Osób przebywających na stronie: 15 piątek, 21 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 15 gości.

Raport pomeczowy Parma - Cagliari

Po dramatycznie słabym i nudnym spotkaniu Parma zanotowała pierwszy remis w trwającym sezonie. Na Stadio Ennio Tardini, Gialloblu mecz bez bramek podzielili się punktami z Cagliari. Wynik ten nie może być jednak satysfakcjonujący dla żadnej z ekip.

Parma i Cagliari to dwie ekipy, które przed tym spotkaniem mogły się pochwalić najgorszą defensywą w lidze, tak więc wielu spodziewało się zaciętego meczu i kilku goli. To co jednak otrzymali kibice było po rpostu rozczarowujące. W pierwszej połowie optyczna przewaga należała do Parmy, która w początkowych minutach bliska była objęcia prowadzenia. W 4 minucie Rispoli z prawej strony posłał piłkę w kierunku długiego słupka, gdzie nabiegający De Ceglie złożył się do strzału, piłkarz jednak nieczysto uderzył w efekcie czego futbolówka w niewielkiej odległości minęła słupek bramki gości. Cagliari, po paru chwilach, odpowiedziało strzałem Contiego z blisko 25 metrów, który w bezpiecznej odległości minął bramkę, powracającego do składu Gialloblu, Mirante. W 15 minucie po faul na bardzo aktywnym Mauri, sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki ustawionej na 20 metrze podszedł Lodi i, co nieczęsto mu się zdarza, uderzył ponad murem w kierunku dalszego słupka. Niestety pomocnikowi zabrakło dosłownie centymetrów by zdobyć gola. Chwilę później najlepszą sytuację w tej połowie, a także w całym meczu stworzyło sobie Cagliari. Sardyńczycy ruszyli z błyskawiczna kontrą 3 na 2. Napędzający kontratak Longo został sfaulowany przez Rispoliego, piłka trafiła jednak do  Fariasa, który w polu karnym minął ofiarnie interweniującego Mirante i uderzył w kierunku bramki. Na szczęście dobrze ustawiony był wracający Mauri, który zapobiegł utracie gola. Na kolejne ciekawe sytuacje kibice czekać musieli aż do 43 minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu Cassano, z rzutu wolnego, do strzału głową doszedł Palladino. Niestety nie udało mu się powtórzyć wyczynu z ostatniego meczu przeciwko Lazio i przeniósł on piłkę nad poprzeczką. Po tej rozczarowującej pierwszej połowie, kibice na Tardini mieli nadzieję, że zawodnicy w drugiej części wykrzeszą z siebie znacznie więcej i coś w końcu zacznie się dziać.

Może trudno w to uwierzyć, ale druga część spotkania była jeszcze gorsza niż pierwsza,a cokolwiek zaczęła się dość obiecująco dla Cagliari. W 49 minucie Longo, będąc w polu karnym  blisko linii końcowej, sprytnym zagraniem związał Coste i De ceglie, po czym wycofał piłkę do nabiegającego Cossu, ten mając w zasadzie czystą pozycję, przeniósł uderzenie nad poprzeczką. Przez następne półgodziny(!) na boisku nie działo się absolutnie nic, oba zespoły dwały prawdziwy koncert nieudolności, nie potrafiąc wymienić nawet kilku podań na połowie rywala, akcje były rwane a tempo mizerne. Jedynym godnym odnotowania wydarzeniem w tej części gry, był powrót na boisko, po blisko 3 miesiacach przerwy, Gabriela Paletty. Zmiany Argentynczyka, z włoskim paszportem, była jednak jasnym sygnałem iż na niespełna 20 minut przed ostatnim gwizdkiem, Parma zamierza bronić remisu. W końcowych fragmentach spotkania zaowocowało to odważniejszą grą Cagliari, które stworzyło 1-2 ciekawe akcje.W 79 minucie obrońcy Parmy źle wybili piłkę z własnej 16, tak że trafiła ona wprost pod nogi Pedro, a ten uderzył tuż obok słupka. W odpowiedzi w 84 minucie strzał z dystansu, po wcześniejszym dobrym przechwycie oddał Mauri, jednak jego próba nie mogła zagrozić bramce gości. Warto zaznaczyć, iż było to pierwsze i jedyne uderzenie jakie Gialloblu oddali w drugiej połowie. Końcówka spotkania należała do gości, którzy w 87 i 92 minucie za sprawą Ragela i Balzano, oddali nawet dwa celne strzały(!), jednak żaden z nich nie mógł zaskoczyć Mirante. Ostatecznie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym, bezbramkowym remisem, który w pełni odzwierciedla to co działo się na murawie przez 90 minut.

Dla Parmy był to mecz z gatunku tych o 6 punktów i Gialloblu zapowiadali, że do samego końca walczyć będą o zwycięstwo. Trudno jest wygrać jednak meczy, gdy w jego takcie nie oddaje się ani jednego celnego strzału! Dodatkowo zabieg ze strony Donadoniego ze zmianą De Ceglie na Palette, który wyeliminował jakąkolwiek próbę gry do przodu, dał jasno do zrozumienia, że remis absolutnie Parmę urządza. W obecnej sytuacji każdy punkt dla Parmy jest na wagę złota, jednak nie da się oprzeć wrażeniu, że ten remis jest dla Gialloblu bardziej jak porażka. Do tego po samej grze, kibice nie mogą mieć wielu nadziei na lepszą przyszłość...

Żółte kartki: Rispoli, Santacroce, Acquah (P); Longo, Conti, Ekdal, Cossu (C)

PARMA: Mirante, Costa, Lucarelli (Cap.), Santacroce, Rispoli, Mauri, Lodi (55' Jorquera), De Ceglie (64' Paletta), Galloppa (46' Acquah), Cassano, Palladino.

CAGLIARI: Cragno, Crisetig (63' Dessena), Conti (Cap.), Cossu, Avelar, Longo (68' Caio Rangel), Rossettini, Farias (68' Dos Santos), Ekdal, Balzano, Ceppitelli.