilku obrońców przyjął piłkę w polu karnym i idealnie, wzdłuż bramki zagrał do Immobile, który z 2 metrów, na szczęście dla Parmy, fatalnie się pomylił. Kilak chwil później strzał z dystansu oddał Luis Alberto, jednak Sepe popisał się bardzo dobrą interwencją parujac uderzenie na rzut rożny. Odpowiedź Parmy nastąpiła w 55 minucie i mogła zakończyć się golem. Po dobrej zespołowej akcji, Siligardi mocno wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie nastąpiło zamieszanie, futbolówka trafiła w okolice 5 metra pod nogi Di Gaudio, który jednak w ostatniej chwili, przed skierowaniem piłki do bramki, został powstrzymany przez ofiarnie interweniującego Acerbiego. Była to w zasadzie jedyna godna uwagi akcja Parmy w drugiej odsłonie meczu i dalej na boisku istniało już tylko Lazio. Rzymianie nie byli jednak konkretni i ich akcje albo kończyły się na obronie Gialloblu, albo też padały łatwym łupem Sepe. Wszystko zmierzało więc do bezbramkowego remisu, który nie-ukrywajmy byłby wielkim sukcesem Parmy. Niestety podopieczni D'Aversy nie utrzymali należytej koncentracji co boleśnie wykorzystali rywale. W 80 minucie Correa dość łatwo na skrzydle poradził sobie z Iacoponi, wbiegł w pole karne i podał do Immobile, który w dość niegroźnej sytuacji, został przewrócony przez Gagliolo. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno, zaś "11" na gola zamienił sam poszkodowany. Parma nie mając wyjścia ruszyła do przodu, co szybko mogło skończyć się utratą kolejnego gola. W 84 minucie Immobile znalazł się w sytuacji sam na sam z Sepe, który popisał się kapitalną paradą. Co się jednak odwlecze to nie uciecze, w 93 minucie Lazio przypieczętowało swój tryumf. Po nieodpowiedzialnej stracie Biabiany'ego goście ruszyli z atakiem 3 na 2, Immobile dobrym dograniem w pole karne obsłużył Corre, a ten pewnie uderzył obok Sepe, ustalając wynik spotkania na 0:2. Zaraz po tym golu sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Nie da się ukryć, że Lazio wygrało ten mecz zasłużenie, gdyż było po prostu strona lepszą. Parma nie miała zaś zbyt wielu argumentów, jednak kto wie jak potoczyłoby się to spotkanie gdyby nie samolubne zachowanie Inglese z pierwszej połowy. Co więcej podopieczni D'Aversy mimo niewielu sytuacji z przodu spokojnie mogli myśleć o remisie, gdyż przez długi czas trzymali Lazio na dystans, szkoda że w końcówce zabrakło koncentracji, jednak nie ma co załamywać się to porażką i trzeba walczyć dalej.

Bramki: Immobile 80 min. (k), Correa 93 min.

Żółte kartki: Gobbi, Siligardi (P); Leiva, Luis Alberto, Milinkovic-Savic (L)

PARMA: Sepe, Iacoponi, Stulac, Barillà, Gobbi, Di Gaudio (67′ Biabiany), B. Alves, Siligardi (79′ Ciciretti), Gagliolo, Rigoni, Inglese (56′ Ceravolo).

LAZIO: Strakosha, L. Felipe, Patric (90′ Marusic), Leiva (56′ Berisha), L. Alberto (57′ Correa), Parolo, Immobile, Lulic (cap.), Milinkovic-Savic, Radu, Acerbi.