Osób przebywających na stronie: 14 poniedziałek, 29 listopada 2021

Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Como 1:1 Parma: Skrót

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17001 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 14 gości.

Raport pomeczowy Lazio - Parma

Przygoda Parmy z tegoroczną edycją Coppa Italia dobiega końca. Crociati w 1/8 finału ulegli Lazio 2:1, jednak mimo porażki Rzym mogą opuszczać z wysoko uniesionym czołem.

Od dłuższego czasu było jasne, że mecz ten będzie szansą na wykazanie się dla dublerów oraz młodzieży. Parma przystąpiła do rywalizacji w mocno eksperymentalnie zestawionym składzie i zwłaszcza w pierwszej połowie było to bardzo widać. Lazio, które do gry również desygnowało swój "drugi garnitur", spokojnie prowadziło grę, w pierwszych 15 minutach dwukrotnie obijając słupek. W końcu w 20 minucie Rzymianie wyszli na prowadzenie za sprawą Parolo, który wykorzystał złe ustawienie defensywy i głową skierował futbolówkę do siatki. Parma była zaś bardzo nieśmiała w swoich poczynaniach, jednak za sprawą bardzo dobrze dysponowanych Brunetty i Mihaili udało jej się stworzyć 2-3 groźne sytuacje, jednak nie zamienione ostatecznie na nic konkretnego. Tym samym do przerwy gospodarze zasłużenie prowadzili 1:0.

Po zmianie stron w grze Parmy nastąpiła swoista metamorfoza, zaś za sprawą zmian, a co za tym idzie większej jakości, które D'Aversa wprowadził do drugiej linii, na grę Crociatich patrzyło się naprawdę przyjemnie. Crociati długimi fragmentami przejmowali inicjatywę, grali szybko, kombinacyjnie i z pomysłem, co przyniosło upragniony skutek w 83 miucie, kiedy to sytuacje sam na sam z Strakoshą na bramkę zamienił Mihaila. Niestety zwyczajem z tego sezonu, Parma cały trud włożony w "powrót" do tego meczu, zaprzepaściła w ostatnich fragmentach spotkania. W 90 minucie, nieupilnowany Akpa Akpro oddał strzał głową, piłka odbiła się od słupka i trafiła w plecy, próbującego interweniować, Colobmiego który skierował ją do siatki ustalając tym samym wynik meczu na 2:1 dla Lazio.

Przegrana to zawsze przegrana, jednakże po dzisiejszym meczu na Stadio Olimpico, w kontekście Parmy można wymienić zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Młodzież Crociatich, a także piłkarze tacy jak Ricci, pokazali się z naprawdę dobrej strony, zaś druga połowa, była chyba najlepszym wydaniem Parmy w tym sezonie. Oczywiście nalezy pamiętać, iż był to tylko mecz pucharowy, jednak to co pokazała Parma, naprawdę dobrze rokuje na przyszłość.

Bramki: Parolo 23 min., Colombi 90 min.(sam.); Mihaila 83 min.

LAZIO (3-5-2): Strakosha; Parolo, Hoedt, Acerbi; Lazzari (dal 71' Marusic), Milinkovic (59' Correa), Escalante, Akpa Akpro, Fares (71' Lulic); Pereira (59' Patric), Muriqi.

PARMA (4-3-3): Colombi; Busi, Dierckx (76' Camara), Sohm, Ricci; Dezi (62' Hernani), Cyprien (62' Brugman), Kurtic; Mihaila (92' Traoré), Brunetta, Sprocati (92' Adorante).