Osób przebywających na stronie: 15 czwartek, 2 grudnia 2021

Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Ascoli-
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Como 1:1 Parma: Skrót

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 15 gości.

Raport pomeczowy Benevento - Parma

Po raz kolejny w tym sezonie, piłkarze Parmy na własne życzenie tracą 2 cenne punkty. Na Stadio Vigorito, Crociati dość wyraźnej przewagi, jedynie zremisowali z Benevento 2:2.

Pierwsza połowa była bardzo słabym widowiskiem, zaś na murawie działo się nieiwle interesującego. Jako pierwsi dogodną sytuacje stworzyli podopieczni D'Aversy. W 6 minucie, Gagliolo wrzucił piłkę w pole karne, a Pelle uderzył głową obok słupka. W 22 minucie, po raz kolejny w tym sezonie, wyszło to jak bardzo Parma nie radzi sobie z dośrodkowaniami we własne pole karne. Po centrze z boku boiska, Tuia zgrał futbolówkę na 5 metr, gdzie Glik z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Parma odpowiedziała potężnym strzałem z dystansu, autorstwa Kucki, który z największym trudem, na róg sparował Montipo. Tuż przed zakończeniem pierwszej części gry Benevento, mogło podwyższyć swoje prowadzenie. Po ładnej klepce w okolicach 25 metra, Lapadula wybiegł sam na sam z Sepe, jednak golkiper Crociatich pokazał klasę i zdołał świetnie interweniować. Tym samym, do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Przed startem drugiej odsłony D'Aversa zdecydował się na wprowadzenie dwóch roszad w składzie, wprowadzając Kurtica i Busiego, co znacznie ożywiło grę Crociatich, który przejęli inicjatywę. W 53 minucie bliski szczęścia był Man, który po indywidualnej akcji uderzył z 20 metrów, tuż obok słupka. Dwie minuty później, po szybkiej akcji na lewej stronie boiska, sytuację strzelecką, na skraju "16" wypracował sobie Kurtic, jednak jego próbę świetnie wybronił Montipo. Parma otrzymała jednak rzut rożny, po którym do strzału głową doszedł Bani, jego próbę obronił golkiper, jednak Kurtic zdążył z dobitką i wyrównał stan rywalizacji. W 60 minucie, po kolejnym rzucie rożnym Parma objęła prowadzenie, gdyż piłkę głową do siatki skierował Gagliolo. Niestety gol ten nie został uznany, za sprawą interwencji VAR, które wychwyciło bezmyślne zachowanie Gervinho, który będąc na pozycji spalonej wykonał ruch do, i tak zmierzającej do siatki, futbolówki w wyniku czego sędzia musiał trafienie Gagliolo anulować. Ledwie 6 minut później, Parma została brutalnie skarcona z głupotę swojego skrzydło9wego. Po rzucie rożnym, w polu karnym Crociatich najwyżej wyskoczył do głowy Ionita, który ponownie wyprowadził Benevento na prowadzenie. Parma mogła błyskawicznie odpowiedzieć, jednak Gervinho będąc w bardzo dobrej sytuacji na 16 metrze, wypracowanej przez Pelle, uderzył fatalnie nad bramką. Co ciekawe gdy tylko Iworyjczyk opuścił boisko, gra Parma od razu zaczęła się bardziej zazębiać, zaś ostatnie 10 minut gry to prawdziwy napór podopiecznych D'Aversy. W 82 minucie do wybitej przez obrońców Benevento, futbolówki dopadł Busi, którego strzał o centymetry minał słupek. W 88 minucie Parma dopięła jednak swego. Po długim zagraniu w pole karne, Cornelius świetnie dograł do Mana, a ten pięknym uderzeniem z woleja, ulokował piłkę w bramce. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, Rumun mógł dać Crocitim zwycięstwo, jednak z sytuacyjnej piłki, na 5 metrze, głową uderzył nad poprzeczką. Ostatecznie więc spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Tak jak wspomnieliśmy na początku, dla Parmy był to kolejny mecz z cyklu zmarnowanej szansy. To Crociati byli dziś stroną wiodącą, która lepiej grała w piłkę, tworzyła więcej sytuacji, jednak mimo to do Parmy jedzie tylko punkt, co można śmiało traktować w kategoriach swoistej porażki.

Bramki: Glik 22 min. Ionita 66 min.; Kurtic 55 min., Man 88 min.

Żółte kartki: Hetemaj, Serio (B); Bani (P)

BENEVENTO (3-5-2): Montipò; Tuia, Glik, Barba; Depaoli (88' Letizia), Hetemaj, Schiattarella, Ionita, Improta; Gaich (80' Di Serio), Lapadula (64' Caprari).

PARMA (4-3-3): Sepe; Laurini (46' Busi), Bani, Osorio, Gagliolo; Hernani (85' Conti), Brugman (46' Kurtic), Kucka (78' Cornelius); Man, Pellè, Gervinho (78' Mihaila).