Osób przebywających na stronie: 9 piątek, 21 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 9 gości.

Raport pomeczowy Parma - Juventus

Zapowiadało się na pogrom, jednak piłkarze Parmy, w meczu ćwierćfinału Pucharu Włoch, jak lwy walczyli z faworyzowanym Juventusem. Ostatecznie w dość kontrowersyjnych okolicznościach Gialloblu przegrali 0:1. Jednak powodów do wstydu nie ma.

Spotkanie nie stało na wielkim poziomie. Pierwsza połowa była wręcz nudna. Przewagę zgodnie z przewidywaniami miał Juventus, jednak przez większość czasu starania gości przypominały walnie głową w mur. Bardzo dobrze zorganizowana Parma, z łatwością przerywała większość ataków Juventusu. Z kolei jeśli chodzi o Gialloblu to od czasu do czasu próbowali się oni groźnie odgryzać i w pierwszych 45 minutach wypracowali oni sobie więcej strzałów niż goście. Pierwszą dobrą sytuację zobaczyliśmy w 11 minucie. Gobbi płasko zagrał w pole karne do Palladino ten wyprzedził Ogbonne, jednak z sytuacyjnej piłki uderzył obok bramki. Dziesięć minut później zawodnik ten miał swoja kolejną sytuację, po szybkiej kontrze, piłka trafiła właśnie do Palladini, który zdecydował się na uderzenie z około 20 metrów, piłka w niewielkiej odległości minęła poprzeczkę. Parę chwil później na uderzenie z dystansu zdecydował się również Galloppa, efekt był jednak identyczny jak w przypadku Palladino. W 39 minucie Parma byłą bardzo blisko zdobycia gola. Z pozoru niegroźne dośrodkowanie Gobbiego trafił na 7 metr do Nocerino, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, jednak w ostatniej chwili uderzenie zmierzające do siatki zablokowali obrońcy turyńskiego zespołu. Kompletnie bezproduktywny Juventus, wyłączony z gry przez Parmę, w ostatniej minucie mógł zdobyć gola do szatni. Nito strzał nito dośrodkowanie, w wykonaniu Pepe, przeszło wszystkich w polu karnym i trafiło w słupek, piłka wróciła w pole do ustawionego na 16 metrze Vidala ten jednak uderzył ponad poprzeczką.

W drugiej części gry tempo było już o wiele lepsze, a gra zrobiła się nieco bardziej wyrównana. Paradoksalnie jednak tym razem to Juventus wypracował sobie więcej okazji. W 54 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Chiellini, jednak przeniósł on uderzenie nad bramką. Kilka chwil później Coman, w polu karnym, przejął źle wybitą piłkę, przedryblował dwóch obrońców Gialloblu, jednak ostatecznie z bardzo ostrego kąta uderzył tylko w boczną siatkę. Parma odpowiedziała rzutem rożnym Galloppy i minimalnie niecelnym uderzenie Paletty. W 72 minucie na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego zdecydował się Pirlo, Mirante bez większych problemów wyłapał jednak piłkę. W 74 minucie Parma powinna objąć prowadzenie. W polu karnym Rispoli powalczył z Cheilllinim o piłkę podał do Rodrigueza, a ten umieścił ją w siatce. Sędzia nie uznał jednaka tego trafienia, gdyż stwierdził, ze Rispoli faulował obrońcę gości. Trzeba przyznać, iż ta decyzja była mocno naciągana. W 83 minucie na indywidualną akcję zdecydował się wprowadzony niedawno an boisko Morata, który po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów z piłką uderzył na bramkę. Mirante na raty skutecznie interweniował. Dwie minuty później Juventus był o krok od zdobycia bramki. Dośrodkowanie z lewej strony od Pepe przeszło wszystkich obrońców Parmy i trafiło do Marchisio, który nie namyślając się długo uderzył na bramkę, jednak kapitalna i ofiarna interwencja Santacroce zapobiegła utracie gola i goście otrzymali jedynie rzut rożny. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Juventus trafił jednak do siatki. Llorente po otrzymaniu podania z głębi pola, prostopadłym zagraniem uruchomił Morate, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Mirante. Szkopuł jednak w tym, iż Llorente w momencie podania znajdował się na spalonym tak więc gol ten nie powinien zostać uznany. Mimo starań Parmie, nie udało się już obrócić losów spotkania i do półfinału rozgrywek awansowali piłkarze "Starej Damy".

Mimo porażki zawodnikom Donadoniego za sposób gry ze znacznie silniejszym rywalem, należą się ogromne brawa. Gialloblu w końcu zagrali z sercem i determinacją i nie zasłużyli na porażkę, a już na pewno nie w takich okolicznościach. Mecz ten jednak z pewnością wzniecił iskierkę nadziei, w sercach kibiców Parmy, na najbliższe tygodnie trudnej walki w Serie A.

Bramki: Moratta 89 min.

Żółte kartki: Paletta, Gobbi (P)

PARMA FC: Mirante, Mendes (34' Santacroce), Lucarelli (cap.), Galloppa, Palladino, Gobbi (v.cap.), Nocerino, Rodriguez, Paletta, Mariga, Rispoli (90' Varela).

JUVENTUS FC: Storari, Chiellini (cap.), Ogbonna, Pepe (90' Caceres), Marchisio (v.cap.), Coman (75' Morata), Llorente, Padoin, Pirlo, Vidal (70' Pogba), Lichtsteiner.