Osób przebywających na stronie: 22 poniedziałek, 29 listopada 2021

Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Como 1:1 Parma: Skrót

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17000 newsów

Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 21 gości.

Raport pomeczowy Lazio - Parma

To w jaki sposób Parma traci punkty w tym sezonie, jest nieprawdopodobne. Na Stadio Olimpico, Crociati rozegrali mecz niemalże perfekcyjny, jednak i tak ulegli Lazio 1:0.

Pierwsza połowa miała niezwykle jednostronny przebieg. Inicjatywa należała do Lazio, z kolei Parma skoncentrowana była praktycznie tylko na działaniach obronnych, które o dziwo wychodziły jej nad wyraz dobrze. Pierwszą groźną sytuację gospodarze stworzyli w 8 minucie kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Luis Alberto, jednak piłka w niewielkiej odległości minęła słupek. Kilkanaście minut później próbę strzału z dystansu podjął Cataldi, jednak trafił wprost w dobrze ustawionego Sepe. W 37 minucie Lazio stworzyło swoją najgroźniejszą sytuację w pierwszej odsłonie. Immobile, mimo asysty czterech obrońców Parmy, zdołał miękko zagrać na 7 metr do Luisa Alberto, a ten strzałem z pierwszej piłki trafił w poprzeczkę. Futbolówka wróciła jeszcze w pole karne do Lazzariego, jednak ten uderzył nad bramką. Na dwie minuty przed przerwą, swoją w zasadzie jedyną ofensywną akcję skonstruowała też Parma. Osamotniony Brunetta, ruszył na trójkę rywali i zdecydował się na strzał z dystansu, który wybronił Strakosha.

Druga odsłona była już nieco bardziej wyrównanym widowiskiem, głównie za sprawą Parmy, który nieco śmielej poczynała sobie w ataku. Wszystko mogło zacząć się jednak znakomicie dla Lazio, gdy w 47 minucie prostopadłe podanie w pole karne otrzymał Immobile, który jednak w sytuacji sam na sam przegrał rywalizację z Sepe. W odpowiedzi, pięć minut później, o włos od zdobycia gola byli podopieczni D'Aversy. Sohm wrzucił piłkę w pole karne, obrońcy Lazio zbyt krótko wybili ją przed pole karne, gdzie dopadł Brunetta, który poszukał uderzenia. Piłka trafiła w słupek i wróciła pod nogi Gagliolo, którego dobitkę zablokował Strakosha. Przez kolejnych kilkanaście minut na boisku nie działo się nic specjalnego - Lazio monopolizowało piłkę, jednak nie miało żadnego pomysłu na przedarcie się przez szczelną defensywę Parmy. Crociati z kolei od czasu do czasu liczyli na kontry, jak chociażby w 73 minucie, kiedy to po szybkim ataku groźny strzał oddał Brunetta, jednak Strakosha po raz kolejny był na posterunku. Mecz powoli zmierzał do końca, jednak to co najciekawsze czekało nas w jego dwóch ostatnich minutach. W 94 minucie po szybkiej wymianie piłki na połowie rywali, Hernani potężnie uderzył z 25 metrów, a futbolówka po rękach bramkarza Lazio trafiła w słupek. Nie minęło 60 sekund, a futbolówka była już po drugiej stronie boiska, gdzie w wyniku bardzo niefortunnej przebitki przed polem karnym Parmy, Inglese znalazł się sam w "16" i pewnym uderzeniem trafił do bramki zapewniając gospodarzom zwycięstwo.

Po tym spotkaniu naprawdę ciężko jest mieć wielkie pretensje do piłkarzy Parmy. Crociati rozegrali niemalże perfekcyjny, pod kątem czysto taktyczny, mecz i z samego przebiegu gry zasługiwali przynajmniej na remis. Niestety, starym zwyczajem z tego sezonu, los postanowił skarcić ich w ostatniej akcji meczu.

Bramki: Immobile 95 min.

Żółte kartki: Brunetta, Gagliolo, Hernani (P)

LAZIO (3-5-2): Strakosha; Patric (79' Caicedo), Acerbi, Radu (57' Luiz Felipe); Lazzari, Parolo (73' Akpa Akpro), Cataldi (57' Escalante), Luis Alberto, Fares; Muriqi (57' Correa), Immobile.

PARMA (3-5-2): Sepe; Dierckx, Bani (80' Osorio), Valenti; Busi, Hernani, Kurtic, Sohm (80' Grassi), Gagliolo (62' Laurini); Pellè (73' Cornelius), Brunetta (80' Traoré).