Osób przebywających na stronie: 28 poniedziałek, 29 listopada 2021

Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Como 1:1 Parma: Skrót

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17000 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 28 gości.

Raport pomeczowy Cagliari - Parma

Parma po raz kolejny pokazując, że najzwyczajniej w świecie nie zasługuje na utrzymanie w Serie A. Mimo tego, iż Crociati dwukrotnie prowadzili różnicą dwóch goli to ostatecznie przegrali z Cagliari 4:3.

Na wstępie należałoby uczciwie powiedzieć, że oba zespoły stworzyły piękny spektakl, bowiem sam mecz był niezwykle atrakcyjnym widowiskiem do oglądania. Tempo gry było szybkie, przestojów praktycznie nie było, zaś i non-stop jedna lub druga ekipa tworzyła ciekawą sytuację. Wszystko rozpoczęło się wybornie dla Parmy. W 5 minucie, po rzucie rożnym, obrońcy Cagliari zbyt krótko wybili piłkę przed pole karne, dopadł do niej Pezzella, który precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w siatce. Gospodarze odpowiedzieli po kilku chwilach strzałem z dystansu Nandeza, który minął bramkę Sepe. W 13 minucie, po kolejnym rzucie rożnym, próbę karkołomnego uderzenia z przewrotki, podjął Grassi, jednak uderzył obok słupka. Cztery minuty później Cagliari było blisko wyrównania, jednak Sepe z największym trudem zdołał sparować do boku, potężne uderzenie Nainggolana. W 22 minucie ponownie było gorąco pod bramką Crociatich. Po wrzutce z prawej strony do uderzenie doszedł Pavoletti, jednak na szczęście dla ekipy D'Aversy trafił tylko w boczną siatkę. W 26 minucie mało brakowało, a Pezzella z bohatera zmieniłby się w przegranego, bowiem po jednej z akcji, piłka trafiła go w rękę w polu karnym, zaś sędzia wskazał na 11 metr. Z pomocą przyszedł jednak VAR i arbiter ostatecznie cofnął swoją decyzję. Ta sytuacja podziałała mobilizująco na Parmę, która postanowiła powiększyć swoje prowadzenie. W 30 minucie Cornelius otrzymał długą piłkę, z własnej połowy i perfekcyjnie, w tempo zgrał do Kucki, który w sytuacji sam na sam zrobił to co do niego należało - trafił do siatki. Niestety Crociati nie byli w stanie utrzymać dwubramkowego prowadzenia do przerwy i starym dla siebie zwyczajem, wraz z upływem minut zaczęli wręcz zapraszać gospodarzy we własne pole karne. Zemściło się to w 39 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony, Pavoletti wykorzystał fatalne zachowanie Sepe, wygrał główkowy pojedynek z Banim i zdobył kontaktowe trafienie. Do przerwy więc Parma prowadziła 2:1, jednak było dość jasne, że tak ten mecz się nie zakończy.

Od samego początku drugiej połowy Cagliari zaczęło napierać na Parmę, wręcz wgniatając ją we własne pole karne. W 50 minucie na strzał tuż zza lini "16" zdecydował się Nandez, zaś futbolówka dosłownie o centymetry minęła słupek. Wydawało się, że wyrównanie dla Cagliari jest tylko kwestią czasu, jednak wówczas to Parma zadała kolejny cios. Po jednym z kontrataków, piłka trafiła na 25 metr do Mana, ten podprowadził ją przed pole karne i pięknym precyzyjnym uderzeniem, ponownie zapewnił Parmie dwubramkowe prowadzenie. Niestety po raz kolejny Parma dała się poznać jako drużyna, która nie potrafi wyciągać żadnych wniosków i stosunkowo szybko, bo po upływie zaledwie 7 minut ponownie pozwoliła gospodarzom na złapanie kontaktu. Wszystko za sprawą Marina, który w bardzo podobny sposób co Pezzella w pierwszej odsłonie, doskoczył do wybitej przed pole karne piłki i pewnym uderzeniem pokonał Sepe. Cagliari poczuło krew i ruszyło do jeszcze śmielszych ataków. W 68 minucie po kolejnym już dośrodkowaniu w pole karne, Jao Pedro, głową trafił w słupek. I tu dochodzimy do 70 minuty, w której to Parma mogła praktycznie zamknąć całe spotkanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Kurtic uwolnił się spod krycia i dopadł do zagrania na 5 metrze. Nieatakowany przez nikogo Słoweniec mając mnóstwo miejsca i czasu, zamiast do bramki kopnął jednak w trybuny. Cztery minuty później bliski zdobycia pięknego gola, bezpośrednio z rzutu rożnego był jeszcze Brugman, jednak ostatecznie piłka trafiła w boczną siatkę. Ta nieumiejętność w dobiciu rywala i coraz większa koncentracja na działaniach obronnych, o których ekipa D'Aversy nie ma zresztą większego pojęcia, zemściła się na Crociatich w ostatnim fragmencie meczu. To co wydarzyło się między 91, a 94 minutą wymyka się logice. Na przestrzeni tych trzech minut Cagliari za sprawą dwóch identycznych wrzutek zamienionych na bramki przez Pavolettiego i Cerriego, doprowadziło do wyniku 4:3 i wygrało mecz.

Nie ma tu żadnych okoliczności łagodzących, to czego w tym meczu dokonała Parma to swoiste harakiri. Rzecz absolutnie niewytłumaczalna i niewybaczalna. Patrząc z perspektywy Crociatich, tego meczu po prostu nie dało się nie wygrać, a tym czasem wracają oni do domu bez choćby nawet jednego punkta. W praktyce porażka ta kończy również wszelkie nadzieje na utrzymanie w Serie A.

Bramki: Pavoletti 39 min., i 91 min., Marin 66 min., Cerri 94 min.; Pezzella 5 min., Kucka 33 min., Man 59 min.

Żółte kartki: Marin, Duncan, Nandez, Nainggolan (C); Pezzella, Kurtic (P)

Skłoad:

CAGLIARI (3-5-2): Vicario; Rugani (64' Pereiro), Godin, Carboni; Zappa (58' Lykogiannis), Marin, Duncan (64' Simeone), Nainggolan, Nandez (87' Cerri); Joao Pedro, Pavoletti.

PARMA (4-3-3): Sepe; Laurini (60' Busi), Bani, Osorio, Pezzella (77' Dierckx); Grassi, Brugman, Kurtic; Kucka (46' Mihaila), Cornelius (72' Pellè), Man (72' Valenti).