FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 9 wtorek, 24 maja 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Sezon w wykonaniu Parmy był porażką. Klub potrzebuje świeżego startu wykorzystując popełnione błędy jako cenną lekcję. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy spoczywa nie tylko na trenerze i zawodnikach, ale także na kierownictwie. Wszyscy są odpowiedzialni za to co się wydarzyło." - Pietro Carmignani

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5819 dni.
Napisaliśmy 18090 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 8 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma TOP11

top11

Na rocznicę setnych urodzin Parmy, kibice w specjalnym głosowaniu zorganizowanym przez klub, wybrali piłkarzy do najlepszej 11 w całej historii zespołu.

Tym samym, dzięki ich głosom do grona najlepszych 11 piłkarzy w historii Parmy zaklasyfikowani zostali:

 

Gianluigi Buffon - wychowanek Parmy, mistrz świata z 2006 roku, kapitan reprezentacji Włoch, który w zespole Gialloblu występował w latach 1994-2001.

Antonio Benarrivo - boczny obrońca przybyły do Parmy w 1991 roku i reprezentujący barwy Gialloblu przez następnych 13 lat.

Lorenzo Minotti - niewątpliwie jeden z wielkich symboli zespołu Parmy z wczesnych lat 90. Piłkarz ten miał wszystkie cechy jakich wymaga się od dobrego kapitana.

Luigi Apolloni - jeden z najlepszych obrońców we Włoszech w latach 90. W barwach Parmy rozegrał ponad 300 spotkań i wraz z Gialloblu wywalczył 7 trofeów.

Alberto Di Chiara - występujący w Parmie w latach 1991-1996, był pierwszym zawodnikiem Gialloblu, który zagrał w reprezentacji Włoch. Obecnie wciąż pozostje mocno związany z Gialloblu, sprawując pieczę nad klubowymi mediami.

Stefano Morrone - największe zaskoczenie w TOP 11. Przybyły do Parmy w 2007 roku z Livorno, pomocnik dał się poznać jako wielki gladiator, który zawsze walczy do samego końca. Swoim charakterem i postawą na boisku zyskał sobie przychylność i uznanie wśród kibiców. Od 2008 roku Morrone pełnił funkcje kapitana zespołu.

Dino Baggio - Przez 7 lat spędzonych na Stadio Ennio Tardini Dino Bagggio był, piłkarzem na którym w wielkim stopniu oparta była gra drugiej linii Gialloblu. Ten niezwykle twardy, skuteczny zarówno w odbiorze jaki pod bramką przeciwnika zawodnik, przez długie lata stanowił swojego rodzaju serce zespołu Gialloblu.

Marco Osio - związany z Parmą od 1987 do 1993 roku. Był jednym z głównych architektów awansu Gialloblu do Serie A oraz ostoją drugiej lini we wczesnych latach 90.

Enrico Chiesa - wspólnie z Hernanem Crespo stworzył duet, którego bała się cała Serie A a także Europa. Pomimo tego, iż w Parmie Chiesa występował jedynie 3 sezon, to na zawsze wpisał się w pamięć wszystkich kibiców Gialloblu.

Alessandro Melli - najmłodszy debiutant w historii Parmy, wielki napastnik i jeden z ulubieńców kibiców Gialloblu. Najskuteczniejszy strzelec Parmy w rozgrywkach Coppa Italia, występujący na Tardini 1989-1994 i 1995-1997. Od 2005 roku Melli pełni rolę kierownika zespołu Parmy.

Hernan Crespo - najlepszy strzelec w historii klubu i jego żywa legenda. Do tego to jedyny obcokrajowiec w zestawieniu. Jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny wielki Hernanowi Crespo. To nazwisko na prawdę nie wymaga szerszego komentarza.

Kibice wybrali również najlepszego trenera w historii Gialloblu, którym oczywiście został:

Nevio Scala - legendarny szkoleniowiec, który wraz z Parmą zdobył Puchar UEFA, Puchar Włoch, Puchar Zdobywców Pucharów oraz Superpuchar Europy.

Z kolei tytuł zawodnika stulecia przypadł w udziale Hernanowi Crespo.

 

krol hernan
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl