Osób przebywających na stronie: 18 piątek, 21 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 18 gości.

Raport pomeczowy Parma - Frosinone

Parma lepsza w meczu na szczycie! Gialloblu na Stadio Tardini nie dali szans wiceliderowi z Frosinone i pewnie zwyciężyli 2:0, niwelując tym samym stratę do drugiej lokaty, do 2 punktów.

Mecz od naprawdę mocnego akcentu mogło rozpocząć Frosinone. Jeszcze przed upływem pierwszej minuty, na zaskakujący strzał z dystansu zdecydował się Ciano, zaś Frattali z największym trudem sparował piłkę na rzut rożny. Z każdą następną minutą Parma grała coraz pewnie i powoli zyskiwała kontrolę nad spotkaniem. W 11 minucie szarżującego w polu karny Di Gaudio faulem zatrzymał Brighenti, a sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Calaio, jednak zamiast do siatki trafił w słupek. Pięc minut później przed szansą stanęło Frosinone, które po ładnej akcji między Dionisim, Citro i Ciano, ten ostatni znalazł się na czystej pozycji w polu karnym, jednak gdy już wydawało się, że gol jest tylko kwestią czasu, w ostatniej chwili świetną interwencją w defensywie popisał się Di Cesare, który zażegnał niebezpieczeństwo. W 20 minucie, Tardini eksplodowało ze szczęścia, a Parma wyszła na prowadzenie. Po rzucie rożnym w polu karnym Frosinone zapanował chaos, a do bezpańskiej piłki na 11 metrze podbiegł Di Gaudio, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Kilka chwil później Parma mogła podwyższyć swoje prowadzenie, kiedy to w dość przypadkowych okolicznościach i "odbijance" w polu karnym gości, futbolówka trafiła na 18 metr pod nogi Munariego, który nie namyślając się długo kopnął na bramkę, jednak minimalnie niecelnie. W 33 minucie Parma powiększyła grono swoich problemów kadrowych, bowiem z powodu kontuzji boisko zmuszony był opuścić Dezi, zaś zmienił go Vacca. W 37 minucie Parma podwyższyła swoje prowadzenie. Siligardi miękko zagrał w pole karne, obrońcy Frosinone nie zdołali przeciąć piłki, do której dopadł Di Gaudio, kompletując dublet. Mało brakowało, a dwie minuty później zawodnik ten miałby na swoim koncie hattricka, po tym jak wpadł w pole karne i technicznym strzałem poszukał długiego słupka. Ostatecznie jednak bramkarz gości zdołał wybić strzał na rzut rożny. To był dzień Parmy i Gialloblu wciąż dążyli do powiększenia swojego prowadzenia. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, kąśliwe uderzenie na bramkę oddał Calaio, jednak do szczęścia zabrakło mu odrobiny precyzji. Tym samym na przerwę Parma schodziła z prowadzenie 2:0.

Po zmianie stron Parma nie forsowała już tempa, jednak mimo  to kontrolowała przebieg gry, cofnęła się do defensywy i czekała na swoje szanse w kontrach. Takowa nadarzyła się już w 47 minucie, kiedy to błyskawiczną kontrę, strzałem wykończył Siligardi, jednak bramkarz Frosinone po raz kolejny w tym spotkaniu popisał się skuteczną interwencją. W 66 minucie Parma musiała dokonać kolejnej wymuszonej zmiany, boisko opuścił kontuzjowany Di Cesare, którego zastąpił Anastasio. Frosinone nie miał, żadnego pomysłu na sforsowanie bloku defensywnego Gialloblu, który zamurował dostęp do bramki, dlatego też goście swoich szans szukali głównie w próbach z dystansu. W 70 minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Ciano, jednak Frattali, w przeciwieństwie do poprzedniego meczu tych zespołów, nie dał się teraz zaskoczyć i pewnie interweniował. Z każdą minutą, tempo spotkania spadało, na murawie działo się niewiele, a Parma miała pełną kontrolę nad tym co działo się na murawie i nie pozwalała rywalom praktycznie na nic. W samej końcówce, w doliczonym czasie gry, Frosinone dało radę wykreować sobie dwie dogodne okazje do zdobycia gola kontaktowego. Wpierw  w polu karnym pozycję wypracował sobie Soddimo, który po przyjęciu piłki podjął błyskawiczną decyzje o strzale z woleja, futbolówka poszybowała jednak nad poprzeczką. Podobnie stało się kilka chwil później, kiedy to strzał zza linii pola karnego oddał Brighenti. Po upływie piątej doliczonej minuty sędzia zagwizdał po raz ostatni i czwarte z rzędu zwycięstwo Gialloblu stało się faktem.

Bez wątpienia było to jedno z najlepszych spotkań w wykonaniu Parmy w obecnym sezonie. Gialloblu grali jak natchnieni, w pełni kontrolowali mecz, nie pozwalali rywalom praktycznie na nic, a kiedy nadarzyły się  okazje do zdobycia bramki bezlitośnie je wykorzystali. Ekipa D'Aversy była dziś prawdziwym dojrzałym zespołem i dała Frosinone srogą lekcję futbolu. Tak grająca Parma faktycznie może liczyć się w walce o bezpośredni awans do Serie A.

Bramki: Di Gaudio 20 min., 37 min.

Żółte kartki: Vacca (P); Brighenti, Ciano (F).

PARMA (4-3-3): Frattali; Gazzola, Iacoponi, Di Cesare (68' Anastasio), Gagliolo; Dezi (34' Vacca), Munari, Barillà; Siligardi, Calaiò, Di Gaudio (82' Lucarelli).

FROSINONE (3-4-1-2): Vigorito; Brighenti, Ariaudo, Terranova; M. Ciofani (46' Soddimo), Chibsah (68' Sammarco), Maiello, Beghetto; Ciano; Citro (76' Paganini), Dionisi.