Osób przebywających na stronie: 22 poniedziałek, 29 listopada 2021

Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Como 1:1 Parma: Skrót

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17000 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 22 gości.

Raport pomeczowy Juventus - Parma

Parma po raz kolejny udowodniła, że nie zasługuje na grę w Serie A. Na Allianz Stadium, Crociati wyraźnie i w pełni zasłużenie, bez walki przegrali 3:1.

Juventus szybko chciał zabrać się do roboty i pokazać Parmie miejsce w szeregu. W 5 minucie centrostrzał Cuadrado z największym trudem zatrzymał Colombi. Kilka chwil później po fatalnym zachowaniu obrońców, piłka trafiła przed pole karne do Arthura, którego strzał na róg sparował Colombi. Nie minęła kolejna minuta, a bramkarz Crociatich ponownie miał ręce pełne roboty. Tym razem, piłka zagrana z prawej strony trafiła na 10 metr do Ronaldo, ten uderzył na bramkę, jednak golkiper Parmy popisał się nie lada refleksem i zdołał interweniować. W 10 minucie Parma próbowała odpowiedzieć, a to za sprawą Pelle, którego główka, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przeleciała obok słupka. Po tej akcji, na kilkanaście minut na boisku zapanowała nuda i kompletnie nic się nie działo. Impas trwał do minuty 25, kiedy to niespodziewanie Parma wyszła na prowadzenia, a wszystko za sprawą kapitalnego uderzenia Brugmana, bezpośrednio z rzutu wolnego. Niestety Parma nie była w stanie dotrzymać prowadzenia nawet do przerwy. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Crociati, po raz kolejny w tym sezonie, wykazali nieudolność przy próbie obrony górnych piłkę. Wrzuta z rzutu rożnego trafiła do Bonucciego, ten zgrał ją do Alexa Sandro, który mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Tym samym do przerwy mieliśmy wynik 1:1.

Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry Juventus był już na prowadzeniu, ponownie, a jakżeby inaczej, za sprawą wrzutki w pole karne. Dośrodkowanie Cuadrado z prawej strony, trafiło na 3 metr do kompletnie niepilnowanego Alexa Sandro, który mając masę miejsca i czasu głową skierował piłkę do siatki. Parma mogła odpowiedzieć na to trafienie w 63 minucie, kiedy to po rzucie rożnym, na bramkę Buffona, głową uderzył Osorio, jednak Arthur interwencją na lini zapobiegł utracie gola. Pięć minut później, Juventus pokazał Parmie jak wykorzystuje się takie sytuacje. Po wrzutce z rożnego, najlepiej w powietrzu zachował się De Ligt, który trafił na 3:1, zamykając emocje w tym spotkaniu. Wprawdzie Parma udawała jeszcze, że chce w tym spotkaniu podjąć walkę, jednak kreowane przez nią sytuację były anemiczne i proste do rozczytania, a gdy już udawało się dojść do w miarę kalrownej sytuacji to zawodnicy D'Aversy koncertowo je marnowali. W 81 minucie nieprawdopodobną szanse na zdobycie kontaktowego gola miał Karamoh, który po dośrodkowaniu Kurtica znalazł się sam na 5 metrze, jednak z głowy trafił wprost w Buffona. W ostatnich fragmentach spotkania swoje okazji miał też Cornelius, który jednak dwukrotnie fatalnie chybił. Ostatecznie więc Juventus zgarnął 3 punkty.

Cóż Parma po raz kolejny pokazała, ze jest zespołem, który nie posiada mentalności, charakteru ani, co najważniejsze, umiejętności obronnych. Juventus, mimo iż na pewno nie zagrał wielkiego spotkania, to pewnie i bez większego problemu skutecznie Crociatich wypunktował.

Bramki: Alex Sandro 43 min. i 46 min., De Ligt 69 min.; Brugman 25 min.

Żółte kartki: McKennie, Ronaldo (J); Hernani, Karamoh (P)

JUVENTUS (4-4-2): Buffon; Danilo, Bonucci, de Ligt, A. Sandro; Cuadrado (74' Kulusevski), Arthur (87' Bernardeschi), Bentancur (74' Ramsey), McKennie (74' Rabiot); Dybala (84' Morata), Ronaldo.

PARMA (4-3-3): Colombi; Laurini, Bani, Osorio, Pezzella (81' Busi); Grassi, Brugman (71' Hernani), Kurtic; Man (81' Karamoh), Pellè (61' Cornelius), Gervinho (61' Mihaila).