Osób przebywających na stronie: 19 piątek, 21 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 19 gości.

Raport pomeczowy Lazio - Parma

Niespodzianki nie było. Po fatalnym spotkaniu Parma uległa, na Stadio Olimpico, Lazio 4:0. Co więcej po tym meczu Gialloblu oficjalnie zostali pierwszym tegorocznym spadkowiczem z Serie A.

Ten kto liczył na to, że w tym spotkaniu Parma jest w stanie powalczyć o korzystny rezultat, porzucił wszelką nadzieję w momencie ujawnienia oficjalnych składów.Piłkarze jacy znaleźli się w wyjściowej 11 Gialloblu, jak Palladino, Gobbi, Cassani czy Lodi mieliby problemy z w walce z drugoligowym średniakiem, nie mówiąc już o ekipie, która walczy o udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Mimo tego wyraźnego strzału w stope ze strony Donadoniego, pierwsze minuty spotkania należały do Parmy, która już na starcie spotkania mogła zdobyć dwie bramki. Dwukrotnie w roli głównej wystąpił Palladino, który dwukrotnie został powstrzymany przez Marchettiego. Wpierw bramkarz Lazio odważnym wyjściem zatrzymał jego szarżę na 5 metrze, a następnie w znakomity sposób wybronił techniczne uderzenie z granicy pola karnego. Jak się okazało były to tylko miłe złego początki i w ciągu następnych 5 minut Lazio w zasadzie rozstrzygnęło losy meczu. W 10 minucie kapitalnym strzał z blisko 25 metrów oddał Parolo i Mirante mógł tylko wyciągnąć piłkę z siatki. Dwie minuty później, Anderson, który raz po raz na lewej stronie ośmieszał Gobbiego, po otrzymaniu dobrego długiego zagrania wpadł w pole karne i wystawił piłkę na 6 metr do Lulica, ten uderzył na bramkę, Mirante jakimś cudem zdołał interweniować jednak nieporadni defensorzy Gialloblu nie połapali się w porę w sytuacji i czyhający przed bramką Klose z najbliższej odległości skierował wybitą piłkę do siatki. Kolejny przykład nieudolności obrońcy Parmy a konkretnie duer Cassani-Lucarelli, dali w 15 minucie, kiedy to mimo przewagi dystansu dali się wyprzedzić Candrevie, który wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam pewnie trafił do siatki. Inna sprawa, że do całej sytuacji doszło przez bezsensowną stratę w środku pola w wykonaniu Lodiego. Parma, która była tylko tłem dla dobrze grających gospodarzy miała problemy z wymienieniem 3 podań na połowie rywali. Mimo to w 18 minucie Gialloblu stworzyli sobie kolejną sytuację. Lila po otrzymaniu długiego zagrania szybko opanował piłkę na 18 metrze i zdecydował się na strzał z woleja, który minął jednak słupek. Lazio wyraźnie zadowolone z prowadzenia nie forsowało bardzo tempa, jednak za każdym razem gdy tylko piłka wędrowała w okolice pola karnego Parmy, pachniało bramką. W 39 minucie po kolejnym "fantastycznym" zagraniu obrońców Gialloblu, ponownie w sytuacji sam na sam z Mirante znalazł się Candreva, tym razem jednak pomocnik źle przyjął sobie piłkę przez co bramkarz zdołała dobrze interweniować. Pierwszą część meczu zakończyło uderzenie Palladino, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką rywali, jednak Marchetti nie miał żadnych problemów z interwencją.

W drugiej połowie gra jeszcze bardziej straciła na tempie. Lazio nie kwapiło się do w zasadzie żadnych poważniejszych ataków, natomiast nie poradna Parma nie potrafiła sforsować obrony gospodarzy. Gialloblu mieli jednak swoje okazje do zmniejszenia rozmiarów porażki. W 67 minucie indywidualną akcją popisał się Belfodil, który przebiegł wzdłuż linii pola karnego i piętą wycofał piłkę na 18 metr do Mendesa, ten huknął jak z armaty, jednak jego uderzenie o centymetry minęło poprzeczkę. Jeszcze bliżej, 10 minut później, był Andi Lila. Palladino dopadł do piłki w polu karnym gospodarzy i przytomnie wycofał ja do Albańczyka, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce. W 80 minucie Lazio, niejako od niechcenia, przeprowadziło kolejną bramkową akcję. Parolo długim zagraniem z własnej połowy uruchomił Candreve, ten wyprzedził obrońców, wbiegł w pole karne i dograł piłkę na 11 metr do wbiegającego Keity, który pokonał Mirante. Kilka chwil później szansę na drugiego gola miał Candreva, jednak Mirante na raty wybronił jego atomowe uderzenie zza linii pola karnego. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku pierwszej połowy, mecz zakończony został strzałem Palladino i dobrą interwencją Marchettiego.

Wynik tego spotkania dobrze odzwierciedla to co działo się dziś na boisku. Gialloblu nie stanowili żadnego wyzwania dla dobrze dysponowanego Lazio, zagrali słabo chaotycznie i bez wiary. Do tego podopieczni Donadoniego popełnili całą masę niewymuszonych prostych błędów. Nie ma jednak co się nad nimi pastwić. O tym spotkaniu trzeba jak najszybciej zapomnieć i w spokoju dograć sezon bo już w tej chwili, Parmie nic więcej nie pozostało.

Bramki: Parolo 10 min., Klose 12 min., Candreva 15 min., Keita 80 min.

Żółte kartki: Klose (L); Mirante, Varela, Belfodil (P)

SS LAZIO: Marchetti, Ciani, Anderson (64' Keita), Basta, Klose  (76' Mauri), Parolo, Lulic, Radu (cap) (74' Braafheid), Cataldi, Mauricio, Candreva

PARMA FC: Mirante, Cassani (60' Santacroce), Lila, Mendes, Lucarelli (cap), Belfodil, Palladino, Gobbi, Lodi (74' Mariga), Nocerino, Varela.