Osób przebywających na stronie: 18 piątek, 21 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 18 gości.

Raport pomeczowy Parma - Lazio

Piłkarze Parmy znowu zawiedli swoich kibiców i ponieśli 12 porażkę w sezonie. Na własnym boisku Gialloblu nie sprostali Lazio, które przy dużej pomocy ze strony arbitra wygrało 1:2.

Pierwsza część spotkania była dość przeciętnym widowiskiem i przebiegła raczej pod dyktando Parmy, która dłużej potrafiła utrzymywać się przy piłce. Pierwszą znakomitą sytuację stworzyli sobie jednak goście. W 3 minucie Lodi przed polem karnym dopuścił się faul, do piłki podszedł Biglia, którego mierzone uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Odpowiedź Parmy była szybka. W 11 minucie do siatki Lazio trafił Gobbi, sędzia jednak gola nie uznał gdyż dopatrzył się spalonego. Jak pokazują powtórki arbiter popełnił w tym przypadku rażący błąd. Gialloblu nie załamali się nie powodzeniem i dalej dążyli do zdobycia gola. Cztery minuty później po dośrodkowaniu Lodiego z rzutu rożnego bliski szczęścia był Rispoli, jednak piłka przeleciała obok słupka. W 26 minucie powinno być 1:0 dla Parmy. Po dośrodkowaniu Lucarelliego w pole karne w idealnej sytuacji znalazł sie Costa, jednak obrońca uderzył jedynie w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli niecelnym strzałem Braafheida. W następnych kilkunastu minutach nic ciekawego się nie działo, dopiero w samej końcówce pierwszej części gry znowu zrobiło się ciekawie. W 40 minucie, Mauri strzałem głową był bliski zaskoczenia Marchettiego jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło. Następnie niecelny strzał na bramkę Parmy oddał Andreson. Gdy już wydawało się, że na przerwę zespoły będą schodzić przy bezbramkowym remisie, Parma przełamał impas. Santacroce precyzyjnie dośrodkował w pole karne a Palladino, pięknym strzałem głową umieścił piłkę w samym okienku bramki gości. Wydaję się to nieprawdopodobne ale Gialloblu nie byli w  stanie utrzymać prowadzenia do zmiany stron. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Iaccobucci dobrze wybronił strzał Basty, parując go na rzut rożny. Sędzia mimo tego, iż opłynęły już dwie doliczone przez niego minuty pozwoli na zagranie stałego fragmentu gry. W polu karnym Parmy zapanowało zamieszanie do piłki dopadł Biglia, który głową przerzucił piłkę nad obrońcami wprost do Mauriego, a ten z najbliższej odległości skierował ją do siatki.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od ataku Lazio. W 49 minucie po raz kolejny dobrą interwencja popisał się Iacobucci, tym razem parując an rzut rożny strzał Bigli. W odpowiedzi fenomenalną okazję po drugiej stronie boiska zmarnował Jose Mauri. Młody pomocnik Gialloblu, Otrzymawszy podanie w pole karne zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, który minimalnie chybił celu. Ta sytuacja szybko zemściła się na Parmie. W 59 minucie Djordjevic, jak wszedł w pole karne Parmy, jak w masło, po czym jak na tacy wyłożył piłkę do Andersona, a temu nie postało nic innego jak zdobyć gola. Gialloblu próbowali odpowiedzieć jednak ich ataki były coraz bardziej chaotyczne i we większości przypadków, obrona Lazio radziła sobie z nimi bez większych problemów. W 69 minucie, dobry, aczkolwiek niecelny strzał oddał Rispoli i było to w zasadzie wszystko na co stać było Parmy. W prawdzie Gialloblu walczyli ambitnie do samego końca jednak wyniku nie udało im się zmienić i kolejna bolesna porażka stała się faktem.

Był to kolejny mecz na styku, którego Gialloblu nie powinni przegrać. Niestety po przez gapiostwo w obronie, jak również błędy arbitra która wypatrzyły wynik spotkania, podopieczni Donadoniego znowu nie mogą dopisać punktów do swojego konta, a ich ligowa sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna.

Bramki: Palladino 45 min., Mauri 45+3, Andreson 59 min.

Żółte kartki: Lodi, Santacroce, Gobbi, Acquah (P); Biglia, Anderson, Parolo, Lulic (L)

FC PARMA: Iacobucci, Lucarelli (Cap.), J.Mauri (86' Belfodil), Galloppa (69' Acquah), Costa, Palladino, Gobbi, Lodi, Santacroce (64' Mendes), Rispoli, Cassano.

SS LAZIO: Marchetti, De Vrij, Braafheid (37' Cana), S.Mauri, Felipe Anderson (64' Keita), Basta, Djordjevic (86'Klose), Parolo, Lulic, Biglia, Radu.