Osób przebywających na stronie: 24 czwartek, 2 grudnia 2021

Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Ascoli-
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Como 1:1 Parma: Skrót

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 24 gości.

Raport pomeczowy Milan - Parma

Parma po raz kolejny w tym sezonie sprawia niespodziankę na Stadio Giuseppe Meazza i urywa punkty faworyzowanemu rywalowi. Po kolejnym dramatycznym, w swoim przebiegu, spotkaniu Crociati zremisowali z Milanem 2:2.

Od samego początku mecz prowadzony był w niezłym, żywym tempie, zaś pierwsza godna odnotowania akcja należała do Crociatich. Zaraz po wznowieniu gry podopieczni Liveraniego, byli w stanie wymienić kilkanaście podań na połowie gospodarzy i zakończyć wszystko strzałem z dystansu w wykonaniu Karamoh. Próba Francuza poszybowała jednak nad poprzeczką. Następnie, zgodnie z przewidywaniami inicjatywa powędrowała w ręce Milanu, który jednak miał spore problemy z przedarciem się przez bardzo dobrze zorganizowaną defensywę Crociatich. Parma z kolei cierpliwie czekała na swoją szansę do kontrataków, a gdy taka się nadarzyła została znakomicie wykorzystana. W 11 minucie Gervinho został uruchomiony długim zagraniem z głębi pola, po czym wbiegł w pole karne, zakręcił obrońcą i przytomnie wycofał piłkę na 11 metr do nabiegającego Hernaniego, który w piękny sposób wykończył całą akcję, wyprowadzając Parmę na prowadzenie. Odpowiedź Milanu mogła być błyskawiczna, jednak strzał z dystansu Calhanoglu, po lekkim rykoszecie, w niewielkiej odległości minął bramkę Sepe. W 19 minucie Parma powinna prowadzić 2:0. Znakomity kontratak przeprowadziła dwójka Gervinho-Karamoh. Francuz zagrał na bok pola karnego do Iworyjczyka, po czym otrzymał, od niego idealne dośrodkowanie, jednak z 2 metrów nie był on w stanie trafić do siatki. Ta sytuacja błyskawicznie mogła się na Parmie zemścić, bowiem gospodarze po akcji Diaza, Calhanoglu i Castillejo trafili do siatki Parmy, jednak na szczęście dla Crociatich gol ten nie został uznany, bowiem Hiszpan w momencie strzału znajdował się na minimalnym spalonym co potwierdziła analiza VAR. Milan konsekwentnie dążył do wyrównania, jednak gdy już udawało się sforsować defensywę Crociatich na drodze stawało im...aluminium. W 36 minucie, w trakcie jednej akcji, Rossoneri dwukrotnie obili poprzeczkę, wpierw po strzale Rabica, a nastepnie dobitce Castillejo. Nie był to bynajmniej koniec obijania, przez Milan obramowania bramki Sepe, bowiem w końcowych fragmentach pierwszej połowy, w słupek po uderzeniu z rzutu wolnego, trafił Calhanoglu. Tym samym Parmie bardzo szczęśliwie udało się dotrwać z prowadzeniem do końca pierwszej połowy.

Od samego wznowienia gry, Milan znacząco podkręcił tempo i jeszcze mocneij natarł na Crociatich, czego efektem był...kolejny strzał w poprzeczkę. Tym razem uczynił to Calhanoglu, który po otrzymaniu idealnego prostopadłego podania w pole karne go Bennaceram, potężnym strzałem obił aluminium. Milan grał, próbował i naciskał, jednak ku zaskoczeniu wszystkich to Parma zdobyła drugiego gola. W 55 minucie Karamoh po otrzymaniu długiego zagrania dogonił piłkę tuż przy linii końcowej i idealnie dośrodkował na 12 metr gdzie nabiegający Kurtic, strzałem głową pokonał Donnarumme. Niestety Crociati, jak to mają w zwyczaju w tym sezonie, po podwyższeniu prowadzenia, błyskawicznie dali sobie strzelić gola kontaktowego. Niecałe 60 sekund po trafieniu Kurtica, do siatki Sepe trafił Hernandez, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Milan dostał wiatr w żagle i zwietrzył swoją szansę. Parma jednak broniła się dzielnie oraz kompaktowo, w związku z czym często gospodarze musieli kończyć akcje strzałami z dystansu. Z dwoma próbami Calhanoglu dość łatwo poradził sobie Sepe, z kolei po potężnym uderzeniu Kessiego, futbolówka o centymetry minęła słupek. Crociatich stać było na odpowiedź w postaci, uderzenia z rzutu wolnego, autorstwa Brugmana, jednak próba ta nie stanowiła wielkiego wyzwania dla golkipera gospodarzy. Mecz powoli dobiegał końca i wydawało się, że Crociati przerwą piękną serię Milanu i wywiozą z San Siro 3 punkty, wtedy jednak Rossoneri zadali ostateczny cios. W 91 minucie meczu Calabria wpadł w pole karne, i wyłożył piłkę na 5 metr do Rebica, ten oddał strzał jednak Sepe zdołał instynktownie interweniować, niestety futbolówka trafiła wprost pod nogi stojącego na 15 metrze Hernandeza, który pewnie wpakował ją do siatki, ustalając tym samym wynik meczu na 2:2.

Przed startem spotkania, chyba każdy kibic Parmy, wziąłby taki wynik w ciemno, jednak w obliczu tego jak przebiegało samo spotkanie, mimo wszystko można mieć pewien niedosyt. Oczywiście Milan był zespołem, lepszym, przeważającym i po porostu zasługującym na zwycięstwo, to fakty są takie, że na 2 minuty przed końcem 3 punkty miała Parma, zaś ich utrata jest bardzo bolesna. Odnosząc się zaś do samego stylu gry podopiecznych Liveraniego, to był on pozbawiony fajerwerków, za to bardzo efektywny i skuteczny.

Bramki: Hernandez 58 min. i 91 min.; Hernani 13 min., Kurtic 56 min.

Żółte kartki: Hernandez, Calabria, Kalulu (M); Osorio, Iacoponi, Inglese (P)

MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma; Calabria, Gabbia (dal 5' Kalulu), Romagnoli, Hernandez; Kessié, Bennacer; (75' Tonali) Castillejo (46' Leao), Calhanoglu, Diaz (46' Hauge); Rebic.

PARMA (4-3-3): Sepe; Iacoponi, Osorio, B. Alves, Gagliolo; Hernani (87' Busi), Brugman, Kurtic (74' Sohm); Karamoh (67' Cyprien), Cornelius (67' Inglese), Gervinho.