Osób przebywających na stronie: 16 czwartek, 20 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5695 dni.
Napisaliśmy 17315 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 16 gości.

Raport pomeczowy Parma - Cagliari

Parma po naprawdę niezłym meczu, w swoim wykonaniu, odnosi drugie zwycięstwo z rzędu. Na Stadio Tardini, Crociati pewnie ograli Cagliari 2:0, zaliczając jednocześnie pierwszy domowy tryumf w trwającej kampanii.

Zawodnicy Roberto D'Aversy podobnie jak to miało miejsce w dwóch ostatnich meczach z Juventusem oraz Interem, także w tym spotkaniu wykazali się niezwykłą mądrością taktyczną i znakomicie poprowadzili całą rywalizację. Parma od samego początku była nieco wycofana i skupiona na defensywie i szybkim przejściu do kontry. Cagliari konstruowało ataki pozycyjne jednak obrona Gialloblu była szczelna i zwarta. Po nieco nudnym kwadransie, Parma po raz pierwszy trafiła do siatki. Iacoponi idealnie dośrodkował na głowę Inglese, a ten wpakował piłkę do bramki. Radość Gialloblu trwała jednak krótko, gdyż sędzia nie uznał tego gola z powodu spalonego. Rozzłoszczona Parma, szybko mogła odpowiedzieć. W 16 minucie swietnym indywidualnym rajdem błysnął Gervinho, który następnie uderzył z 18 metrów minimalnie obok słupka. Ekipa D'Aversy grała z coraz większą pewności i w 21 minucie w końcu wyszła na prowadzenie. Dimarco z lewej strony zagrał dobrą piłkę między obrońców, a Inglese wykorzystał błąd Romagny i niezdecydowanie Cragno i tym razem mógł już świętować w pełni prawidłowego gola. Cagliari mogło odpowiedzieć kilka chwil później, jednak Klavan, po dośrodkowaniu z wolnego, uderzył nad bramką Sepe. Jeszcze groźniej w okolicach "16" Parmy zrobiło się w 27 minucie, kiedy to po rzucie rożnym obrońcy zbyt krótko wybili piłkę, którą zgarną Barella, decydujący się na błyskawiczny strzał. Futbolówka zmierzająca do bramki po drodze odbiła się jeszcze od Sau i chyba tylko dla tego minęła słupek, a kibice na Tardini mogli odetchnąć. Końcówka pierwszej części należała do Parmy. Wpierw w 39 minucie Di Gaudio, będąc w polu karnym przytomnie wycofał do nabiegającego Barilli, którego strzał sprawił ogromne problemy Cragno. Następnie zaś przed szansą stanął Rigoni, który dość przypadkowo, po rajdzie Gervinho, otrzymał piłkę na skraju pola karnego, jednak uderzył już wprost w dobrze ustawionego bramkarza gości. Tym samym na przerwę Parma schodziła z jedno bramkową zaliczką.

Ciężko jest znaleźć słowa na to, co tuż po przerwie zrobiła Parma, a konkretnie Gervinho. Zawodnik z wybrzeża kosci słoniowej, w fenomenalnym rajdzie przebiegł praktycznie całe boisko, mimo asysty trzech obrońców wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza, zdobywając swoją drugą bramkę w tym sezonie. Nie minęły trzy minuty a powinno być 3:0. Dimarco z lewej strony perfekcyjnie wrzucił piłkę w pole karne, wprost do niekrytego Rigoniego, który zamiast skierować ją do bramki, głową uderzył nad poprzeczką. Sytuacja ta mogła się zemścić w 51 minucie, kiedy to podanie w pole karne otrzymał Cerri i z ostrego kąta, mocno strzelił na bramkę. Na szczęście uderzenie trafiło tylko w boczną siatkę. W następnej akcji bliski szczęścia był Sau, który na prawej stronie minął Iacoponiego i zdołał oddać uderzenie, Sepe skutecznie jednak interweniował. Okres relatywnie dobrej gry Cagliari, na którą Parma świadomie pozwoliła, zamknął Ionica, który po przejęciu piłki przed polem karnym, z 20 metrów uderzył na bramkę, jednak Sepe popisał się bardzo dobrą interwencją. Parma odpowiedziała kolejną akcją Rigoniego, który ponownie znalazł się w dobrej pozycji w polu karnym gości i ponownie uderzył nad bramką. W 70 minucie Cagliari było o krok od zdobycia kontaktowego gola. Po złym wyjściu z własnej połowy w wykonaniu Parmy, futbolówka dotarła na 5 metr pod nogi Fariasa, który w ostatnim momencie został zablokowany przez ofiarnie wchodzącego Alvesa. W ostatnich 10 minutach spotkania, Parma spokojnie mogła zamknąć wszelkie emocje w tym meczu, zdobywając przynajmniej jednego gola. Wpierw w 80 minucie, po dośrodkowaniu z narożnika Stulaca, minimalnie niecelnie uderzył Iacoponi, a kilka chwil później po wzorowo wyprowadzonej kontrze oko w oko z Cragno znalazł się rezerwowy Ceravolo, który ostatecznie przegrał pojedynek z bramkarzem. W 86 minucie swój macierzysty klub mógł skarcić inny wchodzący z ławki - Deiola, który otrzymawszy podanie od Gervinho, ze skraju pola karnego technicznie uderzył na bramkę, jednakże do szczęścia zabrakło odrobiny precyzji. Podobnie rzecz miała się już w doliczonym czasie gry, kiedy Ceravolo wypatrzył Dimarco, który strzałem zewnętrzną częścią stopy, był bliski wkręcenia futbolówki do bramki, jednak skończyło się tylko na jęku zawodu. Ostatecznie po upływie czwartej doliczonej minuty, sędzia zagwizdał po raz ostatni i Parma dopisała kolejne 3 punkty do swojego konta.

Zwycięstwo Parmy było w pełni zasłużone. Gialloblu pokazali charakter oraz wielką dojrzałość taktyczną, górowali oni nad rywalem praktycznie w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Jedyne do czego można by się przyczepić to brak skuteczności, jednak w niczym nie umniejsza to faktu, ze ekipa D'Aversy rozegrała bardzo dobry mecz i zrobiła kolejny mały kroczek na drodze do utrzymania.

Bramki: Inglese 21 min., Gervinho 47 min.

Żółte kartki: Gagliolo, Barilla (P); Sau (C)

PARMA (4-3-3): Sepe; Iacoponi, Bruno Alves, Gagliolo, Dimarco; Rigoni, Stulac, Barillà; Gervinho (85' Gobbi), Inglese (73' Ceravolo), Di Gaudio (64' Deiola).

CAGLIARI (4-3-1-2): Cragno; Srna, Klavan, Romagna, Lykogiannis; Ionita (60' Castro), Bradaric (78' Cigarini), Barella; Joao Pedro; Sau, Cerri (60' Farias).