Osób przebywających na stronie: 8 piątek, 21 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 8 gości.

Raport pomeczowy Parma - Genoa

Piłkarze Parmy są bezlitośni dla swoich kibiców i stale fundują im pokaz prawdziwej nieudolności. W spotkaniu 6 kolejki Serie A, na własnym boisku Gialloblu ulegli Genoi 1:2.

Mecz rozpoczął się bardzo źle dla drużyny gości, która już w 4 minucie byłą zmuszona do przeprowadzenia zmiany, gdyż boisko musiał opuścić kontuzjowany Sturaro. Były to jednak, jak się później okazało xłe miłego początki. Sześć minut później Genoa mogła wyjść na prowadzenie. Po dwójkowej akcji Lestienne-Perotti, ten drugi dośrodkował w pole karne a zamykający akcje na długim słupku minimalnie się pomylił. Ten sam zawodnik kilka chwil później miał kolejną okazję do zdobycia bramki tym razem po podaniu Lestienne, jednak efekt był podobny jak w poprzednim przypadku. Sprawiająca o wiele lepsze wrażenie Genoa atakowała nadal. W 33 minucie strzałem z 25 metrów swych sił spróbował Perotti, jednak Mirante nie miał problemów z interwencją. Parma obudziła się dopiero w końcowych fragmentach pierwszej połowy, kiedy to stworzyła sobie kilka sytuacji pod bramką rywali. Wpierw w 40 minucie strzał Cody zablokował Perin, a chwilę później bliski szczęścia uderzeniem z woleja był Mauri, efektów w postaci bramki jednak nie było i na przerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie wciąż lepiej w ofensywie prezentowała się Genoa. W 52 minucie po akcji tercetu Lestienne-Antonelli-Bertolacci, ten trzeci był bardzo bliski pokonania Mirante, jednak piłkarz po jego strzale przeleciała tuż obok słupka. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Juz minutę później goście objęli prowadzenie. Bertolacci zagrał na lewą stronę do Perottiego, ten z dziecinną łatwością wszedł w pole karne i mimo asysty dwóch obrońców, strzałem po ziemi w krótki róg pokonał Mirante, który mógł w tej sytuacji zachować się o wiele lepiej. W 55 minucie los wyciągnął rękę do zespołu Donadoniego. Roncaglia za faul na Maurim otrzymał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i zmuszony był opuścić boisko. Genoa grając w 10 wciąż jednak stwarzała zagrożenie pod bramką Gialloblu. W 63 minucie Mirante instynktownie, nogami wybronił groźny strzał Perottiego. Gialloblu grali zaś tak jak przyzwyczaili w ostatnich spotkaniach czyli niezwykle chaotycznie i bez większego pomysłu na rozmontowanie obrony rywali. Mimo to w 67 minucie udało im się doprowadzić do remisu. Gobbi z lewej strony boiska wszedł w pole karne i ostro wstrzelił piłkę na 5 metr a tam dobrze ustawiony Coda, klatką piersiową wpakował ją do bramki. Kilka chwil później bliski wyprowadzenia Gialloblu na prowadzenie był Lucas Souza, jednak jego uderzenie w niewielkiej odległości mineło bramkę Perina. Parma mimo nielicznych okazji i gry w przewadze nie forsowała tempa i zdawała się być w pełni usatysfakcjonowana remisem. Gdy już wydawało się, że mecz nieuchronnie zakończy się podziałem punktów dała o sobie znać dramatycznie słaba defensywa Gialloblu. Wyprowadzający kontrę Rincon, wykorzystał fatalny błąd w ustawieniu Lucarelliego i zagrał prostopadłą piłkę do Matriego a ten będąc w zasadzie oko w oko z Mirante nie pomylił się i zapewnił swojemu zespołowi 3 punkty.

Dno! To jedno słowo znakomicie i w pełni opisuję grę oraz sytuację Parmy w obecnym sezonie w Serie A.Co gorsza próżno jest szukać perspektyw na lepszą przyszłość. Gialloblu prostą drogą zmierzają do Serie B. Chyba już czas najwyższy na zmianę na stanowisku trenera, gdyż Donadoni zdaję się kompletnie nie panować na zespołem...

Bramki: Coda 66 min.; Perotti 53 min., Matri 94 min.

Żółte kartki: Lucarelli, Gobbi (P); Roncaglia, Matri, Antonelli (G)

Czerwone kartki: Roncaglia (G)

PARMA: Mirante, Mendes, Felipe, Lucarelli, De Ceglie (58' Belfodil), Gobbi, Mauri (73' Galloppa), Lodi (54' Jorquera), Lucas Souza, Coda, Cassano.

GENOA: Perin, De Maio, Perotti (82' Kucka), Antonelli, Roncaglia, Lestienne (58'st Izzo), Edenilson, Matri, Sturaro (4' Antonini), Rincon, Bertolacci.