Osób przebywających na stronie: 12 piątek, 21 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 12 gości.

Raport pomeczowy Inter - Parma

Piłkarze mimo, iż nie mają już szans na utrzymanie w lidze, znowu zaimponowali swoją waleczna postawę i sprawili kolejną niespodziankę. Na Stadio Giuseppe Meazza, Gialloblu zremisowali z Interem 1:1.

Spotkanie dobrze i odważnie rozpoczęli piłkarze Parmy, którzy jeszcze przed upływem pierwszej minuty stworzyli sobie pierwszą sytuację. Varela na prawej stroni zbiegł do środka boiska i lewą nogą uderzył na bramkę, jednak wprost w Handanovica. Kilka chwil później po jednej z kontr, na ambitną próbę lobu zdecydował się Jorquera, piłka jednak w dość sporej odległości minęła poprzeczkę. Inter, który posiadał optyczną przewagę, z której nawiasem mówiąc w zasadzie nic nie wynikało, odpowiedział w 19 minucie. Puscas dobrze zastawił piłkę w polu karnym i wycofał ja do nabiegającego Shaqiriego, ten jednak uderzył wprost w ręce Mirante. W 25 minucie w bardzo przypadkowy sposób gospodarze wyszli na prowadzenie. Guarin mając trochę miejsca na 25 metrze, zdecydował się kopnąć w kierunku bramki, piłka po drodze odbiła się od Mauriego, zmyliła Mirante i wpadła do siatki. Parma jednak nie załamała się i konsekwentie grała swoje. Końcówka pierwszej części spotkania należała do podopiecznych Donadoniego. W 40 minucie zaskakujące uderzenie z rzutu wolnego oddał Costa, a Handanovic z największym trudem sparował piłkę na rzut rożny. Trzy minuty później Gialloblu w końcu dopięli swego zdobywając wyrównującego gola, do szatni. Po zamieszaniu w polu karnym, Belfodil przejął piłkę, dobrze ja zastawił, a następnie rozprowadził ją do skrzydła, do Vareli. Ten idealnie dośrodkował na 11 metr gdzie znakomicie znalazł się Andi Lila, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Niestety Albański pomocnik rozgrywający kolejny dobry mecz dla Gialloblu, przy tej akcji doznał kontuzji i nie wyszedł już na drugą część spotkania.

W drugiej połowie Inter nieco podkręcił tempo, stworzył sobie nieco więcej sytuacji, jednak we większości przypadków, znakomicie zorganizowany i zdyscyplinowany zespół Parmy, radził sobie z gospodarzami. W 52 minucie Juan Jezus, dośrodkował z prawej strony w pole karne, a do piłki dopadł Kovacic, jednak jego uderzenie głową w niewielkiej odległości minęło słupek. Kilka chwil później swych sił strzałem z dystansu spróbował Brozovic, efekt był jednak bardzo mizerny. W 58 minucie Parma mogła objąć prowadzenie. Po dobrze wyprowadzonej kontrze, piłka dośrodkowana z lewej strony przez Gobbiego, dość szczęśliwie minęła wszystkich obrońców i trafiła na skraj pola karnego do Vareli, ten jednak w ostatniej chwili został zatrzymany przez ofiarną interwencję Medela. Dziesięć minut później przed niewyobrażalną szansą stanął Belfodil. Ghezzal, który dobrze wprowadził się do gry, na prawej stronie jak tyczki minął obrońców Interu, wpadł w pole karne i wycofał piłkę do nabiegającego Belfodila, ten jednak wyraźnie nie wytrzymał ciśnienia i zamiast posłać piłkę do siatki, fatalnie skiksował. Gospodarze odpowiedzieli błyskawicznie dwoma próbami z dystansu. Wpierw ponownie znać o sobie dał Brozovic, którego techniczne uderzenie z 18 metrów, o centymetry minęło bramkę. Następnie dobrą techniką błysnał Palacio, który wpierw przyjął trudną piłkę na skraju pola karnego, po czym zdecydował się na strzał z woleja. Argentyńczykowi zdecydowanie zabrakło jednak precyzji. W 71 minucie, Mirante sprytnym, płaskim strzałem z rzutu wolnego, usiłował zaskoczyć Guarin. Bramkarz Parmy był jednak na posterunku i pewnie wyłapał to uderzenie. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Gialloblu zmarnowali kolejną "piłkę meczową". Coda przepychający się z obrońcami na 25 metrze dość przypadkowo zagrał do Ghezzala, ten wbiegł w pole karne i w zasadzie, z czystej pozycji fatalnie uderzył ponad bramką. W samej końcówce mimo rozpaczliwych prób Interu, wynik nie uległ już zmianie, gdyż nawet jeśli piłka przeszła dobrze współpracująca obronę Parmy, to dobrze interweniował Mirante. Ostatecznie więc spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Parma po raz kolejny może być z siebie bardzo zadowolona. Mimo tego, iż przewaga w tym spotkaniu należała do Interu to, dzięki bardzo mądrej i przemyślanej taktyce, Gialloblu stawiali mu solidny opór. Szkoda tylko, że nie udało się wykorzystać kilku szans, które pozwoliłyby Gialloblu objąć prowadzenie, jednak remis na San Siro to bardzo korzystny wynik.

Bramki: Guarin 25 min.; Lila 43 min.

Żółte kartki: Ranocchia, Felipe (I)

FC INTERNAZIONALE: Handanovic, Jesus, Palacio, Guarin, Medel, Santon, Ranocchia (Cap.), Felipe (75' Podolski), Puscas (46' Kovacic), Brozovic, Shaqiri (89' Hernanes).

PARMA FC: Mirante (V.Cap.), Lila (46' Ghezzal), Mendes, Mauri, Belfodil (77' Coda), Costa, Gobbi (Cap.), Nocerino, Varela, Feddal, Jorquera (83' Cassani).