asysty

Kontuzje

Brak piłkarzy kontuzjowanych

Raport pomeczowy Atalanta - Parma

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach w niczym nie pomogła piłkarzom Parmy, którzy w dalszym ciągu prezentują się jak zgraja przypadkowo zebranych amatorów.

Tym razem podopieczni Roberto Donadoniego nie sprostali Atalancie i w Bergamo na Stadio Atleti Azzurri d'Italia przegrali 1:0, tradycyjnie już tracąc gola ww samej końcówce spotkania w iście frajerskim stylu.

W spotkaniu tym doskonale było widać, że rywalizują ze sobą ekipy z dołu tabeli. Gra prowadzona była w wolnym tempie, a powstałe akcje głównie były dziełem boi8skowego przypadku, a nie efektem przemyślanych poczynań boiskowych. Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarze, którzy wyglądali na zdecydowanie bardziej pewnych siebie. W 3 minucie po mocnej wrzutce z autu w pole karne Parmy, Denis przegłówkował piłkę na skraj pola karnego do Drame, a ten potężnie uderzył nad poprzeczką. Chwilę później ten sam zawodnik błysnął indywidualną akcją. Pomocnik przebiegł połowę boiska z piłką przy nodze,  wpadł w pole karne i zdecydował się na strzał, który w ostatniej chwili zablokował ofiarnie interweniujący Mendes. W 10 minucie gospodarze byli jeszcze bliżej zdobycia gola. Morales na prawej stronie uporał się z Mendesem i Ristovskim i miękko wrzucił piłkę wzdłuż bramki do nabiegającego Denisa, który dobrze przyblokowany przez Lucarelliego, strzałem głową nie trafił do pustej bramki. Później w końcu do sytuacji zaczęła dochodzić Parma. W 13 minucie po ładnej dwójkowej akcji Mauriego i Cassano, ten pierwszy będąc w polu karnym oddał minimalnie niecelny strzał. Minutę później Coda ładnie przyjął piłkę na 20 metrze i będąc pod kryciem błyskawicznie obrócił się i oddał strzał, który jednak nie sprawił wiele problemów Sportiello. W 16 minucie Gialloblu zmarnowali kolejną dogodną sytuację. Cassano w swoim stylu, przy pomocy dobrego dryblingu przedarł się na lewej stronie w pole karne i zagrał piłkę wzdłuż bramki gdzie najpierw Mauri a następnie Coda, bliscy byli wpakowania jej do siatki, ostatecznie jednak defensywa gospodarzy wyszła z tej sytuacji obronną ręką. Następnie kolejną próbę strzału z dystansu podjął Coda, tym razem jednak po jego strzale, piłka w dość znacznej odległości minęła poprzeczkę. W 21 minucie kontuzji mięśniowej doznał Jorquera, który zmuszony był opuścić boisko. W jego miejsce na murawie zameldował się Lodi. W samej końcówce pierwszej połowy, ponownie groźnie zrobił się pod bramką Mirante. Wpierw Denis znajdujący się w polu karnym, tyłem do bramki, dobrze zastawił piłkę i odegrał ją do nabiegającego Moraleza, a ten z woleja uderzył minimalnie obok słupka. Chwilę później Moralez, dośrodkował w pole karne, a Miglaccio gubiąc krycie Gobbiego, doszedł do pozycji strzałowej i głową był bliski pokonania Mirante. Ostatecznie jednak skończyło się tylko na strachu, w wyniku czego na przerwę oba zespoły zeszły przy bezbramkowym remisie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 47 minucie dopiero co wprowadzony
na boisko Ghezzal, fatalnie stracił piłkę na wysokości pola karnego na rzecz Drame, ten błyskawicznie dośrodkował w pole karne, interweniujący Felipe, wybił futbolówkę na 11 metr wprost pod nogi Moraleza, ten jednak po raz kolejny będąc w dogodnej sytuacji uderzył obok bramki. Odpowiedź Parmy mogła być piorunująca. W 54 minucie Fantastyczny strzał z dystansu oddał Acquah, niestety dla Gialloblu piłka otarła się o słupek i wyszła poza boisko. Przez następnych kilkanaście minut na boisku toczyła się zażarta walka, głównie w środkowej strefie boiska, przez co akcji podbramkowych w ogóle nie oglądaliśmy. Impas został przełamany w 76 minucie kiedy to Bianchi idealnie wrzucił piłkę w pole karne Parmy, wprost do Baseliego, który w czystej pozycji uderzył nad poprzeczką. Trzy minuty później umiejętności Mirante, po ambitnej akcji sprawdził Benalouane, golkiper Gialloblu spisał się jednak bez zrzutu. Oblężenie bramki podopiecznych Donadoniego trwało jednak w najlepsze. W ciągu następnych minut bliscy pokonania Mirante byli Bianchi oraz Moralez, jednak ostatecznie ich próby zakończyły się niepowodzeniami. Gdy już wydawało się, że Parmie uda się dowieść cenny remis do końca spotkania w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, katastrofalny błąd przydarzył się Mirante. Cigarini nie atakowany przez nikogo na 20 metrze, oddał mocny strzał na bramkę, Mirante wybił piłkę przed siebie i natychmiast rzucił się w jej kierunku by ją złapać. Z niewyjaśnionych powodów ta sztuka mu się nie powiodła, do tego z asekuracją zaspali Mendes oraz Lucarelli, a z takiego prezentu nie mógł nie skorzystać Boakye, który w czystej sytuacji skierował piłkę do siatki. Był to decydujący cios w tym spotkaniu, który przesądził o zwycięstwie gospodarzy.

Nie ma co długo rozwodzić się nad  grą podopiecznych Donadoniego, gdyż aktualnie zajmowane ostatnie, 20 miejsce w Serie A, doskonale obrazuję poziom jaki w tym sezonie prezentują Gialloblu. Z taką postawą i zaangażowaniem oraz brakiem pomysłu ze strony sztabu szkoleniowego spadek wydaję się rzeczą coraz bardziej prawdopodobną. Ciężko jest również powiedzieć co musiałoby się stać aby Parma w końcu zagrał na przyzwoitym poziomie, który pozwoliłby na jakąkolwiek zdobycz punktową.

Bramki: Boakye 90 min.

Żółte kartki: Carmona, Zappacosta (A); Mendes, Felipe, Galloppa (P)

ATALANTA BC: Sportiello, D'Alessandro (75' Boakye), Migliaccio (66' Baselli), Moralez, Carmona, Denis (Cap.) (60' Bianchi), Biava, Cigarini, Zappacosta, Benalouane, Dramè.

PARMA: Mirante, Mendes, Lucarelli (Cap.), Mauri (75' Galloppa), Ristovski (46' Ghezzal), Gobbi, Felipe, Acquah, Jorquera (21' Lodi), Coda, Cassano.

Czy wiesz, że...

Dwa z ośmiu klubowych trofeów, Parma wywalczyła przed własną publicznością, na Stadio Ennio Tardini. Mowa tu o dwóch tryumfach w Coppa Italia w sezonie 1991/1992 oraz 2001/2002.

Zdjęcie tygodnia

Parma wraca na zwycięską ścieżkę. Crociati pokonali, u siebie Spezię i mogli świętować, wspólnie z kibicami.