Osób przebywających na stronie: 7 czwartek, 20 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5695 dni.
Napisaliśmy 17315 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 7 gości.

Raport pomeczowy Lazio - Parma

Mecze z rzymskimi zespołami na ich terenie to dla Parmy wciąż wyzwanie nie do przeskoczenia. Crociati po niezwykle słabym spotkaniu ulegli na Stadio Olimpico, Lazio 2:0.

Mecz rozpoczął się od dobrej sytuacji dla Parmy. W trzeciej minucie Kulusevski napędził kontrę, podał w pole karne do Inglese, a ten będąc naciskanym przez obrońcę uderzył nad poprzeczką. Lazio błyskawicznie odpowiedziało sytuacją Correi, który znalazł się sam na 12 metrze, jednak na szczęście dla Parmy uderzył nad bramką. Wtedy szczęście było jeszcze po stronie ekipy D'Aversy, jednakże już w 7 minucie karta się odwróciła. Luis Alberto długim zagraniem z własnej połowy uruchomił Immobile, ten wygrał biegowy pojedynek z Iacoponim, wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał Sepe. Dwie minuty później groźny strzał zza linii pola karnego odał Milinkovic-Savic, jednak futbolówka minęła słupek. Lazio dominowało, jednak jego akcją wyraźnie brakowało pomysłu, Parma zaś była bierna, apatyczna i sprawiała wrażenie pogodzonej z losem, mimo iż mecz tak naprawdę dopiero co się zaczął. Wszystko mogło odwrócić się w 21 minucie, kiedy to Crociati stworzyli swoją najlepszą i w zasadzie ostatnią godną uwagi, akcję w tym spotkaniu. Kulusevski otrzymawszy piłkę przed polem karnym, świetnym prostopadłym zagraniem znalazł Inglese, a ten w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek ze Strakoshą. Lazio choć było pozbawione większego pomysłu na grę, mogło liczyć na swoje indywidualności, jak chociażby Correa, który w pojedynkę stwarzał olbrzymie zagrożenie pod bramką Sepe. na przestrzeni 25 i 30 minuty Argentyńczyk dwukrotnie znalazł się w polu karnym w dobrej styuacji, jednak dwukrotnie został zatrzymany przez skutecznie interweniującego Sepe. W 34 minucie Luis Alberto, z rzutu wolnego z boku pola karnego, mocno dokręcił piłkę, Sepe źle obliczył jej lot, a ta dosłownie o centymetry minęła słupek. Na zakończenie pierwszych 45 minut. Przed kolejną szansą na zdobycie gola stanął Correa, jednak ponownie jego strzał wyłapał Sepe.

Po przerwie obraz gry nie uległ bardzo zmianie. Krótko mówiąc Lazio chciało, ale nie potrafiło, a Parma nie chciała i nie potrafiła. W 47 minucie na indywidualną akcję, zakończoną potężnym strzałem, zdecydował się Immobile, jednak zmierzającą do siatki piłkę, jakimś cudem zdołał sparować Sepe i wciąż było tylko 1:0. Kilka minut później bramkarza Crociatich wyręczył słupek, po tym jak bezpośrednio z rzutu rożnego, próbował zaskoczyć go Luis Alberto. W 67 minucie Lazio dopięło swego i praktycznie rzecz biorąc zabiło mecz. Milinkovic-Savic prostopadłym zagraniem górnej piłki, uruchomił Marusica, ten z łatwością wyprzedził Pezzele i z najbliższej odległości pokonał Sepe. Cztery minuty później oglądaliśmy praktycznie kopię tej sytuacji, tym razem jednak Marisic zamiast w bramkę uderzył obok niej. W 75 minucie swych sił z dystansu spróbował wprowadzony dopiero co na boisko Parolo, jednak jego uderzenie z półwoleja w niewielkiej odległości minęło poprzeczkę. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu, po kolejnym penetrującym zagraniu w pole karne, przed doskonałą sytuacją stanął Milinkovic-Savic, jednak Sepe popisał się udaną paradą. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie i 3 punkty, w pełni zasłużenie zgarnęli piłkarze Lazio.

Ciężko jest powiedzieć cokolwiek dobrego na temat gdy i postawy Parmy. Crociati całkowicie przeszli obok spotkania, nie wykazali ani cienia zaangażowania, w ich grze brakowało zarówno pomysłu jak i zwyczajnej sportowej złości, nie mówiąc już o olbrzymich problemach technicznych z wykonaniem najprostszych piłkarskich czynności. Krótko mówiąc dramatycznie słaby występ Parmy.

Bramki: Immobile 7 min., Marusic 67 min.

Żółte kartki: Leiva (L); Kulusevski, Barilla, Iacoponi (P)

Lazio: Strakosha, L. Filipe, L. Leiva 74′ st Parolo), L. Alberto, Correa, Immobile (62′ Caicedo), Lulic (cap.) (85′ Jony), Milinkovic Savic, Radu, Acerbi, Marusic.

Parma: Sepe, Iacoponi, Inglese (85′ Cornelius), Hernani Jr, Brugman (79′ Sprocati), Barillà, B. Alves (cap.), Gervinho (73′ Karamoh), Darmian, Kulusevski, Pezzella.