Osób przebywających na stronie: 9 czwartek, 2 grudnia 2021

Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Ascoli-
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Como 1:1 Parma: Skrót

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 9 gości.

Raport pomeczowy Inter - Parma

Trzeci rok z rzędu Parma nie przegrywa z Interem na San Siro. Crociati na przekór wszystkiemu zgarniają w Mediolanie punkt po remisie 2:2, jednak mają prawo odczuwać lekki niedosyt, gydż prowadzili w tym meczu 2:0.

Pierwsza połowa to praktycznie całkowita dominacja Interu, który rzadko kiedy wypuszczał Parmę z jej własnej połowy. Prowadzenie gospodarze mogli objąć już w drugiej minucie, kiedy to Perisic otrzymał piłkę za linię obrony, przełożył Balogha (która jednak do końca utrudniał mu strzał) i z 5 metrów uderzył nad bramką. Kilka chwil później, Martinez z dystansu uderzył wprost w Sepe. W 9 minucie ładną akcję przeprowadziła Parma, Kurtic prostopadle podał w pole karne do Gervinho, ten jednym dotknięciem zwiódł dwóch obrońców i wyłożył futbolówkę na 10 metr do Corneliusa, którego strzał zatrzymał Handanovic. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że nawet jeśli piłka wpadłaby do siatki to gol nie zostałby zaliczony, bowiem jak pokazały powtórki w momencie podania Gervinho był na spalonym. Po tym krótkim przerywniku w wykonaniu Parmy, na boisku istniał już tylko Inter. W 19 minucie po fatalnym błędzie Gagliolo prostopadłe podanie w pole karne trafiło do Perisica, ten jednak ponownie uderzył bardzo niecelnie. Pięć minut później bliski zdobycia pięknego gola z dystansu był Kolarov, jendak jego uderzenie z blisko 30 metrów, o centymetry minęło słupek. W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła, a Parmie udawało się, choć z wielkim trudem, trzymać Inter na dystans. Na kilka minut przed końcem pierwszej części gry świetne długie podanie w pole karne otrzymał Hakimi, który z czystej pozycji, głową uderzył obok słupka. Tym samym do przerwy mieliśmy remis 0:0. Defensywa Parmy była jednak momentami tak rozpaczliwa, żę wydawało się, iż gol dla gospodarzy jest tylko kwestią czasu.

Druga część gry rozpoczęła się w sposób absolutnie niespodziewany - Parma wyszła na prowadzenie. Kilka chwil po wznowieniu gry, piłka trafiła w środku boiska pod nogi Hernaniego, ten idealnym długim zagraniem uruchomił Gervinho, który w piękny sposób wykończył całą akcję. Rozochoceni Crociati, chcieli pójść za ciosem, gdyż dwie minuty później, rozgrywający bardzo dobre spotkanie Grassi, przejął piłkę w środku boiska i zdecydował się na strzał z dystansu, jednak Handanovic pewnie interweniował. Podrażniony Inter ruszył do ataku. W 53 minucie, wrzutkę w pole karne otrzymał Martinez i głową uderzył na bramkę, jednak Sepe był ustawiony idealnie. Gdy kibice zastanawiali się kiedy Inter wyrówna stan rywalizacji, Parma podwyższyła prowadzenie. Wprowadzony w przerwie Inglese, świetnym prostopadłym zagraniem wypatrzył Gervinho, ten wyprzedził kryjącego go defensora i pewnie strzelił pod nogami Handanovica. Niestety wzorem kilku ostatnich spotkań, Parma szybko po zdobyciu bramki, dała sobie bramkę strzelić. W 64 minucie Brozovic, przejął futbolówkę przed polem karnym dobrze ją zastawił i precyzyjnym strzałem umieścił w siatce. Inter złapał wiatr w żagle, a dla Parmy nastały naprawdę trudne czasy. W 73 minucie, po rzucie rożny, strzał głową z 5 metrów oddał Ranocchi, jednak Sepe popisał się cudowną paradą. Kilka chwil później golkiper nie dał się również zaskoczyć główce Hakimiego, który ponownie znalazł się d dogodnej sytuacji w polu karnym. W 81 minucie, z dystansu minimalnie niecelnie uderzył Vidal, zaś po paru chwilach w jego ślady poszedł też Brozovic. Mecz powoli zbliżał się do końca i wydawało się, że Parmie uda się dowieźć prowadzenie do samego końca. Niestety w 91 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, za sprawą Perisica, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową uderzył nie do obrony. Co więcej w ostatniej akcji meczu, Parma mogła zostać z niczym. Po wrzutce z lewej strony, w polu karnym znalazł się Vidal, który uderzył dosłownie o centymetry obok słupka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Przed startem meczu, Parma i jej kibice chyba brali by taki wynik w ciemno, jednak patrząc na to co wydarzyło się na boisku mogą oni teraz odczuwać pewnego rodzaju niedosyt. To fakt Inter był stroną przeważającą, która górowała nad ekipą Liveaniego pod kątem kultury gry, jednak Crociati bronili się bardzo dobrze i w odpowiednich momentch potrafili się odgryźć. Niestety w decydujących momentach, ponownie wyszły braki w defensywie i zamiast 3 punktów, Parma może dopisac do swojego konta tylko jeden, aczkolwiek i tak trzeba przyjąć go z pokorą i potraktować jako dobry prognostyk na przyszłość.

Bramki: Brozovic 64 min., Perisic 91 min.; Gervinho 46 min. i 61 min.

Żółte kartki: Ranocchia (I); Hernani (P)

INTER (3-4-1-2): Handanovic; Ranocchia, De Vrij, Kolarov; Hakimi (78' Young), Gagliardini (59' Brozovic), Barella (78' Nainggolan), Darmian (68' Pinamonti); Eriksen (59' Vidal); Lautaro, Perisic.

PARMA (4-3-1-2): Sepe; Iacoponi, Gagliolo, Balogh, Pezzella; Grassi (81' Brugman), Hernani, Kurtic (74' Sohm); Kucka; Gervinho (74' Cyprien), Cornelius (46' Inglese)