FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 42 wtorek, 25 czerwca 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Roma2
Parma 1
Stadio Olimpico; 26.05.2019; 20:30

Następny mecz

Video

Roma 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Zdajemy sobie sprawę jak wielkim atutem są nasi kibice oraz ich wsparcie płynące z trybun. W ubiegłym sezonie mogliśmy tego doświadczyć wiele razy, chociażby w starciu z Fiorentiną, kiedy to fani dosłownie ponieśli nas do zwycięstwa. Zależy nam nam na utrzymaniu tej synergii, nie chcieliśmy tego psuć i mimo tego, iż rynek piłkarski ciągle się zmienia, zdecydowaliśmy się na bardzo przystępne ceny naszych karnetów. Liczymy, że nasi kibice to docenią." - Luca Carra

Shoutbox

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4755 dni.
Napisaliśmy 11677 newsów

Mamy 272 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 42 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Opis rozgrywek

campionato primavera

Campionato Nazionale Primavera Trofeo Giacinto Facchetti, powszechnie znane jako Campionato Primavera to we włoskiej piłce rozgrywki młodzieżowe drużyn do lat 20, które po raz pierwszy wystartowały w sezonie 1962/1963.

Do startu w rozgrywkach uprawnione są 42 kluby, których pierwsze drużyny występują w Serie A lub Serie B. Od sezonu 2017/2018, zmagania w ramach rozgrywek Campionato Primavera toczą się dwóch dywizjach - Primavera 1 oraz Primavera 2, w których obowiązuje system spadków i awansów. W Primavera 1 znajdzie się 16 zespołów. Po sezonie zasadniczym następuje faza finałowa, która wyłania młodzieżowego Mistrza Włoch. Udział w półfinale od razu zapewnią sobie zespoły, które w grupie zajęły pierwsze oraz drugie miejsce. Ich przeciwnikami w walce o finał, są zwycięzcy play-off pomiędzy 3 i 4 zespołem oraz 5 i 6 zespołem. W półfinale zwycięzca grupy mierzy się z lepszym w pojedynku ekip z miejsc 5-6, zaś drużyna z drugiego miejsca gra z lepszym w pojedynku ekip z miejsc 3-4. Sam finał zostaje rozegrany na neutralnym terenie. Jeśli idzie zaś o kwestię spadku, to do Primavera 2 relegowane zostaną zespoły z miejsc 16 i 15, z kolei drużyny z miejsce 14 i 13 rozegrają baraż o utrzymanie. W Primavera 2 udział bierze 26 zespołów, które podzielone są na dwie grupy po 13 ekip w każdej. Awans do Primavera 1 zapewnią sobie zwycięzcy każdej grupy oraz jeden zespół wyłoniony na drodze późniejszych play-off.

W zespole Primavery wszyscy piłkarze muszą być poniżej 20 roku życia. Istnieje jednak możliwość zgłoszenia do rozgrywek dwójki zawodników, którzy nie będą spełniać tego kryterium.

Drużyny zrzeszone w Campionato Primavera, rywalizują również w rozgrywkach o Puchar oraz Superpuchar Włoch.

Do tej pory największym sukcesem Parmy w tych rozgrywkach był awans do półfinału w sezonie 2001/2002.
Copyright 2006-2018 by FCParma.com.pl