Osób przebywających na stronie: 29 poniedziałek, 29 listopada 2021

Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Como 1:1 Parma: Skrót

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17000 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 29 gości.

Raport pomeczowy Atalanta - Parma

Piłkarskiego cudu nie było. Dramatycznie słaba Parma, mająca olbrzymie problemy z piłkarskim elementarzem, na Gewiss Stadium, uległa 3:0 Atalancie, który przy tym nawet specjalnie się nie spociła.

Kto oglądał mecz Parmy z Torino mógł mieć "flahsbacki", bowiem pomimo tego, iż skład Parmy w dość znaczny sposób został przemeblowany to piłkarze wciąż sprawiali wrażenie, jakby po raz pierwszy grali w piłkę na pełnowymiarowym boisku. Szwankowało absolutnie wszystko od przyjęcia, poprzez podania a na samym ustawieniu kończąc. Temu ostatniemu Parma dała wyraz w 15 minucie spotkania, kiedy to Ilicic będąc w okolicach środka boiska i mając przed sobą 10 piłkarzy Crociatich, zagrał prostopadłe podanie do Muriela, ten urwał się Alvesowi i posłał futbolówkę obok Sepe. Atalancie zdobyte prowadzenie wyraźnie wystarczyło i La Dea, widząc z jak słabym rywalem się mierzy, postanowiła nie forsować tempa. Dlatego też w pierwszej części gry już nic ciekawego się nie wydarzyło.

W przerwie, gdy Liverani musiał próbować wytłumaczyć swoim podopiecznym jak działa przyjęcie i podanie piłki, Gasperini stwierdził, że dalsze litowanie się nad Parmę nie ma sensu i posłał w bój Zapatę. Efekt był niemalże natychmiastowy, bowiem w 48 minucie, Kolumbijczyk po otrzymaniu prostopadłego podania w pole karne, znalazł się w oko w oko z Sepe i ulokował piłkę w bramce. Minuty mijały, Parma wciaż mówiąc po piłkarsku "kopała się po czole", a Atalanta spokojnie podkręcała tempo. W 54 minucie na bramkę połasił się Ilicic, który w polu karnym zakręcił Valentim, jednak jego strzał poszybował nad bramką. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. W 60 minucie, Atalanta popisała się ładną kombinacyjną akcją, po której Malinovski dograł do niepilnowanego Gosensa, a ten wzorem Zapaty i Muriela, w czystej sytuacji pewnie pokonał Sepe. W kolejnych minutach Atalanta miała jeszcze 2-3 dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak albo na drodze stawał jej Sepe, albo też brakowało jej precyzji. A co z Parmą? W 86 minucie Crociati oddali swój pierwszy i jedyny strzał na bramkę gospodarzy, który o mało co nie skończył się powodzeniem. Będący chyba najjaśniejszym punktem w zespole Crociatich, Mihaila otrzymawszy długie podanie wpadł w pole karne i z ostrego kąta postanowił zaskoczyć Goliniego, ten jednak popisał się refleksem i zaliczył kapitalną interwencję, niwecząc tym samym nadzieje na zdobycie honorowego trafienia.

W tym przypadku naprawdę nie ma co opisywać. Wynik tego spotkania mówi wszystko. Z punktu widzenia Atalanty był to łatwy, prosty i przyjemny mecz, a dysproporcja techniczno-taktyczna pomiędzy oboma zespołami była tak wyraźna, żę ciężko mówić tu o jakiejkolwiek rywalizacji.

Bramki: Muriel 15 min., Zapata 48 min., Gosens 60 min.

Żółte kartki: Pessina (A); Cyprien (P)

ATALANTA (3-4-1-2): Gollini; Toloi, Palomino, Djimsiti; Hateboer (81' Caldara), Freuler (dal 65' Miranchuk), De Roon, Gosens (65' Maehle); Pessina; Ilicic (58' Malinovskyi), Muriel (46' Zapata).

PARMA (4-3-1-2): Sepe; Busi, Alves, Valenti, Gagliolo (33' Pezzella); Kurtic, Sohm, Cyprien; Hernani; Karamoh (10' Mihaila), Inglese (46' Cornelius).