FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 10 środa, 8 kwietnia 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
SPAL1
Stadio Ennio Tardini; 08.03.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Parma -
Fiorentina-
Stadio Ennio Tardini; 11.04.2020; 15:00

Video

Parma 0:1 SPAL: Skrót

Cytat tygodnia

Trwająca przerwa wcale nie musi oznaczać utraty na jakości. Uważam że jeśli sezon będzie dokończony to wciąż może on stać na bardzo wysokim poziomie. Szczerze nie rozumiem ludzi, którzy narzekają na to, że rozgrywki zostały przerwane, jest brak szacunku wobec ludzi, którzy toczą obecnie walkę o coś zdecydowanie ważniejsze od futbolu." - Simone Iacoponi

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5043 dni.
Napisaliśmy 13447 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 10 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma TOP11

top11

Na rocznicę setnych urodzin Parmy, kibice w specjalnym głosowaniu zorganizowanym przez klub, wybrali piłkarzy do najlepszej 11 w całej historii zespołu.

Tym samym, dzięki ich głosom do grona najlepszych 11 piłkarzy w historii Parmy zaklasyfikowani zostali:

 

Gianluigi Buffon - wychowanek Parmy, mistrz świata z 2006 roku, kapitan reprezentacji Włoch, który w zespole Gialloblu występował w latach 1994-2001.

Antonio Benarrivo - boczny obrońca przybyły do Parmy w 1991 roku i reprezentujący barwy Gialloblu przez następnych 13 lat.

Lorenzo Minotti - niewątpliwie jeden z wielkich symboli zespołu Parmy z wczesnych lat 90. Piłkarz ten miał wszystkie cechy jakich wymaga się od dobrego kapitana.

Luigi Apolloni - jeden z najlepszych obrońców we Włoszech w latach 90. W barwach Parmy rozegrał ponad 300 spotkań i wraz z Gialloblu wywalczył 7 trofeów.

Alberto Di Chiara - występujący w Parmie w latach 1991-1996, był pierwszym zawodnikiem Gialloblu, który zagrał w reprezentacji Włoch. Obecnie wciąż pozostje mocno związany z Gialloblu, sprawując pieczę nad klubowymi mediami.

Stefano Morrone - największe zaskoczenie w TOP 11. Przybyły do Parmy w 2007 roku z Livorno, pomocnik dał się poznać jako wielki gladiator, który zawsze walczy do samego końca. Swoim charakterem i postawą na boisku zyskał sobie przychylność i uznanie wśród kibiców. Od 2008 roku Morrone pełnił funkcje kapitana zespołu.

Dino Baggio - Przez 7 lat spędzonych na Stadio Ennio Tardini Dino Bagggio był, piłkarzem na którym w wielkim stopniu oparta była gra drugiej linii Gialloblu. Ten niezwykle twardy, skuteczny zarówno w odbiorze jaki pod bramką przeciwnika zawodnik, przez długie lata stanowił swojego rodzaju serce zespołu Gialloblu.

Marco Osio - związany z Parmą od 1987 do 1993 roku. Był jednym z głównych architektów awansu Gialloblu do Serie A oraz ostoją drugiej lini we wczesnych latach 90.

Enrico Chiesa - wspólnie z Hernanem Crespo stworzył duet, którego bała się cała Serie A a także Europa. Pomimo tego, iż w Parmie Chiesa występował jedynie 3 sezon, to na zawsze wpisał się w pamięć wszystkich kibiców Gialloblu.

Alessandro Melli - najmłodszy debiutant w historii Parmy, wielki napastnik i jeden z ulubieńców kibiców Gialloblu. Najskuteczniejszy strzelec Parmy w rozgrywkach Coppa Italia, występujący na Tardini 1989-1994 i 1995-1997. Od 2005 roku Melli pełni rolę kierownika zespołu Parmy.

Hernan Crespo - najlepszy strzelec w historii klubu i jego żywa legenda. Do tego to jedyny obcokrajowiec w zestawieniu. Jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny wielki Hernanowi Crespo. To nazwisko na prawdę nie wymaga szerszego komentarza.

Kibice wybrali również najlepszego trenera w historii Gialloblu, którym oczywiście został:

Nevio Scala - legendarny szkoleniowiec, który wraz z Parmą zdobył Puchar UEFA, Puchar Włoch, Puchar Zdobywców Pucharów oraz Superpuchar Europy.

Z kolei tytuł zawodnika stulecia przypadł w udziale Hernanowi Crespo.

 

krol hernan
Copyright 2006-2020 by FCParma.com.pl